Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kira stopajında ilginç bir durum

Yeni Üye
    Bir eczane sağlık ocağının karşısında şu anda tek konumda. Dolayısıyla bu sokağa başka eczane açacak tek boş dükkan var . Oda eczanenin tam yanındaki boş dükkan. Bu eczane bu yeri 2 ay önce kiraladı ve her ay 2000 TL civarı kira ödüyor. Boş olmasına rağmen ve boş kalmayada devam edecek. Ben bunu vergi dairesine bildirip kirayı gidere atma konusunda sıkıntı yaşarmıyım sizce. Ben kontrat olduktan ve bankadan ödendikten sonra bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünsemde ince bir ayrıntıyı kaçırmak istememekteyim. şimdiden teşekkürler

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    depo olarak gösterin

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Başkası eczane açmasın diye bu beedele katlanıyorsa bence gidere atmama alternatif maliyetine de katlanır mukellefınız dıyorum.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Kıdemli Üye
    DEPO VS. OLARAK VERGİ DAİRESİNE KAYIT YAPTIRIN BANKADAN KİRA ÖDEMELERİNİ YAPARKEN DEPO KİRA ÖDEMESİ DİYE NOT DÜŞTÜRÜRSÜNÜZ. ORAYA KESİN GEÇİŞİNİZDE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK SONUÇLANDIRIRSINIZ.
    Sevdamızın adı berrak sonu toprak dönen alçak olsun

Yeni Üye
    zaten yan taraf kendisinin. bu yere hiç geçmeyecek . depo kullanım bildirimi mantıklı geliyor. Her şey aklımıza gelmiyor. yaşlanmaya başladık sanırım.

Ziyaretci
    Merhabalar konuyabakıldığında mükellef işin devamı ve idamesi için katlanmış olduğu bir gider degildir. bu nedenle gider yazılamaz (k.k.e.g) dir ancak işyeri olarak kiralamış olduğu için vergi kesintisi yapmak ve ödemek durumundadır.ancak kiralamış olduğu kişi fatura kesiyorsa burda ödenen kdv de indirim konusu yapılamaz.

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM - İstanbul
    DEPO OLARAK BAŞVURU YAPARSANIZ, YOKLAMA MEMURU GELDİĞİNDE TESPİT YAPABİLECEĞİ BİŞEYLER BULUNDURMAYI UNUTMAYIN..
    MASA, DOLAP, İLAÇ KOLİSİ VS...
    biz üç kişiyiz..
    ben, keyfim ve kahyası :)

Müdavim Üye
    Nereden
    TÜRKİYE
    BENCE GİDERE YAZIN STOPAJINI DA ÖDEYİN FAKAT KANUNEN KABUL EDİLMEYEN GİDERLER OLARAK DEĞERLENDİRİN.

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM - İstanbul
    Alıntı altun75 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar konuyabakıldığında mükellef işin devamı ve idamesi için katlanmış olduğu bir gider degildir. bu nedenle gider yazılamaz (k.k.e.g) dir ancak işyeri olarak kiralamış olduğu için vergi kesintisi yapmak ve ödemek durumundadır.ancak kiralamış olduğu kişi fatura kesiyorsa burda ödenen kdv de indirim konusu yapılamaz.

KONUYU BURDA TARTIŞTIĞIMIZ İÇİN AYRINTISINI BİZ BİLİYORUZ.. DAİRENİN BU DURUMDAN HABERİ OLMAYACAKTIR VE DEPO OLARAK GÖSTERİLDİĞİNDE GİDER YAZILABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
    biz üç kişiyiz..
    ben, keyfim ve kahyası :)

Müdavim Üye
    Bendede aynısını yapan mükelelf war hemde 4 dükkan birden mülk sahibi olduğundan sorun olmuyor
    Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım sonra tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.