Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STOK ANALİZİ VE KDV!!!!

Kıdemli Üye
    Nereden
    Stajer
    Herkese Kolay Gelsin

Market işletmesinde 9 aylık dönemde (Dönem Başı Dahil)62,000 tl lik mal alışı yapılmış 23,000 tl satış yapılmış2009 yılısonundastok 35,000 tl civarında düşünülmekte zararıda fazla çıkartmadan nasıl bir yol izlemeliyim?Tabi kdv de çok abartı olarak çıkmamak şartıyla...
    Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum..
    <font color=BLUE>Bir Gün Gelecek Bir Gün Kalacak...</font>

Kıdemli Üye
    4000 lik bir stok açığın var zaten. ödeyebilicekse 4000 lik atura kestirin müşterinize, ha ödemem derse nekadar istiyosa okadar kestirin zaten ufak bi rakam ne diyelim ...

Ziyaretci
    Alıntı smm.ali.demir Nickli Üyeden Alıntı
    4000 lik bir stok açığın var zaten. ödeyebilicekse 4000 lik atura kestirin müşterinize, ha ödemem derse nekadar istiyosa okadar kestirin zaten ufak bi rakam ne diyelim ...
    rakamın ufak olması sorun değil ortada az kdv fazla göze batmamak ve mantıklı gider yapılarak zarar ve kdv arasında denge kurmak var herkes biliyor fatura kestirmeyi....

Moderatör
    Nereden
    istanbul

buna burdan yorum yapmak çok zor aslında.yıl sonunda 35000 stok nasıl düşünülür şahsen bilmiyorum çünkü yıl sonuna kadar 3 ay var.ne kadar satış ve alış yapılabileceğini az çok kestirebiliyosan burda kar marjın devreye girer market işletmesi olduğu için tekel felan varsa kar marjı diğerlerine göre daha düşüktür.alış ve satış muavinlerine göre hesaplama yapmak lazım.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Ziyaretci
    arkadaşım marketçimisiniz muhasebecimisiniz bilmiyorum ama. Düşündüğün yöntem yanlış yılbaşına daha üç ay var ayrıca alacağı mal satacığı meblağı nasıl biliyorsunuzda 35000 tl. stok bırakıyorsunuz. doğrusu anlayamadım. bu market günlük sigara ekmek su süt günlük tüketilen emtiaları satmaya devam edecek. yaniüç ay evvelden ne sen karını zararını bilirsin nede stok durumunu . ha şunu sormaya çalışırsan aylıkortalama cirom şu satışımda şu dönem sonunda karım vestok tutarım ne olur derseniz ona birşey demem. Yani mükelleflerimizesonucu belli olmayan bir konuda net cevaplar verek yıl sonunda zor durumda kalmıyalım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    "Doğmamış çocuğa don biçmek" deyimi böyle bir soru için söylenmiş olmalı.
    Bakın biz burda müneccim değiliz, falcı değiliz. Bizim mesleğimizde farazi konular için değil gerçekleşmiş olaylara, (değerli bir meslektaşımın dediği gibi) kanunlara, yönetmeliklere, tebliğlere uygun olarak işlem yapmak amacına hizmet eder.
    Buradabirbirimize yardımcı olmak amacıylabulunuyoruz ama arkadaşların dediği gibi önümüzde daha 3 ay var, alış-satış miktarınızın ne olacağını şimdiden bilmek imkansız, belki çok büyük satış patlamanız olur çok kazanırsınız fakat kdv ödemek zorunda kalırsınız, stoğunuz hedeflediğinizden de düşük kalır. Yada tam tersi çok az satış yapar fakat mal alımına gidersiniz ve reel stoğunuz çok daha fazla rakamlara ulaşabilir. Şimdi burdan kim size ne dese boş, farazi.Edited by: Hakan Temurer

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı UmuTaDaM Nickli Üyeden Alıntı
    Herkese Kolay Gelsin

Market işletmesinde 9 aylık dönemde (Dönem Başı Dahil)62,000 tl lik mal alışı yapılmış 23,000 tl satış yapılmış2009 yılısonundastok 35,000 tl civarında düşünülmekte zararıda fazla çıkartmadan nasıl bir yol izlemeliyim?Tabi kdv de çok abartı olarak çıkmamak şartıyla...
    Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum..
    vergi kaçırmadan yıl sonudaki envanteri dönem sonuna yazmak ve ne çıkıyor ise onu ödettirmek sosyal sorumluluğu gerektirir
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Müdavim Üye
    yaw cidden cok qüzel bi başlık diye açtım ama bu derece şok cevaplarla karsılasacağımı bilmiyodum.
    2 tüp Nitrojen, bide çip de taktın mı kımse sollayamaz.
    makıne tamircisimiyiz yapmayın lütfen.
    | | | | | | | &gt;&gt;&gt;&gt;****!!!!K.U.E.R.D.!!!****&lt;&lt;& lt;&lt; _ | | | | | | |

Kıdemli Üye
    Nereden
    Stajer

ortada yanlış anlaşılan bir durum var bu bir plan kesin sonuç değil bu kadar tepki neden onuda anlamış değilim PLAN: Yapılacak bir işin önceden tasarlanmasıdır.
    işletme için gelecekle ilgili bir analiz düşünüldü stok 35,000 denildi bu tutar artı veya ekside olabilir.Önemli olan hem mükellef ile devlet arasındaki bağı iyi kurmaya çalışmak istedik o kadar...
    <font color=BLUE>Bir Gün Gelecek Bir Gün Kalacak...</font>

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Gözünden akan bir damla yaş ömrümden giden günüm olsun...