Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜRK TELEKOM BİZİ SALAK SANIYOR...!

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Sevgili meslekdaşlarım....!

Dün büro telefonum çalıyor. Açıyorum, otomatik olarak Türk Telekomun operatörü konuşuyor.

'Sevgili abonemiz, bundan sonraki faturalarınız kağıt ortamında tarafınıza gönderilmeyecek olup, internet üzerinden faturanıza ulaşabilirsiniz. Bu sayede ağaç kesilmesine engel oluyor vs.vs.vs...!"

Allah aşkına....
    Maliye beyannameleri elektronik ortama taşıdı, binlerce ton kağıttan kar ettik, ağaçlar kesilmedi diye böbürlene böbürlene açıklama yaptılar.. Ama biz meslek mensupları beyannameleri dosyalamak zorunda olduğumuzdan, onlar beyanname bastırıp odalara göndermeseler de biz çıktısını alarak kendi beyannamemizi kendimiz bastık. Maliye kar etti ağaç kesmedi, biz zarar ettik, ağaç kestik.

Bir de şimdi TÜRK TELEKOM çıktı.

Güzel ülkemin güzel bürokratları uyanık Telekom Yöneticileri. Buna AZMETTİRMEK denir kardeşim. Siz kesmeyin ağaçları, zahmet etmeyin, biz keseriz. EĞİTİMLİ, KARİYER SAHİBİ, ÜNİVERSİTE MEZUNU, BELGELİ ODUNCULAR olduk artık biz. AĞAÇ KATİLİ BİR MESLEK ÖRGÜTÜ yarattınız teşekkürler...

Sizin göndermediğiniz faturalar sayesinde ağaçları kesmiyorsunuz ama biz o faturaların çıktısını alarak ağaçları kesiyoruz. Azmettiren siz, KATİL biz olduk...

Kendimi hayatım boyunca bu kadar kullanılmış hissetmemiştim.....!

Değerli vaktinizi böyle bir şey için aldıysam özür dilerim. Sitemimi dile getirmek, sinirlerimi biraz boşaltmak istedim. Affola..

Saygılarımla,

Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    türk telekomun almış olduğu kararın olumsuz bir tarafı yok ki; umarım diğer faturalar da yakında e-faturaya geçer de ağaç katliamından kurtuluruz.
    SMMM

Kıdemli Üye

TAMAMEN KONTROL EDİLEBİLİR MALİYETLER,ŞİRKETKARLILIĞI DÜŞÜNÜLEREK YAPILAN BİR UYGULAMA OLDUĞU KANAATİNDEYİM.
    SOSYAL SORUMLULUK GÖRÜNTÜSÜ VERİLMEK SURETİYLE ZIMNİ BİR MALİYET KONTROLÜ YAPIYORLAR.

EĞER BÖYLE DEĞİL İSE TELEFON FATURALARINA POSTALAMA VE DİĞER MALİYETLERİ KADAR İNDİRİM YAPSINLAR !..

BEN KAĞIT ORTAMINDA GÖNDERİLMESİNİ İSTEDİM.

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Çok haklısınız üstad.

Bundan 1-2 ay önce ben ttnet faturaları içintelekom ile görüştüm ve "bunun sadece karlarına kar katmak amaçlı olduğunu beyan ettim" (hani görüşmeler kayıt altına alınıyorya belki dinleyen bir yetkili olur gibisinden...)

Ben vergi ödeyeceğim, sen hem posta masrafından, hemde kağıt masrafından da kar edeceksin... Birde ağaçların kesilmesini bahane edeceksin... Başka birşey bulun kağıt yerine, o zaman ağaçlar kesilmez...

Burda bilemükellefleri biz uyarıyoruz... Maliye 1-2 liralık alacakları için tebligat gönderir ama mükellefleri bilgilendirecek hiçbirşey yapmazlar... Birde derlerki "kanunu bilmek zorundasın"

1- Mükellef faturanın içinde vergi ödemiş bilgisi yok...
    2- Ortada fatura yok, mükellefin bilgisi yok ama alakası da yok...
    3- Az bir Vergi çıkıncada ne vergisi diye babalanan mükellef... Kime karşı biz muhasebecilere karşı... Eee fatura istedik yok dedin, niye ilgilenmedin, çünkü o kutsal görevde bizim... Sanki vergiyi bize ödüyorlar...

Maliye işini çok iyi yapıyor... Bizi maliye gibi (kanun uygulayıcısı) gösterip mükellefin önüne yem olarak atıyor... Kanunu çıkart, ortaya at, mükellef ile muhasebeci birbirine girsin...

Maliye kullanır, SGK kullanır, Mükellef kullanır vs. vs. Peki bizim odalarımız niye bize yapılan zulme ve eziyete ses çıkarmazlar... Amaçları ne... Bu işin sonu ne... Cezalarla ne yapılmak isteniyor...

YETER ARTIK BİZDE İNSANIZ...

Üye
    Nereden
    KAYSERİ
    Alıntı hazin21 Nickli Üyeden Alıntı
    türk telekomun almış olduğu kararın olumsuz bir tarafı yok ki; umarım diğer faturalar da yakında e-faturaya geçer de ağaç katliamından kurtuluruz.
    HAZİN21;

TÜRK TELEKOM DİYO Kİ. AĞAÇI SİZ KESİN.. BUNUN NERESİ OLUMLU

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    ben beyannameleri lazım olduğunda çıktısını alıyorum onun haricinde bilgisayarımda arşivliyorum. tahakkukların çıktısını alıp kontrol ediyorum sadece.

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    VUK 33 sirküsüyle bu olay gündeme gelmiş olup , VUK 229 . maddesı hukmundedır dıye ibare konulmustur.

Herşey yasal.....
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Ziyaretci
    [QUOTE=Hüseyin URAY]ben beyannameleri lazım olduğunda çıktısını alıyorum onun haricinde bilgisayarımda arşivliyorum. tahakkukların çıktısını alıp kontrol ediyorum sadece.

Hüseyin bey sonra bi şekilde bilgisayar çöküyor ve yedek olsa da olmasada öyle sorunlar çıkıyorki çık işin içinden çıkabilirsen.Ben bilgisayara ve yedeklere hiç itimat etmiyorum.Çok sorun çektim çokkkkk

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Ferhat bey
    telekom sitesinde kağıt ortamında istiyorum diye bir seçenek var onu işaretleyince fatura gelmeye devam eder.Bizler belgeleri saklamak zorundayız delil olduğu için ev telefonları için olabilir.

Ziyaretci
    ELEKTRONİK ORTAMDA BEYANIN FAYDALARINI KİMSE GÖZARDI EDEMEZ.
    KAĞIT ORTAMININ KALDIRILMASINA TAMAMEN TARAFTARIM.X
    ELEKTRONİK ORTAMDA ARŞİVLEMEYE ARTIK GÜVENMELİYİZ.
    YEDEKLEME ALMAK ŞARTI İLE.
    HER HAFTA HATTA HERGÜN YEDEKLEME YAPARSAK HİÇBİR SORUN KALMAZ