Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gizli ortaklık & acil&

Müdavim Üye

Mrhb,
    Bir mükellefin isteği üzerine Gizli ortaklığı araştrmaktayım. Mükellef daha önce böyle bir ortaklığı yaptığını söylüyor. Bilgilerinin sorgulanmasını ve başkaları tarafından ortaklığının bilinmesini istememekte, Bu tür bir işlem için nasıl bir işlem yapılmalı? Gizli ortak olmak istediğini söyledi ancak bu konuda bir kaynak veya bir bilene rastlamadım. Gizli ortaklık nasıl kurulur? Hangi tür şirketlerde vardır? Bu Kuruluşta dikkat edilecek hususlar neler? Diğer ortaklıklardan farkı nedir?
    Yorumlarınızı aciliyetle belirtmenizi rica ediyorum.
    Teşekkürler..
    Saygılar.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bu şekilde bir ortaklık şekli bulunmamaktadır. Kendisi yerine, esasen şirketle uzak/yakın hiç bir ilişiği bulunmayan eşin çocuğun ahbabın ortak gösterilmesi şeklinde ortaklık olabilmektedir.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    Alıntı Asumann Nickli Üyeden Alıntı

Mrhb,
    Bir mükellefin isteği üzerine Gizli ortaklığı araştrmaktayım. Mükellef daha önce böyle bir ortaklığı yaptığını söylüyor. Bilgilerinin sorgulanmasını ve başkaları tarafından ortaklığının bilinmesini istememekte, Bu tür bir işlem için nasıl bir işlem yapılmalı? Gizli ortak olmak istediğini söyledi ancak bu konuda bir kaynak veya bir bilene rastlamadım. Gizli ortaklık nasıl kurulur? Hangi tür şirketlerde vardır? Bu Kuruluşta dikkat edilecek hususlar neler? Diğer ortaklıklardan farkı nedir?
    Yorumlarınızı aciliyetle belirtmenizi rica ediyorum.
    Teşekkürler..
    Saygılar.
    valla ben de gizli ortaklık denilen bir şey duymadım. aklıma gelen tek şey şirketi başkalarının üzerine kurup kendisi arka planda kalmasıdır...
    SMMM OSMAN ARSLAN

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ben de duymadım. Ya gayriresmi ortak olur ya da dışarıdan müdür.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye
    Acaba Holdinglerdeki hisse senetleri mi kastetilmekte ??

HİSSE SENETLERİ<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

MADDE 8. (A), (B) ve (C) grubu hisse senetleri nama, (D) grubu hisse senetleri hamiline yazılıdır.

Hisse senetleri Sermaye Piyasası Kurulu'nun tebliğleri çerçevesinde, Yönetim Kurulu'nun vereceği kararlar ile ait oldukları gruplarda birden fazla hisseyi kapsayacak küpürler halinde ihraç edilebilir.

HİSSE SENETLERİNİN DEVRİ

MADDE 9. (A) grubu nama yazılı hisseler sadece (B) grubu nama yazılı hisse maliklerine, (B) grubu nama yazılı hisseler de sadece (A) grubu nama yazılı hisse maliklerine devir ve temlik olunabilir.

(A), (B) grubu hisseler, aynı ya da (C), (D) grubu hisse maliklerine veya üçüncü kişilere devir ve temlik edilemezler.

Hamiline yazılı hisse senetleri Türk Ticaret Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre devir ve temlik olunur.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Stajer
    karşılıklı güvene dayanılarak yapılan bir ortaklık piyasa (Halk Dili) gizli ortaklık.Kar zarar bir ama resmiyette gizli ortak söz konusu değil...
    <font color=BLUE>Bir Gün Gelecek Bir Gün Kalacak...</font>

Kıdemli Üye
    Nereden
    istanbul

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    ÖYLE BİR ORTAKLIK ŞEKİLİ BİZİM KANUNLARIMIZDA YOK İLK DEFA DUYDUM ANCAK SERMAYE KOYAR BAŞKA BİR ŞİRKETE ORTAK VEYA HİSSEDAR OLUR KARINI ALIR BAŞKA BİR ŞEKLİ YOK.
    MALİ MÜŞAVİR BAYRAM ÜNVER

Yeni Üye
    Nereden
    Denizli
    Gizli ortaklık adı üzerine gizli olan. Yani iki kişi arasında yapılıp hiçbirkimsenin bilmediği ortaklıktır. Kanunlarımızda yeri bulunmamaktadır.