Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZARARINA MAL SATABİLİRMİYİZ?

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    30.Aralık.2008
    Nereden
    ANKARA
    Mesajlar
    750
    MERHABA
    ÖRNEĞİN MALI 95 TL DEN ALIP 60 TL YE SATICAZ.
    MALI ALACAĞIMIZA KARŞILIK ALDIK BİR ANÖNCE PARAYA ÇEVİRMEK İSTİYORUZ.
    RAKAM 250,000.- TL
    MALİ AÇIDAN VEYA BAŞKA BİR AÇIDAN SORUN YAŞARMIYIZ?

    İYİ ÇALIŞMALAR.
    BLNTCT

  2. #2
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    16.Mayıs.2006
    Nereden
    izmir
    Mesajlar
    198


    alışverişin içerisinde transfer fiyatlandırması açısından ilgili kişi varmıdır?

  3. #3
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    26.Eylül.2007
    Nereden
    Uşak
    Mesajlar
    1,974
    bu işlem sorun yaşatır size glir ve kdv yönünden
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik tarihi
    01.Nisan.2008
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    1
    vakti zamanında bir denetleme görmüştüm. denetmen aynen şöyle söyles.; ''hiçbir basiretli iş adamı zararına mal satmaz.'' artık sen karar ver...

  5. #5
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    16.Mayıs.2006
    Nereden
    izmir
    Mesajlar
    198
    Eğerki ilgili kişi değilse Bu kriz ortamında zararına da olsa elindeki stokları eritmek inceleme açısından sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Şayet ilgili kişi ise ve karı başka bir firmaya bırakma düşüncesi varsa o zaman sorun yaratır

  6. #6
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    52
    Mesajlar
    14,836
    sayın arkadaşlar eğer bazı arkadaşlarında dediği gibi KVK.13.cü madde kapsamında bir işlem değilse yani ilişkili kişi kapsamında değilse tabiki sayın ergininde dediği gibi alış fiyatından veya altından yani zararına malı satabilir ve bununda izahı böyle bir ortamda gayet kolay ve kesinlikle sıkıntı çıkarmaz çünkü bulunulan durum normal ticaretin aktığı bir durum değil ve herkesin ayakta kalmaya çalıştığı bir durum bunuda göz ardı etmemek lazım,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

  7. #7
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    21.Ocak.2009
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    514
    sayın hadisata katılıyorum.. mal benim istediğime satarım hele ki bu ortamda...

  8. #8
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    16.Haziran.2009
    Nereden
    Antalya
    Mesajlar
    236


    Satışa taraflar eğerki İlişkili kişi sıfatını taşıyorlar ise bu durumu ilgili idare 5520 sayılı Yeni kurumlar Vergisi Kanunu nun 12 ve 13. maddelerine göre değerlendireceklerdir,Benim şahsi görüşüp ilişkili kişiler arası emsalinden düşük satış işleminin yapılmaması diğer kişilere ise hali ile ekonomik kriz nedeni ile düşük satış yapılabilecektir.
    \'\'SIRADAN İNSAN DEĞİL ARANAN İNSAN OL\'\'

  9. #9
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    30.Temmuz.2009
    Mesajlar
    143
    taraflar arasında bağlantı yoksa ve,işlem tamamen reel se ve evraklar tamamen gerçekse direk kes gitsin arkadaşım. kimse sana zarar ettiğin için hesap soramaz.böyle bişe olablirmi ya? denetmen kim arkadaşlar , mahkeme diye bişey var, yüzün aksa kes gitsin kimse sana ceza yazamaz...

  10. #10
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    11.Şubat.2008
    Mesajlar
    1,185
    bende zararına satış ta hiç bir sorun olmayacağını düşünüyorum:

    ben de de tasfiyeye girdiğimiz bir ltd şti var 150.000.-tl alış fiyatı üzetinden mal var elinde ancak şimdi bu malı satsak enfazla 100.000.-tl yapmakta.

    muhasebeleştiriken kaydın nasıl yapılacağını bilmiyorum.stok değer düşüklüğü nasıl olmalı

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •