Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DİKKAT! BABS FORMLARI BUGÜN SON!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Arkadaşlar, dikkat çekerek bu konuyu iyice belleğe kazımak gerekiyor. Saygıyla,
    Alıntı Mustafa Gülşen Nickli Üyeden Alıntı
    Değerli Arkadaşlar,
    Konu başlığını bu şekilde açmamın nedeni, iş yoğunluğu nedeniyle gözden kaçan bir form olmaması içindir. Bildiğiniz üzere İşi bırakanlar içinV.U.K. 381 Nolu Genel tebliğdeki madde şöyle der;

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">4- DİĞER HUSUSLAR VE CEZAİ YAPTIRIM [/I][/B]<I style="mso-bidi-font-style: normal"><?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><?: PREFIX = O /><O:P></O:P>[/I]
    <I style="mso-bidi-font-style: normal"><O:P></O:P>[/I]
    <I style="mso-bidi-font-style: normal"> 4.1. İşini bırakan (terk eden) mükellefler bildirim formlarını işin bırakıldığı tarihi izleyen ayın son günü akşamına kadar vermek zorundadırlar. Bu bildirimler; kullanıcı kodu, parola ve şifre almış mükelleflerce veya 3568 sayılı Kanuna istinaden yetki almış meslek mensuplarınca verilecektir. Bildirim formlarının verileceği vergi dairesi, mükelleflerin en son bağlı bulundukları vergi dairesidir.<O:P></O:P>[/I]

Bu maddeye göreilgili ay işi terk eden müşterinin Bs Ba formunu bugün vermemiz gerekiyor. Ancak eleştirmeden de geçemeyeceğim;

-İşi terk edenler için neden böyle bir maddeye ihtiyaç duyulmuş?
    -Bu formu neden diğerleriyle veremiyoruz?
    Bu madde meslek mensubuna"tuzak" gibi olmuş. Tabi ki amaç bu değildir. Tebliği hazırlayan kişinin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ancak "Neden?" demeden geçemiyorum.

Sayın Kartum'un önerisine yine burada da ihtiyaç var. Türmob, komisyonu oluşturmalıdır. Gönüllü üye olacağımı şimdiden söylerim...
    Saygılarımla,

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Kıdemli Üye
    Teşekkür ederiz. Sayın Mustafa Gülşen. Allah Razı Olsun
    Sevdamızın adı berrak sonu toprak dönen alçak olsun

Müdavim Üye
    Nereden
    Trabzon
    Sayın GÜLŞEN "Meslek Mensuplarına tuzak" her zaman acaba diyoruz ama bence ince hesap peşinde olanların kafasında mevcut bir düşüncedir.Tebliği hazırlayan kişi kötü niyetli olmayabilir ancak hazırlatan kişi olabilir. ALLAH herkese kalbine göre versin

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Sayın GÜLŞEN formunuzu hayranlıkla sürekli takip eden meslekdaşınız olarak üye olmam bugüne nasipmiş.Bundan sonra inşaallah daha sık beraber olacağız.Bu arada dün başıma gelen ve diğer arkadaşlarla paylaşmak istediğim bir konuyu duyurmak istedim.Tasfiyeye girmiş ve 12/08/2009 tarihinde sonlanmış olan LTD.ŞTİ'nin Ba-Bs formlarının verilme zamanını işin bırakıldığı tarihi izleyen ayın son günü akşamına yani 30.09.2009 tarihine kadar verilecek diye bilirken.

<LI style="MARGIN-TOP: 0px; MARGIN-BOTTOM: 0px; LINE-HEIGHT: 115%">Tasfiyesi devam eden mükellefler bildirimlerini, tasfiye süresince aylık dönemler halinde vereceklerdir. Tasfiye sonunda ise bildirimler, tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren otuz gün içinde tasfiye memuru veya 3568 sayılı Kanuna istinaden yetki almış meslek mensupları tarafından verilecektir. </LI>

Böyle bir tuzakla karşılaştım.Dolayısıyla 12.09.2009 vermem gerektiğini öğrendim.Bu durumu formunuzda duyurmak istedim.Arkadaşlarıma umarım faydam olacaktır.Hepimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Sayın Alanlı Merhaba,
    Forumu değerli kılan üyeleridir. Katkılarınız bekliyoruz. Uyarınızı, bundan sonraki aylardasabitleyeceğimiz konuyada ilave edelim.

Bu arada Gelir İdaresinden bu konuyu bugünaraştırdım. Neden aysonları veriliyorda 5 gün sonra değilin yanıtı, tebliğin gereği. Yani tebliği hazırlayan arkadaşlarımızın uygulamada yaratacağı sıkıntıyı önceden düşünememeleri. Bir kasıt yok.

İmzamdada belittiğim üzere TÜRMOB'dan isteğim, İdare ile biz uygulamacılar arasında köpüyü oluşturacak komisyon, kurul, müdürlük adı ne olursa bunu oluşturmak. Bugün ebeyannamede yeni görüntünün yarattığı sıkıntının nedenide iletişim sorunları. Muhtasardaki düzeltme taleplerine gösterdiğimiz tepkide bu iletişimleilgili. İdarenin yürülüğe koymadan önce, uygulamayı bizlerle paylaşması tüm sıkıntıları çözecek.

Saygılarımla,

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.