Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÖKC-RUHSAT BULUNDURMAMA-CEZA

Ziyaretci
    herkese günaydın.daha önce bu cezayı yiyen oldumu bilmiyorum ama mükellefe ökc ruhsatı işyerinde yok diye 140 tl ceza geldi.araştırınca bununla ilgili sadece 3100 sayılı kanun 20 nolu tebliğde aşağıdaki cümle var sadece.yuvarlak bir laf.Muhafaza edilmeme kaybetme durumu da yok.Tutanakta evde olduğu yazıyor.Ruhsat kanunen işyerinde bulundurulması ve asılması vs belgelerden biri değil.böyle birşey mevzuatta okumadım.Bu konuda yanlış mı düşünüyorum.

d) Kullanmak üzere ödeme kaydedici cihaz alan mükelleflerce; .
    .
    .
    _ Cihazlarla ilgili ruhsatname, kullanma kılavuzu, levha, günlük kapanış raporu ve kayıt rulolarının usulüne uygun olarak muhafaza edilmemesi(2. sınıf 28*5 kat:140)

Ziyaretci
    .

Ziyaretci
    ilk ceza yiyen benim zannedersem.fikir beyn edecek yokmu bu konuda.

Üye
    Nereden
    Bursa
    Böyle bir cezayı ilk sizden duyuyorum...
    mgencal

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın mmuğurilk değilsiniz daha öncede duymuştum 2008 yılında bir arkadaşın mükellefi ceza yemişti ama tabi daha sonra ne oldu ve nasıl bir işlem yaptılar onu bilmiyorum ama kendi fikrimi sorarsanız bence idarenin zorlaması diye düşünüyorum ve ben yaptım oldu mantğı ile yapılmış uygulanmaya konulmuş bir ceza ve bence doğru değil çünkü açık ve net bir şey yok cezayı neye göre kesiyorlar VUK.nunda buna uyan 352,353,ve diğerlerinde bu- nunla ilgili bir bilgi yok ve dediğiniz gibi 3100 sayılı kanundada net ve açık bir ibare yok ama eğer kaybolmuş olsa ve bundan dolayı ibraz edememe durumu olsa tamam ama burda bu- da yok valla ne diyeyim idare böyle enterasan işlemler yapıyor Allah(cc) kolaylık versin,hayır lı işler.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın mmuğur siz bence idareye gidin yetkili biri ile görüşün ama yetkili biri ile ve kesinlikle memurlarla görüşmeyin ve sorun bu cezayı hangi kanunun hangi maddesine veya BKK.na veya tebliğine veya yönetmeliğine diye sorun ve bakalım ne diyecekler bende gerçekten merak ediyorum deyin ve bakalım ne diyecekler ama şunu söyleyeyim kesinlikle allem edip gallem edip geçiştirecekler ve işine gelmiyorsa mahkemeye gidin diyecekler çünkü mahke- me masrafları kendi ceplerinden çıkmıyor nasılsa kaybetselerde ama bence bir sorun,kolay gelsin hayırlı işler.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci
    sn. Hadisat çok haklısınız.ben de kendimden emin bir şekilde ceza yazamazlar.cezası yok dedim.ceza gelince zor durumda kaldım mükellefin gözünde.gerekirse mahkemeye vereceğim ama bu parayı ödetmeyeceğim.Edited by: mmuğur