Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ACİİLLL;SSK'YA ŞİKAYET

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    ARKADAŞLAR İŞYERİNDE SİGORTASIZ ÇALIYAN İŞÇİ İŞYERİNDEN AYRILDIKTAN SORA SİGORTAYA ŞİKAYET EDİP BEN 2 SENEDİR ÇALIŞIYORUM FAKAT SİGORTAMI YAPMADILAR DESE KAZANABİLİRMİ
    spain

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    şahitlerle ve belgeyle desteklerse tabiki kazanır.

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    İspat yükümlülüğünü yerine getirirse tabiki kazanır.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    çok fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum. çünkü işten ayrılmış. işyerinde çalışırken şikayet etseydi ve çalışırken yerinde tespit edilseydi ozaman sıkıntı olurdu işyeri açısından.
    şunu sölüyorum kesinlikle faturalar beyanname ve bodroları ve defterleriisteyecek sgk ona göre hazırlıklı olunn.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    ŞİKAYETİ SİGORTAYA YOKSA MAHKEMEYE DAVA MI AÇMASI GEREK
    spain

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    En fazla geriye dönük 1 senenin hesabını sorabililir.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM KONYA
    Sayın Alper 2 sene sigortasız çalışmış işten çıkıncamı aklına gelmiş şikayet etmek
    bence bu işin içinde iş var abi iş ben ne para isterim ne sigorta sadece muhasebeyi öğrenmeyi istiyorum nere gitsem muhasebe bilgin varmı diye soruyorlar onun için öğrenmeye gelebilirmiyi diye daha sonra işi öğrenince ve para istemem dediği halde haftalıkta veriliyor ama daha sonra benim sigortamı yapmadılar diye şikayet ediyorlar
    M.D. KONYA

Müdavim Üye
    Hizmet tespit davası açması gerekir..İspatlayacak delilleri varsa kazanma olasılığı yüksek..İşe girerken sigortasız çalışmaya razıyım diyerek işe giren işçi..Diğer tarafdan sigortasız çalışırsan gel çalış diyen işveren...Tipik bir Türkiye manzarası...
    20 sine kadar hayatı öğrenmeyenin,30 una kadar evlenmeyenin,40 ına kadar köşeyi dönmeyenin ve 50 sine kadar ölmeyenin bu dünyada işi zorrr...

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    Sayın Alper ; İşçi eğer sigortaya şikayet etmiş ise sigorta memurları sizden ilgili dönemlere ait ssk bildirgelerini ücret bordolarını,yasal defterlerinizi ve faturalarınızı isteyecektir,bu kaçınılmaz elinize yazı geldiği günden itibaren bu istediklerini hazırlayın bu hazırlık aşamasından sonra dikkat etmeniz gereken ssk ya teslim ettiğiniz özellikle yasal defterlere kayıt ettiğiniz ve şahsın ileri sürdüğü tarihlerdeki fatura ve benzeri evraklarda adı soyadı ve imzasının olmamasıdır.Şuna da dikakt edin derim o dönemde sigortalı olmayan kişilerinde bu fatura ve benzeri evraklarda isimlerinin ve imzalarının olmamasıdır.Şikayet eden şahsa konsantire olup diğerinin tespitini unutmayınız.Kendi deneyimlerimi aktardım sizlere ve ben bu süreçlerden sonra şu sonucu çıkardım inceleyen memur arkadaş şahit dinleyip mahkeme kurup işlem yapan değildir raporunu mutlaka kanıt niteliği taşıcak yasal defter,ve ssk bildirgeleri faturalara dayandırmak zorundadır birde size tüyo vermek isterim.incelemeyi yapan memurun sıfatı Kontrolör ise rapor aleyhinize yazılır ise dava açma durumunuz mevcuttur.Bununla ilgili danıştay kararı vardır.SSK da inceleme yapmaya yetkili olarak müfettişler yasa ile tayin edilmiştir gerekçesi de budur.
    \'\'SIRADAN İNSAN DEĞİL ARANAN İNSAN OL\'\'

Yeni Üye
    Nereden
    Denizli
    Belge ve şehitlerle desteklenmediği sürece kazanması mümkün değildir.