Değerli Arkadaşlar, dikkat çekerek bu konuyu iyice belleğe kazımak gerekiyor. Saygıyla,
Alıntı Mustafa Gülşen Nickli Üyeden Alıntı
Değerli Arkadaşlar,
Konu başlığını bu şekilde açmamın nedeni, iş yoğunluğu nedeniyle gözden kaçan bir form olmaması içindir. Bildiğiniz üzere İşi bırakanlar içinV.U.K. 381 Nolu Genel tebliğdeki madde şöyle der;

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">4- DİĞER HUSUSLAR VE CEZAİ YAPTIRIM [/I][/B]<I style="mso-bidi-font-style: normal"><?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><?: PREFIX = O /><O:P></O:P>[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal"><O:P></O:P>[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal"> 4.1. İşini bırakan (terk eden) mükellefler bildirim formlarını işin bırakıldığı tarihi izleyen ayın son günü akşamına kadar vermek zorundadırlar. Bu bildirimler; kullanıcı kodu, parola ve şifre almış mükelleflerce veya 3568 sayılı Kanuna istinaden yetki almış meslek mensuplarınca verilecektir. Bildirim formlarının verileceği vergi dairesi, mükelleflerin en son bağlı bulundukları vergi dairesidir.<O:P></O:P>[/I]

Bu maddeye göreilgili ay işi terk eden müşterinin Bs Ba formunu bugün vermemiz gerekiyor. Ancak eleştirmeden de geçemeyeceğim;

-İşi terk edenler için neden böyle bir maddeye ihtiyaç duyulmuş?
-Bu formu neden diğerleriyle veremiyoruz?
Bu madde meslek mensubuna"tuzak" gibi olmuş. Tabi ki amaç bu değildir. Tebliği hazırlayan kişinin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ancak "Neden?" demeden geçemiyorum.

Sayın Kartum'un önerisine yine burada da ihtiyaç var. Türmob, komisyonu oluşturmalıdır. Gönüllü üye olacağımı şimdiden söylerim...
Saygılarımla,

Edited by: Mustafa Gülşen