Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ŞİRKET MUHASEBESİ

Üye ankaraguclufatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ANKARA
    Merhaba yeni başlamış olduğum büyük bir şirkette, eskiden gelen kara düzen olayı vardır. Ben bunu nasıl kurumsallaştırabilirim, bana bilgi verirseniz sevinirim, firma hizmet üretiyor.

Örneğin

- 30aracın km'sini giriş-çıkış olarak tutabilirim,
    - Maaş öderken,makbuzlar bastırıp, imzalatmak
    - V.S.

gibi örnekler verebilirmisiniz, ne yapabilirim, yada nasıl bir yol çizilebilir,ilgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı ankaraguclufatih Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba yeni başlamış olduğum büyük bir şirkette, eskiden gelen kara düzen olayı vardır. Ben bunu nasıl kurumsallaştırabilirim, bana bilgi verirseniz sevinirim, firma hizmet üretiyor.

Örneğin

- 30aracın km'sini giriş-çıkış olarak tutabilirim,
    - Maaş öderken,makbuzlar bastırıp, imzalatmak
    - V.S.

gibi örnekler verebilirmisiniz, ne yapabilirim, yada nasıl bir yol çizilebilir,ilgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
    gerçek bir muhasebe nasıl oluyo ise tüm belgeleri kullanmanız gerekmekte.
    ilk etapta %100 belgeli çalışmak gerek. gayri resmi diye adlandırılan muhasebe tekniklerini unutmanız gerekmekte. ödeme işlemlerinin hepsinde banka kullanmanız gerekmekte.
    belirli dönemlerde (3ayda bir) yada b formları sayesindede cari mutakabatlar yapılmalı.
    şayet stok kalemleriniz var ise fiili envanter yapman gerekmekte. ocak ayı sonuna kadar kebir defterini kapanış tastikine hazırlaman gerekmekte. fatura işlemelerinden sonra muhasebe fişlerini çıkartıp ilgili kişilerin kontrolünden sonra dosyalaman gerekmekte. münkün mertebe geçmişe dönük iş yapmamanı tavsiye ederim. tüm işler zamanında yapılmalı. dönem olarak geçici vergi değil aylık olarak dönem kabul edip aylık gelir tablosu bilanço ve gerekli görülen mali ve analiz raporlarını hazırlaman uygun olur.

bunlar benim kanım.
    nasıl yapacağını istersen dahada yol gösterebilirim
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Üye ankaraguclufatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ANKARA

hocam eline sağlık allah razı olsun en güzel sözünde
    münkün mertebe geçmişe dönük iş yapmamanı tavsiye ederim. tüm işler zamanında yapılmalı.

doğru söylemişsin