Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: düzeltme beyanı istiyorlar

Ziyaretci
    stopaj ödemesi olan mükelleflerde kesinti yaptığımız kişilerin tc kimlik nosunu yazmadığımız için düzeltme beyanı istediler.yuh artık

Yeni Üye
    evet bayramdan önce haber verdiler.İzmir odasının yazısı var.Görüşme halindelermiş.Ya dilekçe ile ya da e-beyan dan damga vergisi ödemeden halledilcekmiş.Bekleyin diyorlar.

Ziyaretci
    bize yazı çıkardılar 355 e tabi mecbur veriyoruz?
    benim korkum inşallah geçici vergi için göndermezler

Kıdemli Üye
    Nereden
    smmm

vergi kaybı olmadığı için düzeltme şartı çok yanlış ve gereksiz bence.yazı çıkardılar ise süre sonuna kadar bekleyin bence.

Ziyaretci
    Dün Gebze uluçınar vergi dairesinden telefon ettiler.Sadece bir beyannamede 022 kodu olan bölüme tc no yazmamışız.Başka bir beyannamede ise 2 dönemde 022 kodu yerine 041 kodu yazılmış.Düzeltin dediler.Programa yanlış ve eksik yüklemişiz.Olur insanlık hali dedim ama Düzelttim.3*16,90 ödeme yapacağım.Bu günlerde inanılmaz tahsilat sorunu yaşıyoruz zaten.2002 de bu işe başladım artık bu işten iğreniyorum arkadaşlar ama mecburum bu işi yapmaya.Hepimize allah sabır versin.Bugünden itibarende bir çalışma başlattım tüm mükelleflerin kira ödemelerini yaptıkları işyeri sahiplerinin tc leri tesbiti için.Telefon ediyoruz napacaksın tc yi diyorlar.Allahım sen sabır ver.Daha b formlarım duruyor.hangi işe yetişecez sorarım size.

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    Alıntı cem1ild Nickli Üyeden Alıntı
    Dün Gebze uluçınar vergi dairesinden telefon ettiler.Sadece bir beyannamede 022 kodu olan bölüme tc no yazmamışız.Başka bir beyannamede ise 2 dönemde *022 kodu yerine 041 kodu yazılmış.Düzeltin dediler.Programa yanlış ve eksik yüklemişiz.Olur insanlık hali dedim ama Düzelttim.3*16,90 ödeme yapacağım.Bu günlerde inanılmaz tahsilat sorunu yaşıyoruz zaten.2002 de bu işe başladım artık bu işten iğreniyorum arkadaşlar ama mecburum bu işi yapmaya.Hepimize allah sabır versin.Bugünden itibarende bir çalışma başlattım tüm mükelleflerin kira ödemelerini yaptıkları işyeri sahiplerinin tc leri tesbiti için.Telefon ediyoruz napacaksın tc yi diyorlar.Allahım sen sabır ver.Daha b formlarım duruyor.hangi işe yetişecez sorarım size.
    MAL SAHİPLERİNİN KİMLİK FOTOKOPİLERİNİN YANI SIRA İKAMETGAH ADRESLERİNİ DE İSTİYORUZ. NEME LAZIM YARIN BU ADRES YANLIŞ YA DA ADRES GİRMEMİŞSİNİZ DEYİP TEKRAR DÜZELTME İSTERLER)
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.