Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MESLEKTE YAŞ SINIRI OLMALIMI

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    SAYIN MESLEK MENSUPLARI
    BIZIM YAPTIGIMIZ SERBEST MESLEK DEGILMI YANI (KİŞİYE ÖZEL )
    BIR MESLEK MENSUBU KAÇ YASINDAN SONRA BURO FAALIYETINE BIR SON VERMELI SIZCE
    1933 DOGUMLU MESLEKTAŞ BU MESLEKTE BURODA DEFTER TUTMAYA DEVAM ETMELIMI EDERSE NASIL EDER. ( MESLEKLE ILGISI OLMAYAN BIRI BURODA ÇALIŞTIRIR KENDISI İŞ YAPMAZ SAGLIKSIZ KIŞILER BU İŞİ YAPAR)
    SIZ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ BIR DOKTTORUN KENDI YERINDE DIPLOMASININ ALTINDA BAŞKA KIŞILERE İŞLERI DEVAM ETTIRDIGNI.
    ( DEFTER SINIRLAMASI GETIRIRILEBILIRMI SIZCE GÖRÜŞLERINIZ NEDIR? BIR MESLEK MENSUBUNUN 1000 DEFTERE BAKABILME OLASILIGI VAR MI???)

SADECE GÖRÜŞLER DÜŞÜNCELER....
    2355

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı HAYRETTİN Nickli Üyeden Alıntı
    SAYIN MESLEK MENSUPLARI
    BIZIM YAPTIGIMIZ SERBEST MESLEK DEGILMI YANI (KİŞİYE ÖZEL )
    BIR MESLEK MENSUBU KAÇ YASINDAN SONRA BURO FAALIYETINE BIR SON VERMELI SIZCE
    1933 DOGUMLU MESLEKTAŞ BU MESLEKTE BURODA DEFTER TUTMAYA DEVAM ETMELIMI EDERSE NASIL EDER. ( MESLEKLE ILGISI OLMAYAN BIRI BURODA ÇALIŞTIRIR KENDISI İŞ YAPMAZ SAGLIKSIZ KIŞILER BU İŞİ YAPAR)

SIZ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ BIR DOKTTORUN KENDI YERINDE DIPLOMASININ ALTINDA BAŞKA KIŞILERE İŞLERI DEVAM ETTIRDIGNI.

( DEFTER SINIRLAMASI GETIRIRILEBILIRMI SIZCE GÖRÜŞLERINIZ NEDIR? BIR MESLEK MENSUBUNUN 1000 DEFTERE BAKABILME OLASILIGI VAR MI???)

SADECE GÖRÜŞLER DÜŞÜNCELER....

bana göre emeklilik kriterlerini dolduran bir kişi emekli olmalı........
    Edited by: veli_ozyurt
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    evet olmalı,daha önce ben bu konuyu açmıştım,uslubüm sert diye duymadığım laf kalmamıştı,ama hep diyorum,sömürücü,emeğin hakkını vermeyen,birşey bilmeyenler lütfen emekli olsun. sadece muhasebe sektörü değil,her alanda işe yaramaz yaşını doldurmuş kişiler emekli olup,yerine işsiz olan gençlerden iyi olanlar seçilmeli.böylelikle toplumsal denge sağlanmış olunur ama nerde bizim ülkede toplumsal denge.kapitalist zihniyet sürdüğü sürece bu böyle olur.
    Tek DİL,Tek DEVLET,Tek ÖNDER
    ŞEREF,ONUR,FANATİZM,GÜÇ,İNANÇ
    Osttürkischen Waffen-Verbände der SS

Yeni Üye
    75.000 kişi içinde
    65 yaşından sonra smmm lik yapanların sayısı çok az
    smmm sayılarının en fazla olduğu yaşlar 30 ile 52 yaş arası
    üst sınır konursa;
    o zaman alt yaş sınırı da olsun derler.
    25 yaş üstü staja başlama sınavına alınmasın diyen de çıkabilir...

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Altmışbeşden sonra beller bükülür
    Bütün damarlardan kanlar çekilir
    Gel gel diye toprak çağırır
    Şimdi geldi geçti yalana benzer ....

65 anlayan anlar anlamayanlar zaten mezara kadar yapar!!!
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    arkadaslar
    2008 mesleki dagilim olarak %57 lısı ilkögretim ve lise dengi okul mezunu.

bence bu %57 kısım %35 en az 60 ve ustu yas grubu buda hıç azımsanacak bır oran degıl

not. yas dagılımı ile anketçalışmasını bulamadım zamanım yetmedı
    2355

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    bu demek kı bu meslegın söz hakkı %57 de çogunluk onlarda çünkü..
    bu kışlerde ortalama 60 yaş ortalamasına sahıp dıyelım %90 dogru o zaman yönetimde onlarda bu meslek kolay kolay ılerlemıyor zaten bu %57 kısmın da genelde vasfı olmayan oglu veya akrabaları veya kıralık vermıştır belgelerını
    o zaman haksız rekabetın önüne geçemezsınız.
    yapanlar bu işin bılıncınde degıl kı ... önemlı olan para onlar ıçın
    degıştırmek zor bu oda yönetimleri ......
    2355

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    ARKADAŞLAR MESLEKTE YAŞ SINIRI OLMALI DERKEN
    BELLI BIR YAŞTAN SONRA BU MESLEK YAPILMAYACAK ANLAMINA GELMEMELİ
    BELLI BIR YAŞTAN SONRA BAZI MESLEK MENSUPLARININ BELGELERINI KIRALAMA YOLUNA VEYA BELGELERI ÇOÇUKLARI VE TANIDIKLARI TARAFINDAN KULLANDIRILMASI YOLUNA GITTIKLERI VE FIILEN BU MESLEGI YAPMAYANLARININ TESPIT VE BU DURUMA IZIN VERILMEMESIDE ANLAŞILABILIR.
    BU İŞ IÇIN MESLEK ODALARINA BIR SORUMLULUK DUŞUYOR BUNUN IÇIN BIR DENETIM ÇALIŞMASI YAPILMASI BU RISK GURUBUNDAKI MESLEK MENSUBU ARKADAŞALRIN TESPITININ YAPILMASI GEREKLI ANLADIGIM KADARI ILE
    ODALAR DAKI YÖNETIMLERIN ZATEN BU YAŞ GRUBUNDAKILERLE YAŞIT VE BU RISK GURUBUNU KENDILERINE YAKIN GÖRMELERI ILE BU DURUM GÖZ ARDI EDILIYOR.
    BU DURUMUN YUKSEK SESLE DILE GETIRILMESI GEREKLI ....
    2355

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=770>
    <T>
    <TR>
    <TD colSpan=3></TD></TR>
    <TR>
    <TD background=https://www.turmob.org.tr/TurmobGenel/mailBodyImg/mailBody_02.gif></TD>
    <TD style="FONT-SIZE: 8pt; FONT-FAMILY: Verdana" width=692 =#ffffff>

Sayın H.....................,

01.02.2010tarihli Bilgi Edinme Başvurunuz incelenmiş olup, 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun 7. maddesi uyarınca özel bir çalışma gerektiren bilgi edinme başvurularına cevap verilemeyeceğinden sorunun birinci bölümüne cevap verilememiştir.

CEVAP:70 yaş ve üzeri meslek mensupları hakkında özel bir denetim yapılması söz konusu değildir.

Bilgilerinizi rica ederiz.Referans No :........ Kimlik No :..................... Tarih : 01.02.2010........... Adı :................ Soyadı :............Adres :.................................. E-Mail :.......... Cevap Şekli : E mail ile cevapla Başvuru Türü : Gerçek Kişi Telefon :................- Faks : ( ) Unvan :

SORUUUUU :MESLEK MENSUBU KAŞE KULLANANLARININ YAŞ GRUPLARI ILE ILGILI YÜZDE ORANLARI VE 70 VE ÜSTÜ KAŞE KULLANAN MESLEK MENSUPLARI FIILI OLARAK DENETIM YAPILIP YAPILMADIGI HAKKINDA BILGI ( BU YAŞ GRUBU KIŞILERIN KAŞELERINI KIRAMA YOLU ILE MESLEGE ZARARLARININ TESPITININ YAPILIP YAPILMADIGI HAKKINDA ) ------------------------------------------------------------ TÜRMOB Bilgi Edinme Servisi , www.turmob.org.tr

<CENTER>LÜTFEN BU E-MAILI REPLY(YANITLA) YAPMAYINIZ.</CENTER>

<HR SIZE=1>
    </BIG>[/B]</BIG>[/B]</BIG>[/B]TÜRMOB - Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği
    Gençlik Cad. No:107 Anıttepe/ANKARA - Tel: 0 312 232 50 60 [10 Hat] - Faks0312) 232 50 73
    Copyright © 2006 - 2008 TÜRMOB - turmob@turmob.org.tr - www.turmob.org.tr </TD>
    <TD background=https://www.turmob.org.tr/TurmobGenel/mailBodyImg/mailBody_04.gif></TD></TR></T></TABLE>
    2355