Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VARLIK BARIŞI ACİL

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Alıntı volkan8898 Nickli Üyeden Alıntı
    1.satır gelir vergisi mükellefleri için
    2.satır şirketler için.

2. SATIR DERKEN KASTINIZ NERESİ?
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    BİRDE VARLIK BARIŞINDAN BİR ŞİRKETİN 100.000 tL ARTŞ YAPTIĞINI VARSAYARSAK BU TUTARI ŞİRKETİN SERMAYESİNE EKLEYİP, SERMAYE ARTIRIMI GİBİ TİCARET SİCİLE TESCİL ETTİRECEZ?
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    BDP DEKİ 2.SATIR (YRTI5811 B)

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    5811 SAYILI VARLIK BARIŞI KANUNU BİR NEV-İ KASGO GİBİ DÜŞÜNÜN, YAPARLARSA İYİ OLUR. ÇÜNKÜ İLERİDE İHTİYAC DUYULABİLİR. GENİŞ ÇAPLI ÇALIŞAN FİRMALAR İÇİN MUTLAKA YAPILMASI ÖNERİLİR. DÜŞÜNSENİZE 100.000-tl BİR FARK TESPİT EDİLSE O ZAMAN BUNUN KDV+KURUMLAR V.ZİYAN V.S. VERGİSİ ÇIKAR....

Müdavim Üye
    bdp 1 satır gelir vergileri
    bdp 2 satır kurumlar vergileri için demiştim.

sermaye arttırımı ise bildirilen miktar kadar arttırılmak zorunda tabiki. 2010 yılı başındada yapılabilir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANTALYA

2.nolu satır vergi mükellefleri olmayanlar için 1.nolu satır doldurulacak...

Müdavim Üye
    BENCEDE şirket ler ikinciyi dolduracak anlamı çıkmıyor orda vergi mükellefi olmayanlar için orası bence

Ziyaretci
    Yurt içinde ki vergi mükelleflerinin bu yasadan yararlanması için yasa cazip hale getirildi. Yani, yasaya öyle bir madde kondu ki herkesin bu yasadan yararlanması sağlandı. Bu Madde neydi? Bu Madde; Vergi Barışından yararlanmak isteyen vergi mükellefleri 2004-2005-2006 ve 2007 yıllarında aldıkları ve defterlerine işledikleri faturalarda şüphelendikleri herhangi bir fatura varsa bu faturalar miktarı kadar bankaya nakit para yatırıp, matrah artırımına giderek, bankaya yatırdıkları para miktarının % 5'ini vergi artırımı olarak Maliyeye yatırınca olası bir incelemede bankaya yatırdığı miktar kadar şüpheli faturalara dokunulmayacak. Yani işin Türkçesi; Varlık barışından yararlanmak isteyen mükelleflere denetim kolaylığı getirilerek, bir anlamda vergi affına dahil edilmiş oldular. Arkadaşalar bizim firma karşıt incelemede şuan ve denetmen 5811 den faylanmayı önermiş firma yetkilisne,fakat sözkonusu faturalar hem miktar,hemde dönem olarak bayağı bir tutara tekabül ediyor.yaklaşık 600-700 bin tl likalış sökonusu.oysaki kayıtlarımız ve beyanlarımızda herhangi bir eksiklik yok,vergi mahkemesine gitmeyi düşünüyorum,ne dersiniz?

Yeni Üye
    Nereden
    Zonguldak

arkadaşlar 5811 sayılı yasaya göre vergi mükellefi olan şirketlere göre 1 nci satır mı 2 nci satırmı