Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MAYIS 2009 STAJYERLERİ.....

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    Selam Mayısta staja başlayanlar varsa,bilgi alışveriş yapmak isteyen varsa,eskilerde tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.Çalışma kaynakları hakkında,cdler yetersiz diye biliniyor,açık öğretim fakültesi sitesindede güzel kitaplar var,islam çankaya var bitirme sınavları için,başka neler var,kursa gitme imkanları olmayanlar için. kolay gelsin.esenlikler.
    Tek DİL,Tek DEVLET,Tek ÖNDER
    ŞEREF,ONUR,FANATİZM,GÜÇ,İNANÇ
    Osttürkischen Waffen-Verbände der SS

Ziyaretci
    sitede hasanvolkan arkadaşımızın birçok açtığı konu var arama yaparsınız bulabilirsiniz faydasını da göreceğinize inanıyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    gördüm mayıs 2008 stajyerleri yazıyordu,genelde cdlerden çalışmanın iyi olmadığnı söylüyorlar oyüzden,kaynak ne var başka?islam çankayadan başka bi şey duymadım,yada tesmerin kitapları falan.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Merhaba bende Mayıs 2009 stajeriyim geçen ay 2. cd geldi ona başladım cd lerdeki bilgiler gerçekten yetersiz 1. cd geçiş sınavı da çok basit ve hep aynı sorular geliyor. Staj başlatma sınavına İslam Çankayanın kitaplarından hazırlanmıştım bitirme sınavları içinde yeterli olurmu bilmiyorum ama kaynak şart gözüküyor birde stajın sonunda ders ders yapılan sınavlarda çıkmış sorulara ulaşabileceğimiz bir kaynak var mı?

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir

bu 2. cd de tıklama programı çalışmıyor. konuyu çözebilen varsa paylaşırsa sevinirim. yoğunluktan cd lere vakit kalmıyor ilerki süreçde çalışmayı düşünüyorum şimdilik cd lerde ilerlesem yeterli

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    evet accountant bende l sefer okudum cdleri parça parça 25soru çıktı,yaptım 15doğru,60alıp geçtim,kolaydı ama yinede bazılarından zorlandım,bende staja başlamaya,islam çanka,murat yayınları,deha ile çalışmıştım,umarım murat ve islam çankayanın bitirme için kitapları olur,yoksa bu cdler gerçekten bi işe yaramaz gibi görünüyor.

ergin bey.2009öncesi olan versiyonlarda otomatik tıklama programı çalışıyor diye duymuştum,yenilerde mecburen elle tıklayacan gibi.

Ziyaretci
    HASAN VOLKAN ARKADAŞIMINIZIN YAZISINDAN ALINTIDIR.

Merhaba,

Temel Hukuk : Arif KOCAMAN'ın kitabını öneririm. Bir çok arkadaş son sınavdan sonra tek başına yeterliği olmadığınısöyledi. Özellikle sosyal güvenlik mevzuatındaki değişikliklerden sonra tek başına yeterli olmadığı doğru ama çok önemli bir klavuz. Mutlaka bu kitaptan da çalışın.

Denetim : Ömer DUMAN'ın kibatını öneririm. Spk tebliğinden de soru geliyor. Hem Spk tebliğine hem de meslek yasamızda geçen denetim mevzuuna da vakit bulabilirseniz bakmanızı öneririm.

Vergi Hukuku : Ne söylenebilir bilmiyorum. Herşey sorulabiliyor. İki sınavdır sorularda iki tanım, iki de hesaplama tarzında sorular geliyor. Nerede olduğunuzu bilmiyorum ama Ankara odada kursa katılacak arkadaşlarınız varsa onlardan vergi hakkında söylenen herşeyi öğrenin. Hiç olmadı, sınava yakın yapılan bilgilendirme toplantısında bahsedilenlerden mutlaka haberdar olmaya çalışın. Ankara odada vergi dersine Eray MERCAN geliyor ve onun kitabı öneriliyordu. Ama hem bu kitabın hemde bilgilendirme toplantısında söylenenlerin, siz de takdir edersiniz ki bir garantisi yok.

Meslek Hukuku : Meslek yasamızda meydana gelen son değişikliklere mutlaka bakın, ayrıca yayınlanan en son yönetmeliklere çok iyi çalışın. (Disiplin, Etik ve haksız rekabet yönetmelikleri)

Analiz : Yine son iki üç sınavdır soru tarzında görünen bir değişiklik var. Oran analizinde kullanılan bütün oran ve formülleri ezberlemeniz gerekiyor. Geçmiş dönem sorularını iyice inceleyin.

Maliyet Muhasebesi : Yurdakul Çaldağ'ın kitabı var çalışılabilecek ama ne yalan söyleyim ben kitabı beğenmedim. Soruların çözümü şeklinde bir kitap ve birçok soruda neyin nerden geldiğini anlamakta zorlandım. Farklı tarzda çok sayıda soru çözmeye çalışın.

Finansal muhasebe : Söylemiyorum bile. Yanlız bunda da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Sorularda verilmemiş olmasına rağmen, açılış-kapanış maddelerini mutlaka yapın. Kdv tahakkuk kaydını mutlaka yapın. Reeskont varsa açılış maddesinin hemen ardından ters kayıt yapın. Dönem karı var ise açılışta geçmiş yıl karına aktarın. Zaman sıkıntısı çekmemeniz için, ayrıca en az 2-3 tane monografi mutlaka çözün. Sınavda hesap makinesı kullanabilirsiniz. Sınava giderken yanınızda cetvel de götürün. Bu sınavda kağıdı güzel kullanmanın da önemi var.

Ziyaretci

ÖMER DUMAN DENETİM İÇİN SON DÖNEMLERDE YETERSİZ KALIYOR EKSİK KONULAR VAR BUNLARI ARAŞTIRIP SİZLERLE PAYLAŞIRIM.

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    yasemin hanım biz ozaman sınavdan l yıl önce bu kitapları alıp iyice çalışmamız lağzım,birde geçmiş dönem soru cevap kitabı,şu lanet cdlere sınav için gerekli herşeyi yükleseler olmazmıydı.

Ziyaretci

ÇOK HAKLISINIZ AMA ELDEN NE GELİR
    DEDİĞİNİZ GİBİ ÇIKMIŞ SINAV SORULARIDA ÖNEMLİ ÖRNEGİN FİNANSAL TABLOLARDAN SON 2 YILDIR KOMİSYON DEĞİŞMİŞ VE SORU KALIPLARINI DEĞİŞTİRMİŞLER SON 10 YILIN SIINAV SORULAR BAKARSANIZ 2 SORU SORUYORLAR BUNLARDAN BİR TANESİ BİLANÇO VE G.TABLOSU VERİLMİŞ YORUMLAMAMIZ İSTENİYOR VE 80 PUAN
    SON 2 YILDIRSORU KALIPLARI FARKLI VE DAHA FAZLA SORU SORUYORLAR
    TESMERİN ÇIKMIŞ SINAV SORULARINI ÖNERİRİM.