Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Varlık Barışı Uygulaması

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Varlık barışı uygulamasını yapan varmı ? Önce beyanameyi verip. bankaya parayı sonramı yatıracağız acaba. ?
    :)

Yeni Üye

E-Beyanname aracılığı ile beyannameyi veriyosun. dönemini 2009/09 olarak secersen ödeyeceğin % 5 lik kısmı 31.10.2009 vadeli olarak ödeyebilirsin. beyannameyi verdiğikten sonra vadesinden önce ödemeniz gerek

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Teşekkür ederiz. Bankaya yatacak matrahı nezaman yatırıyoruz. banka bizden ne istiyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    varlık barışı talebi önce mükellefiniz ile görüştükten sonra bankaya beyanda bulunacağı parayı yatırmakla başlar parayı ....... sayılı yasaya istinaden varlık barışından dolayı ibaraesini yazdırması sizin açınızdan iyi olur;
    daha sonra ilgi vergi dairesine başvurarak 0024 kodu olsa gerek dilekçe yazarak varlık barışından faydalanacağım ilgili kodu açmalarını isteyerek beyannamenizi göndereceksiniz.
    beyannamenizi gönderip onaylandıktan sonra ilgili vergi dairesine başvurarak açılan kodu kapatın.
    sonra beyan edilen parayı sermayenize ekleyin tüzel kişilik ise ticret sicilinde tescil ve ilan ettirin.

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Vergi dairesine sordum kurumlar vergisi mükelleflerinde kod açtırma gibibir işlem yok diyor. direk beyannameyi gönderebilirsin diyor. Edited by: Osman Demir

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    osman kardeş ben bütün beyanda bulunan mükelleflerime açtırdım tekrarda kapattım.siz şanlısınız o zaman.

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Bursa Gökdere kodlar kurumlar vergisi mükelleflerinde açık diyor. Bende anlamadım.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    direk gönderdik sicilden kapalı uyarı mesajı almadık.