Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3201 sayılı kanun

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Daha önceden 3201 sayılı kanundan (yurt dışı emeklilik) yararlanan bir emeklinin ülkemiz içerisinde sigortalı işçi olarak çalışmaya başlamak istemesi halinde işveren işe giriş bildirgesini nasıl düzenler? (tüm sigorta kolları mı, destek primi mi)
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    4-a lı olarak çalışmaya başlayınca 3201 sayılı kanun uyarınca emekli maaşı kesilir.

bunu göze alıyor musunuz?

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Ziyaretci
    08.05.2008 tarihinden önce yurtdışı borçlanması yapıp emekli olanlar SGDP ödeyerek çalışabilirler.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı alisen Nickli Üyeden Alıntı
    08.05.2008 tarihinden önce yurtdışı borçlanması yapıp emekli olanlar SGDP ödeyerek çalışabilirler.
    Bağkurlu iken yurtdışı borçlanması yaparak emekli olanlar için geçerli bir uygulamadır. Yani yurtdışı borçlanması yapan kişi belirttiğiniz tarihten önce bağkurlu iken yurtdışı borçlanarak bağkurdan emekli olmuşlar ise bağkurlu olmalarını gerektirecek bir işle iştigal etmeleri halinde emekli maaşları kesilmez.

Ancak 4-a lı olarak emekli olanlar için böyle bir durum söz konusu değil. İşe girişi yapıldığı anda emeklilik maaşı kesilir. 3201 sayılı yasa açık. Çalışmak yasak diyor.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Ziyaretci
    https://www.resulkurt.com/artikel.php?artikel_id=2258
    Yurtdışı Borçlanmasıyla Emekli Oldum ve Hala Çalışıyorum. Emekli Aylığım Kesilecek mi?

Yurtdışı Borçlanmasıyla Emekli Oldum ve Hala Çalışıyorum. Emekli Aylığım Kesilecek mi?
    Soru: Yurtiçi çalışmam emekliliğe yeterli iken gün sayımı artırmak için iki yıllık yurtdışı çalışmamı da borçlanarak Ocak 2008 tarihinde SSK’dan emekli oldum. Şu anda da SGDP’ye tabi olarak bir şirkette çalışıyorum. Yazınızda yurtdışı borçlanmasıyla emekli olanların çalışmaya başlayınca aylığı kesilecek şeklinde bir ifade okudum. Bu uygulama beni de kapsıyor mu? N.SAYAR
    Cevap: Yurtdışı borçlanmasıyla emekli olanlara SGDP ödeyerek çalışma hakkı kaldırılmış bulunuyor. Ancak sizin gibi 08.05.2008’den önce yurtdışı borçlanması yaparak emekli olmuş olanlar bu tarihten önce SGDP ödeyerek çalışmaya başlamış ve devam ediyorlarsa bunların aylığı kesilmeyecektir. SGK’nın genelgesine göre aylığı kesilecek olanlar yurtdışı borçlanmasıyla emekli olup 08.05.2008’den sonra yeniden işe girmiş olanlardır.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    [img]smileys/smiley20.gif[/img]
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

Yeni Üye
    SAYIN BİLGİSİ OLAN MESLEKTAŞ ARKADAŞLAR
    3201 SAYILI YASAYA İSTİNADEN HİZMET BORÇLANMASI YAPIP ÖDEYEREK EMEKLİ MAAŞINI BAĞLATMIŞ OLAN BİR KİŞİ BAĞKURA TABİ BİR İŞYERİ AÇARSA EMEKLİ MAAŞI KESİLİRMİ.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı MUTLU34 Nickli Üyeden Alıntı
    SAYIN BİLGİSİ OLAN MESLEKTAŞ ARKADAŞLAR
    3201 SAYILI YASAYA İSTİNADEN HİZMET BORÇLANMASI YAPIP ÖDEYEREK EMEKLİ MAAŞINI BAĞLATMIŞ OLAN BİR KİŞİ BAĞKURA TABİ BİR İŞYERİ AÇARSA EMEKLİ MAAŞI KESİLİRMİ.
    Yukarıda değerli meslektaşlarımızın da ifade ettiği üzere şayet yurtdışı borçlanmanızı 05.08.2008 tarihinden önce yapmışsanız sorun yok.Ama belirtilen tarihten sonra yaptıysanız maaş kesintisi gerçekleştirilecektir.