Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STOK ANALİZİ VE KDV!!!!

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    sayın umutdam maliyet muhasebesinde planlı dağıtım diye bi konu vardır.yani önceden yapılabilecek giderler planlanır ilgili hesaplara alınır daha sonra tablo ile bu plandan sapmalar hesaplanır ve ilgili hesaplara aktarılır.sizde eğer böyle bişey içine girmişseniz bakmanızı tavsiye ederim.ama sizinki alış satış olan bi işletme.maliyet muhasebesinde var bu konu.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Ziyaretci
    selamlar
    market işletmelerinde uygulanan genel kar majları nedir acaba ortalama
    tekel,temel gıda,muhtelif mal ve temizlik mad%18 kdv)

Üye
    Nereden
    Bursa
    %10-15 ARASI
    teyid etmekte fayda var.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı naz_76 Nickli Üyeden Alıntı
    sayın umutdam maliyet muhasebesinde planlı dağıtım diye bi konu vardır.yani önceden yapılabilecek giderler planlanır ilgili hesaplara alınır daha sonra tablo ile bu plandan sapmalar hesaplanır ve ilgili hesaplara aktarılır.sizde eğer böyle bişey içine girmişseniz bakmanızı tavsiye ederim.ama sizinki alış satış olan bi işletme.maliyet muhasebesinde var bu konu.
    Naz hanım, sizin söylediğiniz gibi bu yöntem üretim işletmelerinde kullanılan safha üretim maliyet planlanmsında kullanılmaktadır. Arkadaşın sorusu daha çok kar planlanması yöntemine uymakta ancak onunla da ilgili sıkıntılar bulunmaktadır. Burda karlılık hesap edilirken stok hedeflemesinden çok kar hedeflemesi yapılmakta, stok homojen bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yapılacak en mantıklı yol, yeni alınacak stokların mümkün olduğu kadar az kar marjı ile elden çıkarlması, giderlerin mümkün olduğu kadar çok kayıt altına alınması, karlılığın mümkün olduğunca düşük tutulması olarak görünmekte.

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND

Alıntı veli_ozyurt Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı UmuTaDaM Nickli Üyeden Alıntı
    Herkese Kolay Gelsin

Market işletmesinde 9 aylık dönemde (Dönem Başı Dahil)62,000 tl lik mal alışı yapılmış 23,000 tl satış yapılmış2009 yılısonundastok 35,000 tl civarında düşünülmekte zararıda fazla çıkartmadan nasıl bir yol izlemeliyim?Tabi kdv de çok abartı olarak çıkmamak şartıyla...
    <div>Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum..</div>
    <div></div>vergi kaçırmadan yıl sonudaki envanteri dönem sonuna yazmak ve ne çıkıyor ise onu ödettirmek sosyal sorumluluğu gerektirir
    [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    sosyal sorumluluğu ancak değerleri olan bilir,bunlardan yoksunların sosyal sorumluluk gereğini söylememiz boşa olur.işleri güçleri az vergi ödettirmek olan bir zihniyet,lafa geldimide ahlaktan bahsedirler.
    Tek DİL,Tek DEVLET,Tek ÖNDER
    ŞEREF,ONUR,FANATİZM,GÜÇ,İNANÇ
    Osttürkischen Waffen-Verbände der SS

Kıdemli Üye
    Nereden
    Stajer
    manowar sosyal sorumluluktan bahsetmişsiniz burda ırkçılık yapılmıyor milliyetçilik yapılmıyor muhasebe üzerine yorum bilgi paylaşımı yapılıyor. Ben kdv ödeyelim demiyorum ortada bir sorum vardı ve gerekli cevapları aldım.Diyecek bir laf bulamıyorum bu meslekte 1 yılım doldu birşeylerin peşinde koşuyorum birşeyler yakalamaya çalışıyorum.Bilmem anlatabildim mi.Yinede cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

Türk insanı para gibidir.İçine ışık tuttulduğundabelli bir inancı,amacı yoksa sahtedir.

<font color=BLUE>Bir Gün Gelecek Bir Gün Kalacak...</font>