Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÇALIŞMA BAKANLIĞI HK

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    GENÇ-BİLGE BEN SENİN GENÇLİĞİNE VERİORUM YAZDIKLARINI.İDDAAYA FİLAN GİRMEYE GEREK YOK.EĞER İŞÇİ ÇALIŞTIRMAYACAKSAN 15 GÜN İÇİNDE DİLEKÇEYLE DURUMU SGK'YA DURUMU BİLDİRMEN GEREKİR.AYRICA İŞ-KUR ÇİZELGESİ VERİOSAN DÜZENLİ OLARAK ORAYADA BİLDİRMEN GEREKİR.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş
    SAYGI DEGER ABİLERİM BELLİKİ BENDEN YAŞINIZ BÜYÜK ÖNCELİKLE HEPİNİZE GÜNAYDIN HAYIRLI SABAHLAR HAYIRLI İŞLER DEMEK İSTERİM. LAKİN YA BİZ KAHRAMANMARAŞ OLARAK FARKLI BİR CUMHURİYETİZ YADA BU BU KANUN HER İLDE FARKLI UYGULANIYOR.ISRARLA DİYORUM Kİ KURUM BENİM ARA VERME DİLEKÇE Mİ ALMIYOR.
    _ KENAN BEY TABİRLERİMDE NE VAR MIŞ SENİN GÖNDERDİĞİN YAZIDA BENİM DEDİKLERİM YAZIYO

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş
    SAYIN KENAN BEY; İŞÇİ ÇIKIŞLARINI 10 GÜN İŞİNDE SGK İNTERNET SİTESİNDEN YAPACKSIN BUNU BİLİYORUM. LAKİN İŞÇİLERİN HEPSİ ÇIKTI ARA VERDİN SGK YA DİLEKÇE VERMEK ZORUNDA DEGİLSİN.DİLEKÇE SADECE İHALELİ İŞLERDE İŞ BİTİMİ OLABİLİR FES OLABİLİR BU NEDENLERDEN DOLAYI VERMEK ZORUNDASIN DİLEKÇE VERME TARİHİN İSE TAKİP EDEN AYIN 23 KADAR VERE BİLİRSİN BİLDİRGE VERME SÜREN YANİ BU 15 GÜNÜ NERDEN BULDUNUZ ANLAMADIM DİLEKÇE TARİHE KARIŞTI (AYRICA ÖRNEGİN 15 İŞÇİN VAR ÇIKIŞLARINI VER 10 İÇİNDE BİLDİRGEYİ ONAYLARSAN AYRI AYRI İNT. ÇIKIŞ VERMEK ZORUNDA DEGİLSİN)
    Sayın Bilge...İşçi çalıştırmaya ara verdiyseniz sgk'ya bildiririminizi yapıyorsunuz.
    Bakınız....28.08.2008/26981 resmi gazeteye.Madde 109...
    g) Kurumca belirlenen diğer bilgileri,taşıyan ve örneği Ek-9, Ek-9-A ve Ek-9-A-1?de bulunan aylık prim ve hizmet belgesini ve yine örneği Ek-9-B, Ek-9-B-1?de bulunan aylık fiilî hizmet süresi zammı prim belgesini, Kurumca çıkarılacak tebliğde belirtilen süre içinde Kuruma vermekle; sigortalıyı çalıştırmaya son verdiği veya sigortalının işten çıkması durumlarında, sigortalının işten ayrıldığı tarihten itibaren 15 gün içinde durumu ilgili üniteye bildirmekle yükümlüdür. Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi gereğince sigortalı olan ve sigortalı çalıştıran işverenlerin kendilerinin veya tüzel kişi şirket ortaklarının da bu belge ile Kuruma bildirilmesi hususunda Kurum yetkilidir. Kurum, elektronik imza uygulamasına geçildiğinde bu fıkranın (e) ve (f) bentlerinde belirtilen kişiler ile işverenlerin veya vekilinin elektronik imzalarını isteyebilir.
    Diğer mevzuu burda çok tartışıldı ve genelgelerler de ortaya kondu ki çıkış tarihinden itibaren 10 gün içeriesinde aylık prim ve hizmet belgenizi onaylasanız bile gene de çıkışı sgk'ya bildireceksiniz.
    İyi Akşamlar.
    --------------------------------
    ÇIKIŞI İNT. ORTAMI İLE BİLDİRME ZORUDNASIN BUNU UYGULUYORUM ZATEN LAKİN DİLEKÇE DİYE Bİ TABİR VAR MI BU YAZIDA ALLAH AŞKINA BENİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ HALAN ANLAMIŞ DEGİL BU YAZI SAHİBİ NEYSE

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş

EGER BİLMEYEREK DİLİMİZ SÜRÇÜ LİSAN ETMİŞSE AF OLA BENİM KİMSEYİ KIRMAK YADA HAKSIZ DURUMA DÜŞÜRMEK GİBİ Bİ AMACIM YOK.HAYIRLI İŞLER DİLİYORUM

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    verilmiş ise ayrıca sigortalı işten ayrılış bildirgesinin düzenlenmesi istenmeyecektir)
    - DOGRUMU BENİM SÖYLEDİGİM GİBİ 10 GÜN İÇİNDE BİLDİRGE ONAYLARSA İŞÇİ ÇIKIŞINA GEREK YOK TEK TEK İŞÇİ ÇIKARMA BİLDİRİMİ YAPMAYACAKSIN.

SAYIN BİLGE; YUKARIDAKİ ALINTI SİZE AİT. ÖNCE ÇIKIŞTA YAPILMAYACAK DİYE İDDAA ETMİŞTİNİZ. BUGÜN NİHAYET KABUL ETTİNİZ. DİLEKÇE OLAYINA GELİNCE SİZ VERMEMEYE DEVAM EDİN. AMA VERİLMESİ GEREKTİĞİNİ ISRARLA BELİRTİYORUM VE YAZIYI DA BULUP GÖNDERECEĞİM.

İYİ ÇALIŞMALAR.

HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Peki Sn.Genç Bilge...Size şahsi kanaatler,düşünceler söylenmiyor,olabilir yapılabilir gibi ucu açık ihtimalli cevaplarda verilmiyor....Ama nihayetinde burada söylenenler kesin hüküm olarak resmi merciilerde mukteza yerine de geçmiyor....Ama ortaya tarih ve sayılarıyla konan kanun/genelgelere rağmen hala benim dediğim doğru iddiada bulunuyorsanız bu da sizin bileceğiniz iş....Siz ikna olmayacaksınız belli,bildiğiniz şekilde yapınız.İyi Günler.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş

KENAN BEY BEN DİYORUKM Kİ 5510 SAYINI KANUNDA GEÇİYOR ÖRNEGİN 35 İŞÇİN ÇALIŞIYO 35 İŞÇİ DE İŞTEN ÇIKTI BİLDİRGEYİ 10 GÜN İÇİNDE VERİRSEN İŞÇİLER İÇİN TEK TEK İŞÇİ ÇIKIŞ YAPMAK ZORUNDA DEGİLSİN BU CÜMLELERİM GAYET AÇIK DEGİL Mİ. Bİ ÖRNEK DAHA VERMEK İSTİYORUM 3 İŞÇİ VAR 1 İŞTEN ÇIKTI BU ÇIKAN İŞÇİYİ 10 GÜN İÇİNDE SGK YA İNT. BİLDİRMEK ZORUDASIN BİLDİRMESSEN 1 ASGARİ ÜCRET CEZA KESİLİR ANLAŞILDIMI BU KONUDA HEM FİKİRİZ.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş

SAYIN AL4 ; BEN BU KONUYU K.MARAŞ SGK DA EN YETKİLİ KİŞİ İLE GÖRÜŞTÜM ODA BU ŞEKİLDE İZAH ETTİ . YA UYGULAMASAM TAMAM DİCEM CEZA GELMEDİ. VE KURUM DİLEKÇE ALMIYOR. BEN SİZİN FİKİRLERİNİZİN BİR KISMINI KABUL EDİYORUM ODA BENİM TASDİKLEDİKLERİM ZATEN SİZ DİLEKÇE VERMYE DEVAM EDİN SİZDE İYİ ÇALIŞMALAR

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş
    LÜTFEN BU TARTIŞMAYI BİTİRELİM EGER HALAN İNANMIYORSANIZ 0344 223 52 60 KAHRAMANMARAŞ SGK TELEFON NUMARASI ORDA BU KONU İLE İLGİLİ GÖRÜŞE BİLİRSİNİZ. 5510 İÇİNDE DİLEKÇE İLE Bİ BÖLÜM YOK DİLEKÇEYİDE K.MARAŞ SGK ALMIYOR ARA VERME İLE İLGİLİ ..
    DUYDUMKİ BİZİ TERK ETMEYE AZ MEDİYORSUN ETME
    BAŞKA BİR YAR BAŞKA BİR DOSTA MEYLEDİYORSUN ETME
    EY AY FELEK HARAP OLMUŞ ZİYAN OLMUŞ SENİN İÇİN
    SENDE BİZİ ÖYLE HARAP ZİYAN EDİYORSUN ETME ..

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Siz bilirsiniz.Nihayi kararı verecek ve uygulayacak olan sizsiniz ama ne olursa olsun bir meslektaş olarak herhangi bir cezai müeyyide ile karşı karşıya kalmanızı arzu etmem.