Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 355 mağduru olmaktan bıktım

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Arkadaşlar bende sizler gibi 355 mağduruyom bu mağdurluktan kurtulmak için en sonunda kullanmış olduğum muhasebe programını değiştirmekte buldum. Banada bir meslektaşım tavsiyede bulundu iyikide bulunmuş 2009/04 'dan buyana kullanıyorum hiç bir yanlışım olmadı çünkü her yönüyle 1 numara diyorum artık uykularım kaçmıyor rahat rahat uyuyabiliyorum. Yanlış yapma riski 0 diyebiliyorum.

Bu programı kullanan arkadaşlarında yorumlarını yazmalarını istiyorum.

İşte size Zenom programını diğer programlardan farkı... <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Bugün itibari ile baktığımızda tüm programlar kanun ve mevzuatlara uygun olarak çalışıyor. Hatta bazı programlar beyannamelerin otomatik gönderildiğini ve bir sürü işlemin otomatik olarak yapıldığını öne sürüyor. OM Yazılım'ın farkı işte tam burada ortaya çıkıyor. Bizler OM Yazılım olarak işin hep nasıl kısmına baktık. beyannameleri otomatik göndermekten bizim anladığımız hiçbir şey yapmadan sadece gönder ve onay tuşuna basmak, BDP programına girmeye, internete adres yazmaya şifre parolalar ile uğraşmaya bizce hiç gerek yok. Ama buna rağmen güvenliğinizi de eksik etmeden gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bunlar sizin hayatınızı kolaylaştırmak için yapabildiklerimize basit bir örnek.

Biz Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerimize bir ürün pazarlamaya değil temel olarak bazen kendilerinin bile farkında olmadıkları ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Kendinize sormanız gereken soru şu "BENİM NEYE İHTİYACIM VAR? ve BUNU NASIL EN KISA SÜREDE BİTİREBİLİRİM?" bu soruyu sorarken olabildiğince uç noktalarda düşünün... İddiamız kullandığınız x programdan çok daha hızlı, güvenilir bir şekildeişlemlerinizi bitirtmek...

Sizin neye ihtiyacınız var? Bizimle paylaşın...

Bir koçan faturayı sadece 10Dk. işlemek, kapanış işlemlerinizin sadece 30sn. sürmesi veya programınızın sizin adınıza faturaları işlemesi hiçbiri hayal değil... Bizler bu teknolojiyi 14 senedir kullanıyor ve hergün yenilikçi pratik çözümler sunuyoruz. Size bir telefon kadar yakınız. Bize ayıracağınız 20DK. ileride yıllarınızı kazanmanıza yarayacaktır...

BA-BS FORMLARININ HAZIRLANMASI

Bizde;
    Siz fişlerinizi girdiğiniz sürece ekstra işlem yapmadan kendisi hazırlanıyor sadece xml dosya oluştur ve gönder demeniz yeterli...

Diğer;
    ya fiş işlerken bu kayıt ba-bs'ye girer, bu girmez şeklinde çek işareti koymak gerekli ya mükellef gibi fiş işlemek yerine fatura modülünden işlem yapmak ya da özel kodları kullanarak önceden belirlemeler yapmak gerekli.

E- BEYANNAME İŞLEMLERİ

Bizde;
    Siz fişlerinizi girdiğiniz sürece ekstra işlem yapmadan kendisi hazırlanıyor sadece xml dosya oluştur ve gönder demeniz ve en son kontrol amaçlı olarak onay demeniz yeterli...

Diğer;
    Ya BDP programına verileri tek tek elle girmek gerekli, ya programdan xml oluşturup BDP'de düzenleyip paketlemek gerekli ya da siteden el ile manuel olarak göndermek gerekli. En iyimser ihtimal ile internet çubuğuna ilgili adresi yazıp (sık kullanılanlardan da seçilebilir) şifre parolaları girmek daha sonrasında gözat butonuna basarak programınızdan oluşan xml dosyasını eklemek, gönder seçeneğine basmak ve onaylamak gerekiyor.

Peki teknoloji bukadar ilerlemişken neden hala uğraşırıyoruz. Aslında sizin farketmediğiniz ayrıntı olan şeyler okadar çokki ve bunların size kaybettirdiği zamanı alışkanlıklardan dolayı hiç farketmiyorsunuz.

E-BİLDİRGE İŞLEMLERİ

Bizde;
    Program kendisi otomatik olarak paketleme işlemini yapıyor ve ben gönder dediğimde sadece onay bekliyor.

Diğer;
    Siteye elle manuel giriş yapmak, programdan xml dosya oluşturulup paketleniyor, sonra müşteri ilgili siteye manuel bağlanarak dosya ekleme işlemini yapıp gönderme işlemini yapıyor.

EN YOĞUN FİRMANIZDA DÖNEM SONU İŞLEMLERİNİZDE, KAPANIŞLARINIZIN YAPILIP BİR SONRAKİ YILIN AÇILIŞ FİŞİNİN OLUŞTURULMASI YAKLAŞIK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? (Anket çalışma sonucudur.)

Bizde;
    45-60sn içerisinde bitiyor.

Diğer;
    minimum : 5 saat

KAPANIŞLARDA HATA VAR VE İPTAL ETMENİZ LAZIM NE YAPARSINIZ?

Bizde;
    İptal seçeneğini tıklayıp kapanışlarınızı iptal ederseniz. Daha sonra kapanışı yap dersiniz ve program tekrar fişleri oluşturur. fişlerin program tarafından oluşturulması esnasında düzeltmeniz gereken yeri düzeltebilirsiniz. Kapanış işlemlerini bir bakıma bir oyuna döndürebilirsiniz.

Diğer;
    Bulunduğunuz menüden çıkar, fişler menüsüne gider ilgili fişin içine girer düzeltir ya da ilgili fişleri silip tekrar düzgün olanları işlersiniz

STOK ENVANTER LİSTELERİNİ NASIL ALIYORSUNUZ?

Bizde;
    Siz kayıtlarınızı işledikçe program kendisi hazırlıyor. Sizede sadece yazıcıdan çıktısını almak kalıyor.

Diğer;
    El ile tek tek exel'de hazırlıyorum.

3 KDV'Lİ BİR FİŞ İŞLERKEN TEK RAKAM GİREREK TÜM FİŞİ OLUŞTURABİLİRMİSİNİZ?

Bizde;
    Siz rakamı girdiğiniz zaman program kendisi hesap kodlarını ve rakamları kendisi ayırır. Bu sayede 3'er kez hesap kodu ve 3'er kez rakam yazmanıza gerek kalmaz. Tek rakam ve Tek tuşla herşey hazır. Ayrıntı için bizi arayın...

Diğer;
    Şuan içi yapılamıyor.

EVRAKLARI İŞLEMEDEN ÖNCE TARİH SIRASINA DİZMENİZ YADA TÜRÜNE GÖRE AYIRMANIZ GEREKİYOR MU?

Bizde;
    Bir fişin içerisindeyken Yine ilk kez OM Yazılım tarafından geliştirilmiş evrak sihirbazı sayesinde, Elinize hangi evrak gelirse gelsin tarihine yada türüne bakmadan işliyorsunuz. Program sizin adınıza evrakları 7'şer 10'ar günlük gelir,gider, tahsilat vs. şeklinde ayırıyor ve muhasebeleştiriyor.

MUHASEBESİNİ TUTTUĞUNUZ TÜM İŞVERENLERİN VE PERSONELLERİNİN TEK TUŞLA PUANTAJLANMASINI İSTERMİSİNİZ?

PROGRAMINIZDA BULUNDUĞUNUZ HERHANGİ BİR MENÜDE "HATTA ŞUAN PROGRAMINIZDA NERESİ AÇIK İSE" MODÜL YADA MÜKELLEF DEĞİŞTİREBİLİYOR MUSUNUZ?

Bİzde; Diğer;
    Evet Hayır

SERBEST MESLEK MAKBUZUNUZU EL İLE Mİ KESİYORSUNUZ YOKSA PROGRAMINIZDAN MI DÖKTÜRÜYORSUNUZ?

Bizde;
    Siz serbest meslek makbuzunuzu kestiğinizde firmamız tarafından şahsınıza hazırlanmış makbuz dizaynı sayesinde yazıcıdan dökümünüzü alabilirsiniz. Siz makbuzunuzu kestiğiniz zaman program otomatik olarak mükellefinizin gider kaydını sizinde gelir kaydınızı oluşturur.

Diğer;
    Programdan otomatik döküm ve entegrasyon yoktur. Exel dosyasında kendi hazırladığınız dizaynda gönderebilir ya da elle doldurma yapabilirsiniz.

SERBEST MESLEK KESİNTİ LİSTESİ

Bizde;
    Siz kayıtlarınızı işledikçe maliyenin belirlediği formatta program kesinti listesini otomatik olarak oluşturur.

Diğer;
    Exel'de kendiniz el ile hazırlarsınız.

FİŞ İŞLERKEN FİŞİN BAKİYESİNİ TEK TUŞ İLE PROGRAMINIZDAN OTOMATİK OLARAK KAPATABİLİRSİNİZ. PEKİ HESABIN BAKİYESİNİ KAPATABİLİR MİSİNİZ?

Bizde; Diğer;
    Evet Hayır

HER YENİ AÇILIŞINI YAPTIĞINIZ MÜKELLEF YA DA DEFTERİNİ ALDIĞINIZ MÜKELLEF İÇİN PROGRAMINIZDAN BİR SÜRÜ TANIM YAPMA İHTİYACI DUYUYOR MUSUNUZ? BİZDE BİR DEFA BİR MÜKELLEF TANIMLAMANIZ YETERLİ...

TEKRAR İŞE GİRİŞLERİ NASIL YAPIYORSUNUZ?

Bizde;
    Ekstra hiçbirşey yapmanıza gerek kalmadan programa personel girişi yaptığınız anda program size gönderimini gerçekleştirmek için onay sorusu sorar. onaylarsanız otomatik gönderimini gerçekleştirir.

Diğer;
    Siteye kendiniz girip el ile gönderirsiniz.

TÜM RAPORLARINIZI RAKAM DEĞERLERİ İLE BİRLİKTE EXEL, WORLD, VEYA İSTEDİĞİNİZ HERHANGİ BİR FORMATA ÇEVİREBİLİYOR MUSUNUZ?

ARADIĞINIZ HERHANGİ BİR EVRAĞI BİR SÜRÜ TANIM YAPMADAN HEMEN BULABİLİYOR MUSUNUZ?

Bizde;
    Zenomda aradığınız bir faturayı bulma süreniz max 30sn.'dir.

Diğer;
    Öncelikle aradığınız fatura ile ilgili bir sürü bilgiyi programa girmeniz gerekmektedir. Sadece adına, tarihine, veya sadece xxx özelliğine göre arama yapıp bulamazsınız ki bir kaç programda tarihine göre arama yapabiliyorsunuz fakat burada da karşınıza ileri- geri butonları çıkıyor. Yani tek tek nerdeyse 50-60 faturanın içerisinde geziniyorsunuz.

DİLEKÇELERİNİZİ, NOTER FORMLARINIZI PROGRAMINIZ SİZİN ADINIZA HAZIRLIYORMU YOKSA BU İŞLERİ DE YARDIMCI PROGRAMLAR ARACILIĞI İLE YAPIYORSUNUZ?

KASA TAKİBİNİZİ PROGRAMINIZ MI YAPIYOR SİZ ESKİ USUL DEFTERDE Mİ TAKİP EDİYORSUNUZ?

HANGİ MÜKELLEFİNİZİN BEYANI HAZIR, HANGİSİNİN TAHAKKUKU ALINDI, KİMİN ÖDEMESİ YAPILDI BUNLARI PROGRAMINIZDAN TAKİP ETMEK SİZİN DE HOŞUNUZA GİDER HERALDE...

PROGRAM GÜNCELLEMELERİ

Bizde;
    İnternetten program kendi kendini otomatik olarak günceller.

Diğer;
    Siz kendiniz internete girer programınızın güncel bir sürümü var mı diye bakarsınız, var ise ilgili güncelleme dosyalarını indirirsiniz, gerekli yerlere o dosyaları yapıştırırsınız.

İŞKUR İŞGÜCÜ ÇİZELGELERİNİ PROGRAMDAN OTOMATİK OLARAK GÖNDEREBİLİYOR MUSUNUZ? YOKSA ÖNCE SİTEYE BAĞLANMAYA ÇALIŞIP SONRA 1. SAYFA 2. SAYFA DİYE TEK TEK EL İLE BİLGİ Mİ GİRİYORSUNUZ? BIRAKIN BUNLARI PROGRAMINIZ HALLETSİN.

Umarım bu yazı mesleğimizde teknolojik olarak neler yapabileceğimizle ilgili ufkunuzu açmıştır. Muhasebe programı dediğimiz bilgisayar yazılımları OM Yazılıma göre bir muhasebecinin en büyük sırdaşı ve onu terk etmeyecek en verimli personeli olmalıdır. Sizi terketmeyecek ve işlerinizin tüm ağır yüklerini üstlenecek bir personel ile tanıştırmak için bizden bilgi almanızı rica ediyoruz. Üstelik bu personele her aypara ödemenize de gerek yok
    NOT: Bende bu programı 5 mesleketaş arakadaşıma sundum onlarda bu programa geçmiş bulunmaktalar ve çok tamemnun kalmışlar ve dua ediyorlar. Siz değerli meslektaşlarım sizde bu programda olduğunda çok memun olacaksınız. Bu Programı almak isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçsin veya email atmalarındaekstaraindirim almış olacaklardır.
    Detaylı bilgi almak için www.om.com.tr ve lokmanarikbas@hotmail.com

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

VUK 355 ile muhasebe programının ne alakası var?
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ZONGULDAK
    Alıntı Sedat EROĞLU Nickli Üyeden Alıntı

VUK 355 ile muhasebe programının ne alakası var?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    REKLAM OLMUŞ
    ANADOLU YILDIZI..ESKİŞEHİRSPOR..

Üye
    Nereden
    İstanbul
    bu programda çok alakası var
    bu program sayesinde hata yapma riskini minimum düzeyde kendine daha fazla vakir ayırabilir ve mevzuat kunularında kendini daha iyi geliştire bilirsin. Muhasebe hakkında bilgisi olmayan bir stajyer elemana bir koçan faturayı tek düzen hesap planına işlemesi 3bilemedin 5 dk içinde işlemiş olur.
    Ben burda programın hata yapma riskini bitirdiğini söylüyorum.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ZONGULDAK
    Muhasebe hakkında bilgisi olmayan bir stajyer elemana bir koçan faturayı tek düzen hesap planına işlemesi... bence bilmeyen biri programdan ezbere yapmış olur ben böyle düşünmüyorum.yeni aldığınız program elbet işe yaramıştır ona karşı değilim yanlış anlaşılmasın..

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ardaşlar ben bunu reklam olsun diye yazmadım işlerin yoğunluğunda her meslektaş gibi bende şikayetçiyim mevzuata yetişememekten ve beyannamlerin süresi uzatılacakmı uzatılayacakmı muhabbetlerini bırakmış bulunmaktayım.

Kıdemli Üye
    Bence güzel bir program hazırlanmış,fakat eski bir muhasebeci olarak hiç bir şeyi kontrol etmeden gönderemem.355 den de hiç ceza yemedim ayrıca.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Zaten muhasebe hakkında bilgisi olmayanstajyere işlesin diye bir koçan fatura verirsen seni 355 den Zenom bile kurtaramaz.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Ziyaretci
    yani yine döndü dolaştı laf stajyer ve işe yeni girmiş elamana geldi konu. herkes bu mesleği anasının karnında öğrenmedi.