Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ECZANE KATILIM PAYI

Üye
    Nereden
    Sakarya
    ECZANE KATILIM PAYI TAHSİL EDİYO BU TUTARI YAZAR KASADA %0 LI Bİ SÜTUN AÇIP ORDAN FİŞ KESSEK OLURMU ARTI BUNU HASILAT OLARAK BEYAN ETMEMİZE GEREK VARMI BU TUTARIN MUHASEBE KAYDINI NASIL YAPMAMIZ GEREKİR GELECEK CEVAPLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Üye
    Nereden
    Sakarya
    ARKADAŞLAR CEVAP YAZAN YOKMU LÜTFEN YARDIMCI OLALIM

Üye
    Nereden
    Sakarya
    ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    eczane katılım payı için yazarkasada bi sutun açılabilir ama %8 olarak.çünkü siz fatura keserken bu katılım paylarını kestiğiniz faturadan düşüp yazarkasadan kestiğiniz için beyan ediceksiniz.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Üye
    Nereden
    Sakarya

SAYIN NAZ 76 BEN YANLIŞ YAZMIŞIM KUSURA BAKMA KATILIM PAYI DEĞİL MUAYENE ÜCRETİ OLARAK TAHSİL EDİLEN KISMI DİYORUM BEN BU KONUDADA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.

Müdavim Üye
    EVET BU MUAYENE ÜCRETLERİNİN DURUMU NE OLACAK

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    muayne ücretlerine avans niteliğinde oldığu için fiş kesilmesine gerek yok.kredi kartı ile tahsili halinde izah nedeni olarak kullanılabilecek.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    ANCAK MALİYEDE FİŞ KESİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORMUŞ NASIL İŞ BU

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    Bu cercevede, eczanelerce Sosyal Guvenlik Kurumu adma tahsilati yapIIan. hasta muayene katihm payi (hasta ilaç katkı payı değil), eczanelerin Kurumdan alacaklanna karsihk yapilan .ve' avans niteligi tasiyan bir odeme olmasi nedeniyle katma deger vergisine tabi bulunmamakla birlikte bu bedelin kredi karti ile tahsil edilmesi halinde, mukellefce verilecek beyannamenin ilgili donemde gerceklestirilen teslim ve hizmetlere ait bedelin kredi karti ile tahsil edilen kismmda yer alacaktir, Ancak, yer alan bu tutann Tablo I (e-Beyannamede Matrah) de beyan edilen tutar. ile uyum gostermemesi ve vergi dairesince bu hususun rnukelleften sorulmasi halinde tahsilatm Sosyal Guvenlik Kurumuna aktanlan hasta muayenekatihm paylanna ait oldugu "izah" : nedeni olarak kullamlabilecektir. <?: PREFIX = O /><O:P></O:P>

Müdavim Üye
    TEŞEKKÜRLER