Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VERGİ LEVHASI TASDİKİ HAK

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kayseri
    arkadaşlar herkese kolay gelsin Kurumlar vergisi mükellefi olaniş yuerinin 2008 yılı vergi levhasını Serbest Muhasebeci olarak ben tasdik ettim ancak şirketin mali müşaviride bize haber vermedenvergi levhasını tasdik etmiş vergi dairesi haklı olarak bir iş yerinin vergi levhasını 2 kişi tasdik edemez diyorbu durumda ne yapmalıyız önerilerinizi bekliyorum

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kayseri
    yokmu yardım

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın adanalı bu şirketin defterlerini siz tutyorsunuz serbest muhasebeci olarak anladığım ve birde bu şirketin kendi bünyesinde mali müşaviri var ve her ikinizde vergi levhasını tas- dik etmişsiniz yanızından anladığım eğer böyle ise bu şirketle sözleşme yapan sizsiniz anla- şılan o zaman sizin yaptığınız geçerli olur ve diğerinin yaptığı geçerli olmaz çünkü mali mü- şavir bağımlı olarak çalışmıyor anlaşılan böyle ise durumu idareye dilekçe ile bildirin ve diğe- rinin geçersiz olduğunu söyleyin,veya siz durumu tam net olarak açın benmi yanlış anlıyorum yada bu şirket hem SM ile hemde SMMM ile mi anlaşmış valla burayı pek anlamadım,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Diyarbakır
    İlginç bir durum tastik edilen vergi levhası ikinci kez nasıl tastik edilir..

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kayseri
    üstad firma ve sm Kayseride Mali müşavir İstanbulda olması nedeniyle arada iletişim kopukluğu var yani kurumlar vergisi beyannamesini istanbuldan mali müşavir verdiği için bu sorunla karşolaştık mali müşavir arkadaşımız nasıl olsa kurumlar vergisi beyannamesini ben verdim diyerekten tasdik listesine eklemiş durum bu

Müdavim Üye
    Nereden
    Diyarbakır
    Alıntı ADANALI Nickli Üyeden Alıntı
    üstad firma ve sm Kayseride Mali müşavir İstanbulda olması nedeniyle arada iletişim kopukluğu var yani kurumlar vergisi beyannamesini istanbuldan mali müşavir verdiği için bu sorunla karşolaştık mali müşavir arkadaşımız nasıl olsa kurumlar vergisi beyannamesini ben verdim diyerekten tasdik listesine eklemiş durum bu
    beyannameyi veren vergi levhasını tastik eder..

Üye

Sözleşme Varsa Sm Tasdiki Geçerli Kılınır.Mali Müşavir Beyannameyi Vermiş Diyosunuz, Ozaman Mali Müşavir Tasdik Etmekle Yükümlü.Siz En İyisi Maliye Dilekçe Yazın Durumu İzah Edin Sehven Olduğundan Dolayı Diğerinin İptali İçin ,Vermiş Olduğunuz Numarayı İptal Ederler.
    Suretimin Suretidir.

Müdavim Üye
    2010 yeni gelir vergisinde artık vergi levhası kaldırılacak, ve bu tür sorunlar kendiliğinden ortadan kalkacaktır. (şimdilik taslak)
    SMMM