Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜRK TELEKOM BİZİ SALAK SANIYOR...!

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    e-sistemi e-beyanname vs.vs. tarzı veri tabanlarında mantıklıolmakla beraber int.kullanmayı bilmeyenler için bir o kadarda mantıksız ve zahmetli bir iş olur.o kadar vatandaşımız var bunun yaşlısı var cahili var o zamanda bu işi kendisi beceremeyenlerin örneğin 0,50 tl karşılığında türk telekomun bayileri veya int.cafe dükkanlarından çıktı almak zorunda kalacak vebu işi de ticaret ortamına döken esnaflara meblağları ödemek zorunda kalacaklardır. Edited by: gokhankilicoglu

Müdavim Üye
    Alıntı Hüseyin URAY Nickli Üyeden Alıntı
    ben beyannameleri lazım olduğunda çıktısını alıyorum onun haricinde bilgisayarımda arşivliyorum. tahakkukların çıktısını alıp kontrol ediyorum sadece.
    sayın Hüseyin URAY üstadım bizde aynısını yapıyoruz ama sonuçta tahakkuk çıktısıda kağıt üzerine alınıyor ve bize toner kağıt vb. kırtasiye maliyeti olarak artı bir maliyet çıkıyor. Maliye kırtasiye masrafını azaltıyor ama bizim kırtasiye masrafımız artıyor....

Artı zaman
    Artı emek
    Artı maliyet
    Artı işyükü
    Artı sorumluluk
    Biz de bilirdik sevgiliye karanfil almasini lakin ac idik yedik karanfil parasini
    Yilmaz Güney

Ziyaretci
    Alıntı naz_76 Nickli Üyeden Alıntı
    ozaman lütfen kanun koyucuyada bi zahmet deseniz fatura olmadanda kdv yi indirim konusu yapabilirsiniz diye çok sevinirim.
    Burda ne dense haklısınız

Üye
    arkadaşlar uygulama güzel ama biz ağaçları kesmeyelim dersen birileri ağaçları toplu olarak katlediyorlar. yakıp yerine villalar yapıp zenginlere peşkeş çekiyorlar biz garib muhasebe büro personelide eli mahkum müşterisinin tlf faturasının dökümünü bilgisayardan çıkarmak zorunda kalıyor oğlum kızım ben bilgisayar kullanmayı bilmem bir çıkar sana zahmet diyor. arkadaşlarımın dediği gibi madem fatura olmadan kdv yi indirim konusu yapmayı kabul etsinler.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Arkadaşlar, üstadlar..!

Kimsenin ağaçlarla falan ilgilendiği yok emin olun. Elin Lübnanlısı ne yapsın Türkiye deki ağaçları yaaaaaa...!

Villalık arazi açarken bize yıllarca gönderilecek faturalardan daha fazla ağaç katlediyorlar.

Bir de olayın mükellef tarafı var. Adama fatura gelmeyecek, sen internetten çıkar diyecek. Ya da ödeme makbuzunu verecek bunu işle diyecek.

Kolayı var bunun. Abonelerden vergi mükellefi olmayanlara fatura yollamazsın olur biter. Herşeye teknoloji var da buna mı yok....

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye
    KDV İNDİRİMİ YAPABİLMEK ,HABERLEŞME GİDERİNİ MASRAF OLARAK KAYDEDEBİLMEK İÇİN BİZİM FATURAYA İHTİYACIMIZ VAR. HER MÜKELLEFİN ŞİFRESİNİ ALIP HER AY TEK TEK İNTERNET VE TELEFON FATURALARINI SORGULAYAMAYACAĞIMIZA GÖRE ; KAĞIT ORTAMINDA FATURADAN BAŞKA YOL (ŞİMDİLİK) YOK.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Bunun sonunun ne olacağını çok iyi biliyorum.
    Faturası gelmeyen telefonları gider olarak işleyip kdv sini indirim konusu yapamayacağımıza göre (bunu yapanlar da var biliyorum) bankalardan otomatik ödenen telefon fataraları kasaya çekilen veya ortaklara işlenecek.

Kimse tepki koymazsa azıcık düzünemiz var, onu da teknoloji teknoloji diye darma duman edecekler. Hem de ağaçlar kesilmesin yalanıyla...

Yalan hepsi, gerçekten yalan. Ben aradım ve faturamı istediğimi söyledim. Israrla da isteyeceğim. Mükelleflerime de anlamlı bir mail hazırladım ve hepsine forward ettim. Ödediğiniz vergi ve gider yönünden düşünün, bir yıllık kaybınızı siz hesap edin diye de ekledim.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Bu konuya takmış durumdayım.
    Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    E-faturadan kontrol edip döküm almak lazım ama Fatura İD istiyor bu durumda iD numarası için faturayı görmek lazım ayrıca bu faturanın gşder soyasında takılı olması lazım hadi diyelim E fatura kapsamında fotokopisini takalım bu seferde bize masraf.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye
    Nereden
    Stajer
    Bende kesinlikle Ferhat Beye katiliyorum. Amac agac israfini onlemek se posta ve kagit masrafini dussunler ki bizde iyi niyetlerini anliyalim.
    Ali Sarıdüz