Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BU GÜN YAŞADIĞIM BİR OLAY KOMEDİ GİBİ :)

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak

Bu gün yaşadığım bir olayı anlatacağım.
    epeydir vergi dairesine gitmiyordum. dün iadeler ile ilgili bir kaç faturada sorun oldu evrakları hazırlattım ve daireye gittim. bir kaç sorunu hallettik. sonra bir tane nakliyecinin en son verdiği beyanneme 2008 gelir vergisi beyannamesi idi. ekrandan kendim de gördüm. sonra faturanın üzerinde şahsın kendisini arayıp
    -beyanname vermemişiniz dedim.
    -olurmu abi öyle şey ben muhasebeciye verdim. o işlememiştir.
    -tamam ben muhasebecinizi arayayım. dedim

sonra beyannamede muhasebecisinin numarası vardı aradım.
    -kolay gelsin ben uşaktan ...... firmasından arıyorum, ................ isimli nakliyeci için
    -buyrun biz bakıyoruz
    -hocam bu kişinin beyannemelerini vermemişiniz.
    -evet abi kendisi son derece düzensiz bir mükelleftir 2 dönemdir faturalarını istiyorz ama göndermiyor. ben kendisini arayayım isteyeyim.
    -tamam ben zaten ödemeyi çek ile yaptım sorun sizin sorununuz.
    -evet haklısınız ben görüşeyim.

sonra bir kaç kez nakliyeci beni aradı
    -abi benlik bişey yok vergi dairesi ceza kesecek sana.
    -abi gözünü seveyi şikayet etme beyannameyi vereceğim. şimdi yoldayım. hem ben üç aylık beyanname veriyorum.
    -hocam tamam 3 ayda bir ama en son geçen yılın beyannamesini vermişin. 9 aydır beyanda bulunmamışın. ben ödemeyi çekle yapmışım. vergi dairesi sana her halukarda ceza kesecek zaten. benlik bir durum yok. muhasebecinizle görüşün sorunu çözün.

sonra vergi dairesindeki memur arkadaşlarla sohbete başladık.
    -siz neden nakliyecinizi düzgün olanlardan seçmiyorsunuz.
    -buna benim yapacağım bişey yok, gümrükten gelen bir mal izmir gümrüğünden ben değil gümrükçü anlaşıyor gödneriyor.
    -o zaman gümrükçünüze söyleyin beyanname vermeyenlerle nakliye yaptırtmasınlar.
    -abicim nasıl bileceğiz bunu. adama geçen ayın tahakkuk fişlerinimi isteyeceğiz. ben bunun önüne geçmek için tüm nakliyecilere çek yada banka havalesi ile ödeme yapıyorum . bu bu nakliyecinin sorunu. ben ödemeyi yapmışım gidin adamdan alın kdv yi.
    -olmaz biz 15 sayfa 191 listesi için o kadar iş yapıyoruz( iyide o listeyi ben hazırlıyorum zaten tek tek)
    -tamam o zaman ticaret servisine söyleyeyim onlarda gümrükçülerine söylesinler nakliyecilerden tahakkuk fişlerini ve ödeme makbuzlarını istesinler. getirmez ise bizde malı gümrükte bekletiriz artık dedim

sonuçta sorunu çözdük. o da ödemeyi çek ile yaptığım için

KOLAY GELSİN
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    resmi belgelerle,düzenli çalıştığınız için çözmüşsünüz,kara düzen nakit flan ödeme olaydı,işin üstesinden gelmek zor olurdu.
    Tek DİL,Tek DEVLET,Tek ÖNDER
    ŞEREF,ONUR,FANATİZM,GÜÇ,İNANÇ
    Osttürkischen Waffen-Verbände der SS

Üye
    Nereden
    Eskişehir
    Oooo ne olay olmuş ya böyle