Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işgöremezlik

Ziyaretci
    <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />İşgöremezlik raporunda 28.09.2009 da çalışır yazıyor biz bu kişiyi 9.ayda ücret ödemeden çıkarmak istiyoruz.Çıkış tarihi ne olacak.Çıkışa 28.09.2009 yazsak mecburen 1 gün çalışmış mı olur?1 günlük ücreti bankadan geçirmek mi gerekir?(Çalışan işci sayısı 10 un üzerinde)Yada 27.09.2009 yazsak ıstırahattaki kişiyi çıkarmış mı oluruz.?

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]

Ziyaretci
    Uygulama yapan yok mu arkadaşlar?

Yeni Üye
    İSTİRAHATLİ KİŞİYİ İSTİRAHATİ BİTİP İŞBAŞI YAPTIKTAN SONRA ÇIKARABİLİRSİNİZ

Ziyaretci

Bordroda gözükmesini istemiyoruz yani 0(sıfır )gün nasıl olacak?

Yeni Üye

Bizde de aynı olay olmuştu.Biz raporun bittiği tarihte çıkışını verdik yani siz 27/09/2009 da çıkışını verebilirsiniz.28/09/2009 da verirseniz 1 gün ssk göstermeniz lazım ve parayı bankadan yatırmanız lazım

Kolay gelsin...

Müdavim Üye
    YASANIN NERESİNDE YAZIYOR MERAK ETTİM. RAPORLU İŞÇİ ÇIKARILAMAZ DİYE. YASAYA UYGUN BİR DURUM SÖZ KONUSU OLDUKTAN SONRA RAPORU DOLMADANDA ÇIKARMAK MÜMKÜN. ÇÜNKÜ RAPORRLU İŞÇİNİN RAPORLU OLDUĞU SÜRE İÇERİSİNDEKİ ALDIĞI ÜCRET SOSYAL GÜVENCEDEN İLERİ GELİR. BU İSE İŞVERENİ DEĞİL KURUMU BAĞLAR. BEN BU GÜNE KADAR RAPORLU İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILAMAZ DİYE BİRŞEY OKUMADIM. AKSİNE İŞVERENİN FESİH GEREKÇELERİNDEN BİRİSİDE İŞÇİNİN BULAŞICI VB. HASTALIA YAKALANMIŞ OLMASI. BU DURUMDA İŞVEREN ZORUNLU NEDEN İLE İŞÇİNİN TAZMİNATINI VERİP ÇIKARMA HAKKINA SAHİPTİR. AMA ETİK AÇIDANDA DOĞRU OLMAYACAĞI AÇIKTIR. BUNUDA GÖZ ARDI ETMEMEK GEREKİR. Edited by: İHLAS
    GÜZEL OLANDAN YANLIZCA GÜZEL DOĞAR!!!! NERDESİN EYYY!! GÜZELLER GÜZELİ. GÖNLÜM OLANCA GÜZELLİĞİ İLE SENİN GÜZELLİĞİNİ ARAR!!!!!