Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHASEBECİ NASIL BEZDİRİLİR.Varsayım Değil,Gerçek

Hybrid View

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir

İzmir'de Vergi Daireleri Meslektaşlarımız üzerinde nasıl bezdirme operasyonu başlattı öğrenmek ister misiniz, bence okuyun sıra size de gelecek.
    - Önce bazı meslektaşlarımızın telefonla arandığını duyduk,
    Muhtasar Beyannamenizin .. şu, şu dönemlerinde 022 kodu ile belirtilen mükellefin TC veya Vergi Numarasını hatalı girmişsiniz düzeltin denmiş. Duyduk da hayret ettik, her şey bitti buna kaldık dedik. Öyle ya kendi TC, Vergi Numarasında da hata yapacak değildik ya. Zaten Bizde de hata çıkmadı aranmadık.

- Erken sevinmişiz, bir müşterimiz aradı 03/2006 Muhtasar dönemi için takdir komisyonu geldi. Ekinde vergi/ceza ihbarnamesi faxlayalım mı?Faxlayın.

Arkadaşlar sıkı durun vergi dairesi üşenmemiş tek tek muhtasar beyannameleri tarayıp, makbuz düzenlemeyi unuttuğumuz dönemi bulmuş, takdire sevk etmiş,listeden ücretive bir o kadar da cezayı tahakkuk ettirmiş. Ama hiç mimerak etmemiş;
    Mükellef, 2004 yılından beri hiçbir vergisini ödeyememiş, Muhasebe ücretini tıkır tıkır ödemiştir değil mi ?..
    Bu muhasebeci, para almadan kaç yıldır makbuz düzenleyip, para almadan nasıl sabretmiş kayıt tutmaya devam etmiş?

Tahsilat esasına göre makbuz düzenlenmeli ama ben buna yine de bu cezayı yazayım derken eli titrememiş.

Benim kayıtlarımı incelese bir şey bulamayacak. Müşterime ceza yazıyor ki, ses çıkartamayalım, dava açamayalım ver o'nu biz ödeyelim diyeceğimizi düşündüler her halde.Bir de müşterimle aram bozulursa, zil takıp oynamalı keyiften.

Kime kızsam acaba?.
    - Ücret almadan iş yapan, makbuz düzenleyen müşterilerimin toplamından çok kdv, vergi ödeyenkendime mi?
    - Boğazından düğüm eksik olmayan, dayanaşamayan garip meslektaşlarıma mı?
    - Tarama çalışması yapan emir kulu vergi dairesi çalışanına mı?
    - Bizi temsil etmeyen,üzerimize basarak yükselen, basarken zorlanmasın diye onlara bizden önce eğilenlere mi?
    - Kime kardeşler kime ???

Üye

Aslında Ağlanacak Halimize Gülüyoruz. Gülüpte Geçelim .Yapacak Başka Bişey YoK.
    Suretimin Suretidir.

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye
    Alıntı dgdvrn Nickli Üyeden Alıntı
    2004 yılından beri..............
    - Ücret almadan iş yapan, makbuz düzenleyen müşterilerimin toplamından çok kdv, vergi ödeyenkendim
    -insanın kendine ettiğini; başka kimse etmezmiş..

ücret almadan iş yapmamayı öğrenene kadar, daha çok kendimize kızacağız diye düşünüyorum.

keşke tüm yurtta ,tüm meslek mensuplarınaİzmir de bahsettiğiniz tarama yapılsa , daha da ileri gidip muhtasar beyanlarıyla meslek mensubunun KDV beyanları dönem dönem mukayese edilse.Bakın neler neler çıkar.Ondan sonra para almadan defter tutan meslek mensubu kalıyormu????

Avukatlara danışma ücreti ödemeden bir şey danışılabiliyormu? Hayır
    Peki bizim bilgimiz neden BEDAVA ?Edited by: KAYALI

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    bu kurumlar şaşırdı valla artık. devletin paraya ihtiyacı var diye nedir bu böyle.? devlet vergi vs toplayamıyor bari cezalarla tahsil edeyim mantığını uyguluyor. yok varlık barışı yok yol denetimleri yok k belgeleri. inan bu işin sebebi belli. paraya ihtiyaç var ve bunu da böyle tahsil etmenin peşindeler...
    SMMM OSMAN ARSLAN

Müdavim Üye
    bir bütçe düşünün ki bunun belli bir payı vatandaşın ödeyeceği cezalar ile düzeltilsin,
    SMMM

Kıdemli Üye
    Nereden
    S.M.M.M
    arkadaşlar sadece anlamak için soruyorum.sonuçta serbest meslek makbuzu tahsilat esasına göre düzenlenen bir makbuzdur. kdv açısından anladımda sonuçta kdv hizmetin tesliminde doğuyor. ama makbuz kesmek için tahsilatın yapılması gerekiyor. bunu sizi incelemedentahsilat yapıp yapmadığınızıögrenmeden naıl takdir ediyorlar anlamadım hem sonuçta kesmeyen sizsiniz mükellefe ne gerekçe ile ceza kesiyorlar ?

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    Yazılanlara çok şaşırdım, bütün işler bitti demek sıra buna geldi, ilk fırsatta bu mesleğ bırakmayı düşünür hale geldik, yazıklar olsun bize yapılan eziyetlere seyirci kalanlara...

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer

HER AYIN 15'inde ÇALIŞMADAN MAAŞINI ALAN ZİHNİYETİN TAHSİLATIMIZLA İLGİLİ ENDİŞE VEYA ŞÜPHE DUYMAMASI ÇOK NORMAL... BİZİ DE ÜCRETİ PEŞİN ALIYOR ZANNEDİYORLAR. O YÜZDEN VERGİSİNİ İSTİYORLAR...

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Biz de sayın başbakandan Muhasebeci Açılımı istiyoruz.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye
    Nereden
    TARSUS
    Alıntı emineardic Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar sadece anlamak için soruyorum.sonuçta serbest meslek makbuzu tahsilat esasına göre düzenlenen bir makbuzdur. kdv açısından anladımda sonuçta kdv hizmetin tesliminde doğuyor. ama makbuz kesmek için tahsilatın yapılması gerekiyor. bunu sizi incelemedentahsilat yapıp yapmadığınızıögrenmeden naıl takdir ediyorlar anlamadım hem sonuçta kesmeyen sizsiniz mükellefe ne gerekçe ile ceza kesiyorlar ?
    yani bende konuyu tam anlayamadım müşteriniz sizden makbuz almış gibi stopaj kesintisi yapıyor ve ceza mı geliyor? idarenin lehine bir durum değilmi bu? makbuz kesmediğiniz için kdv yönünden size gelse anlayacağım ??