Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SM-SMMM GEÇİŞ

Müdavim Üye
    Nereden
    Trabzon
    Tüm meslektaşlara günaydın. SM-SMMM geçişle ilgili sınav takvimi ve uyum eğitimi sistemiyle ilgili bilgiler TÜRMOB sitesinde mevcuttur. sınavlara girecek arkadaşlar inceleyebilirler.
    İbrahim Ethem KAPLAN

Ziyaretci
    Bu kurslar ve sınavlar gerçekten uygulanırsa, meslek mensubunun bilgisi daha da artacak, kendini yenileme fırsatı bulacaktır. İşlerin yoğunluğundanbu konulara ağırlık veremeyenler için çok değerli bir imkan. Keşke her yıl belirli bir saat mecburi eğitim olsa da meslek mensubu kalitesi artsa. Malum olduğu üzere Türk milletinin büyük çoğunluğu zorlama olmadan bir şey yapmaz. Herkese kolay gelsin, hayırlısı neyse o olsun.

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    arkadaşlar bu interaktif eğitim ile ilgili eğitim hususlarını içerir kaynaklar hakkında araştırma yapan bilgi sahibi varmı?
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM
    Sayın Deneme1 zorunlu mesleki eğitim yasalarşmış, çok yakın bir zamanda ne şekilde uygulanacağı duyurulacaktır.

Zorunlu Mesleki Eğitim, mesleğimizin kalitesini ve saygınlığını artıracaktır.
    \"Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir ama, haml müddetine sabretmek gerekir.\"

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Askeri eğitim mi bu zorunlu egitim mi olur.
    İsteyen çalışır isteyen çalışmaz.Zorla egitim de olmaz.
    Allah\'a dayan, sa\'ye sarıl, hikmete ram ol. Yol varsa budur! Bilmiyorum başka çıkar yol!

Mehmet Akif Ersoy

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    <DIV style="TEXT-ALIGN: center" =info>[img]./images/turmob.jpg[/img]

<H2>Mesleki Uyum Eğitimi Online Platformu</H2>
    LÜTFEN TÜM SÜREÇLER HAKKINDAKİ DÖKÜMANLARI OKUDUKTAN SONRA BAŞVURUNUZU YAPINIZ.
    <CENTER>
    <TABLE>
    <T>
    <TR>
    <TD style="TEXT-ALIGN: left; VERTICAL-ALIGN: top" width=250>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>[img]./images/dokuman.jpg[/img]Dokümanlar</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>a - İlgili Yasa Metni</LABEL> <LABEL =desc>b - Usul ve Esaslar</LABEL> <LABEL =desc>c - Uygulama Rehberi</LABEL> </LI>[/list]</LI>
    <LI><LABEL =desc>[img]./images/mue.jpg[/img]Mesleki Uyum Eğitimi</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>a - Eğitim Başvurusu</LABEL> <LABEL =desc>b - Eğitime Giriş</LABEL> <LABEL =desc>c - Destek Sayfasına Giriş</LABEL> </LI>[/list]</LI>
    <LI><LABEL =desc>[img]./images/sinav.jpg[/img]Özel SMMM Sınavı</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>a - Sınav Başvurusu</LABEL> <LABEL =desc>b - Sınav Sonuçları</LABEL> <LABEL =desc>c - Sınav Belgeler</LABEL> <LABEL =desc>d - İtiraz</LABEL> </LI>[/list]</LI>[/list]</TD>
    <TD style="TEXT-ALIGN: justify; : ./s/mue_.jpg no-repeat; VERTICAL-ALIGN: top" width=450>
    Değerli Meslektaşım,

Serbest Muhasebeci unvanından, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına geçiş; 5786 sayılı Kanunun 20 nci maddesi ile düzenlenmiştir.

Düzenlemeye ilişkin olarak; “Mesleki Uyum Eğitimi İle Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar” belirlenerek duyurulmuştur.

Muhasebe mesleğinin, bir kariyer mesleği olarak disipline edilerek geliştirilmesi ve yüksek mesleki standartlara sahip olması yönünde çalışmalar yapan TÜRMOB; “Mesleki Uyum Eğitimi ve Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı”nı, bu çalışmalara katkı verecek bir husus olarak değerlendirmektedir.

Teorik ve pratik eğitimi içeren Mesleki Uyum Eğitimi; eğitim yöntemleri, ve içeriği ile “Kariyer Mesleği” hedefine ulaşmamıza katkı sağlayacaktır.

Siz değerli meslek mensuplarımızla, stajyerlerimizle, Odalarımızla ve Birliğimizle hepbirlikte gerçekleştireceğimiz, bu eğitim ve sınav uygulamasının; sizler ve mesleğimiz için başarılı ve verimli olmasını dilerim.

Dr. Ymm Masum TÜRKER
    TÜRMOB Genel Başkanı

<CENTER>[img]./images/takvim.gif[/img]

Başvuru, Eğitim ve Sınav Takvimi çerçevesinde ilk dönem teorik eğitim başvurularınızı 12 – 16 Ekim 2009 tarihleri arasında bu portalın Mesleki Uyum Eğitimi Eğitim Başvurusu (2/a) Bölümünden yapabilirsiniz.</CENTER>
    </TD>
    <TD style="TEXT-ALIGN: right; VERTICAL-ALIGN: top" width=250>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>Eğitim ve Sınav Takvimi[img]./images/sinav_takvimi.jpg[/img]</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>İndirmek İçin Tıklayınız</LABEL> </LI>[/list]</LI>
    <LI><LABEL =desc>Süreçler (Lisans ve Üstü)[img]./images/surec.jpg[/img]</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>Süreçler (Ön Lisans)[img]./images/surec.jpg[/img]</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>Süreçler (Lise ve Altı)[img]./images/surec.jpg[/img]</LABEL>
    <UL>
    <LI><LABEL =desc>İndirmek İçin Tıklayınız</LABEL> </LI>[/list]</LI>[/list]</TD></TR></T></TABLE>

</CENTER>
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Ziyaretci
    özel smmm sınavıyla SMMM olacak ilk öğretim mezunu arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum,başarılarının devamını diliyorum !

Kıdemli Üye
    Nereden
    Nevşehir
    hakan arkadaşımla aynı duyguları paylaşıyorum.
    yarla hemdem olmayan hicrandaki azabı bilemez.

Müdavim Üye
    Nereden
    Şanlıurfa
    HAH İŞTE SABAHIN İLK TAŞINI KAFAMIZA YEDİK BUYRUN BURDAN YAKIN

DEĞERLİ ARKADAŞIM BARİ BU KONUYU BIRAKIN , GERÇEKTEN SM DEN SMMM YE GEÇEN ARKADAŞLARA NE YAPACAKLARI VEYA KAFALARINA TAKILAN SORUNLARLA İLGİLİ NE GİBİ UYGULAMA YAPACAKLARI İLE İLGİLİ BİR PAYLAŞIM KONUSU OLSUN BURAYIDA BİR ÖNCEKİ KONU GİBİ HAKARET , AŞAĞLAYICI,POZİSYONUNA ÇEVİRMEYİN.

BURDA LAF ATMAKLA ELİNİZE BİŞEY GEÇMEZ

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    Alıntı HaKaN_ Nickli Üyeden Alıntı
    özel smmm sınavıyla SMMM olacak ilk öğretim mezunu arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum,başarılarının devamını diliyorum !
    Alıntı GÖKÇE Nickli Üyeden Alıntı
    hakan arkadaşımla aynı duyguları paylaşıyorum.

Bende sizi tebrik ederim. Yıllarca bu mesleği gereği gibi yapan meslektaşlarınızı bu şekilde küçümsediğiniz için. Sizin için meslektaş olması önemli değil artık sm smmm ayrımı kalkıyor bunları aşın.
    Bu konu hiç bir zamanda kapanaçağa benzemiyor zaten. Kaşıyıp duruyorsunuz.

Saygılarımla,
    SMMM Mustafa KUTLU