Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EKLERİN BAKANLIĞA GÖNDERİLMESİ RESMİ GAZE

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    02.Şubat.2005
    Nereden
    İzmir
    Mesajlar
    784
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kanun<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Sendikalar Kanununun Bazı Maddelerinin[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Değiştirilmesine Dair Kanun[/B]

    Kanun No. 5401 Kabul Tarihi: 3.7.2005
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"> MADDE 1. — [/B]5.5.1983 tarihli ve 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 33 üncü maddesinin birinci fıkrasının 5332 sayılı Kanunla değişik (8) numaralı bendinde geçen "genel kurul kararıyla" ibaresi "yönetim kurulu kararıyla" olarak değiştirilmiştir.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 2. — [/B]2821 sayılı Kanunun 62 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    Madde 62. — İşveren, işe aldığı veya herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona eren işçileri, izleyen ayın 15’ine kadar aylık bildirimle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirmek zorundadır.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 3. — [/B]Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 4. —[/B] Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    18 Temmuz 2005
    Saygılarımla,

    Mustafa YILMAZ

  2. #2
    Yönetici
    Üyelik tarihi
    03.Şubat.2004
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Mesajlar
    4,608


    Sayın Mustafa Yılmaz'ın izniyle bu mesajaküçük bir açıklama getirirsek;


    62 Maddenin değişmeden önceki hali;


    Madde 62 - (Değişik:4/4/1995 - 4101/13 md.) İşveren, işe aldığı veya herhangi bir nedenle hizmet akti sona eren işçileri, izleyen ayın 15 ine kadar aylık bildirimlerle işyerinin bağlı bulunduğu bölge müdürlüğüne ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirmek zorundadır.


    şeklindeydi.


    Bu kanun ile bölge müdürlüklerine verilme zorunluluğu kaldırılmıştır. Bundan böyle sadece Ankara'ya gönderilecektir.


    Bu arada bu tür bilgileri SSK mürlüğüne zaten her ay bildirmekteyiz. Hal böyle iken hala bu bildirimleri niye veririz buna anlam veremiyorum. Bu kadar kırtasiyeciliğe niye luzum var ki?


    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik tarihi
    14.Temmuz.2005
    Nereden
    Turkey
    Mesajlar
    2
    bu durum bana göre tamamamen biz meslek mensupları, odalarımız ve özelliklede türmobun duyarsızlığından ve birlik ve beraber olmadığımızdankaynaklanıyor, toplu olaraktan göndermeme kararı almalıyız.

  4. #4
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    02.Şubat.2005
    Nereden
    İzmir
    Mesajlar
    784
    Alıntı Mustafa Gülşen Nickli Üyeden Alıntı


    Sayın Mustafa Yılmaz'ın izniyle bu mesajaküçük bir açıklama getirirsek;


    62 Maddenin değişmeden önceki hali;


    Madde 62 - (Değişik:4/4/1995 - 4101/13 md.) İşveren, işe aldığı veya herhangi bir nedenle hizmet akti sona eren işçileri, izleyen ayın 15 ine kadar aylık bildirimlerle işyerinin bağlı bulunduğu bölge müdürlüğüne ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirmek zorundadır.


    şeklindeydi.


    Bu kanun ile bölge müdürlüklerine verilme zorunluluğu kaldırılmıştır. Bundan böyle sadece Ankara'ya gönderilecektir.


    Bu arada bu tür bilgileri SSK mürlüğüne zaten her ay bildirmekteyiz. Hal böyle iken hala bu bildirimleri niye veririz buna anlam veremiyorum. Bu kadar kırtasiyeciliğe niye luzum var ki?

    Saygılarımla,

    Mustafa YILMAZ

  5. #5
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    02.Şubat.2005
    Nereden
    İzmir
    Mesajlar
    784


    Sayın GülŞEN ,


    Biliyorsunuz bu eklerli vermekle sendikaların işlerini yapmış oluyoruz. Eklerdeki amaç sendikaların istatistiki bilgilerini yapmak. Malesef bu konudada üzülen ceza yiyen angaryalar altında kalan yine bizler oluyoruz.


    Saygılarımla


    MUSTAFA YILMAZ








    Saygılarımla,

    Mustafa YILMAZ

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •