Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Varlık Barışı Hk.Önemli

Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Mükellefimin 2006 yılı evrakları incelenmek üzere dün elimize defter ve belgelerin istendiğine dair yazı geldi.

Şimdi Varlık barışından yararlanırsak defterlerimiz vergi denetmeni tarafından incelenecek mi yoksa varlık barışında yararlandığımız tutarı vergi incelemesi sonucu eğerki çıkarsa vergi denetmeninin bulduğu matrah farkındanmımahsup edicez.

Yeni Üye
    19 Haziran 2009 tarihiden sonra defter ve belgeleriniz incelenmek üzere istendiği için varlık barışından yararlanabilirsiniz.

Üye
    Nereden
    Bursa
    süre uzatıldı. elinizi cabuk tutun
    teyid etmekte fayda var.

Üye
    ARKADAŞALAR BEN ACİL BİŞE SORCAM VARLIK BARISIYLA ILGILI 200,000 TL
    YATIRDIK BANKAYA BUNU SERMAYE ARTIRIMI OLARAKMI KARARDA ALACAGIZ YAPANLAR VARSA BAN KARAR ÖRNEGI YOLARMISISNIZ TŞKR EDERIM II CALIŞMALAR
    .

Kıdemli Üye
    Nereden
    Ankara

neden 20/11/2008 ila 19/06/2009 tarihleri arası incelemeye girenler bu yasadan faydalanamıyor bir türlü çözemedim
    vergi denetmenine soruyorum oda bilemiyorum diyor büyükler öyle istemiş

konuyla ilgili Vergi Dairesi başkanlığından görüş istedim cevabını bekliyorum

birde Gelir İdaresi Başkanlığına dilekçe veriyorlarmış bende verdim eğer yoğunluk olursa belki bu tarih aralığındaki incelemelride kapsam içine alırlarmış

inşallah diyip bekliyoruz

EN GÜZEL ŞEY ÇOK DEĞERLİ AİLEM
    AİLE NİN DEĞERİNİ HEP KORUYALIM

Müdavim Üye
    Alıntı umut55 Nickli Üyeden Alıntı
    ARKADAŞALAR BEN ACİL BİŞE SORCAM VARLIK BARISIYLA ILGILI 200,000 TL
    YATIRDIK BANKAYA BUNU SERMAYE ARTIRIMI OLARAKMI KARARDA ALACAGIZ YAPANLAR VARSA BAN KARAR ÖRNEGI YOLARMISISNIZ TŞKR EDERIM II CALIŞMALAR

TESCIL YAPILDI İŞTE LİNK

<DIV =download>https://rapidshare.com/files/288923343/Sermaye_Artae_rae_mae__5811.doc.html

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP

karar defterine tadil metni şeklinde karar alıp, SMMM raporu ilave edip tescili yapılacaktır....

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    sayın reis533;
    inşallah inceleme sonucu bir fark çıkmaz ama çıkarsada matrahdan mahsup edilecek. ama yapmadıysanız hemen yapın ve tescili ve defter kayıtlarına da intikal ettirin.. Sadece bankaya yatırıp ve beyannamesi verilip ödendikten sonra işşlem bitmiyor. mutlak suretle tescili zorunlu..................

Yeni Üye
    VARLIK BARIŞI KANUNUN SAĞLADIĞI BAĞIŞIKLIKLAR.

Bildirim VE BEYANA KONU edilen varlıklar nedeni ile 1/1/2008 tarihinden önceki dönemlere ilişkin hiçbir suretle vergi incelemesi ve tarhiyatı yapılmayacaktır.
    Ayrıca bildirim veya beyan dışındaki herhangi bir nedenle 19/06/2009 tarihinden sonra başlayan 1/1/2008tarihinden önceki dönemlere ilişkin olarak, vergi incelemesi yapılması halinde; bu inceleme sonucu gelir veya kurumlar vergisi ile KDV yönünden tespit edilen matrah farkından, bu kanun kapsamında beyan edilen tutarlar mahsup edilecektir. İndirimi reddedilen k.d.vergisine ilişkin mahsup edilecek matrah tutarı, indirimi reddedilen vergiye esas teşkil eden bedel olacaktır.
    ADANA VARGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞININ bilgi amaçlı dağıttığı broşürden alınma...