Sonuç: AVRUPA BİRLİĞİNİ İSTİYORMUSUNUZ?

Katılımcı sayısı
87. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

17 19.54%
  • HAYIR

70 80.46%
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AVRUPA BİRLİĞİNİ İSTİYORMUSUNUZ ?

Ziyaretci
    İŞTE GERÇEKLER
    BENCE SÜPER OLMUŞ.
    TEBRİKLER.....[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img] HÜLYA HM...

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    değerli arkadaşlar,

biz istemesekde,görüşmeler askıya alınsada,bir çok bahane uydurulsada,onlara göre iş kıvama geldiğinde bizi ab'ye alacaklar,almak zorundalar.
    zira ,70-80 milyonluk bir tüketim toplumunu ve potansiyelini kapının dışında bırakmak işlerine gelmeyecektir.
    şu ana kadar sadece gümrük birliği dayatmalarından elde ettikleri miktar200 milyar dolardır.
    biz türkiye olarak karşı çıksak ve biz bu işten vazgeçtik desek bile bu defa,ankara anlaşmanız var,girmek için imza attınız,vazgeçmek yok diyecekler ve bir krizde onun için çıkartacaklardır.
    dolayısı ile o andaki siyasiler de bu işe şapka çıkartacaklardır.

mehmet kaya
    istmk

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Alıntı Hülya/035 Nickli Üyeden Alıntı
    >>: FW: yıl 2050

>> > * *
    AB
    >>Komisyonu Başkanı odasında otururken, yardımcısı içeriye heyecanla girer:>
    >> -Efendim, Türkiye tüm>isteklerimizi yerine getirdi. Onları AB"ye alacak
    >>mıyız?>AB Başkanı:> -Yok canım, henüz olmaz. Git, duyur, Tüm Türkiye
    >>İngilizce konuşacak, Türkçe"yi yasaklıyorum.> -Efendim onu 5 sene önce
    >>yaptılar. Hatırlamıyor musunuz?> -O zaman söyle Kıbrısı versinler..>
    >>-Efendim onu da 40 sene önce verdiler zaten...> -O zaman söyle
    >>güneydoğuya özerklik versinler.> -Aman efendim, Türkiyede güneydoğu mu
    >>kaldı, 2020"de bağımsızdevlet oldu ya orası>zaten.> -O zaman söyle
    >>(sözde)ermeni soykırımını tanısınlar.> -Efendim, sadece ermeni değil,
    >>Pontus, Yunan, Bulgar, Rus,Ukrayna, Moldova soykırımını bile tanıdılar,
    >> > > hatta Çanakkale savaşından dolayı İngiliz, Avustralya,Yeni Zelanda
    >>soykırımını bile tanıdılar ya.. nasıl unuttunuz.> -Hmm. O zaman söyle,
    >>kokoreç yasaklansın.> -Aman efendim, onu yemeyi 2007"te bıraktılar.>
    >>-İsa aşkına, ya ne bileyim? Kınayı yasaklayın, yakamasınlar.> -Ooooo.
    >>Beyefendi.Onu da çoktan bıraktılar.>AB Başkanı düşünüp taşınır ve;>
    >>-EEEE...DAĞITIN O ZAMAN AVRUPA BİRLİĞİ"Nİ...> > > > >
    >

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    Şimdi en başa dönelim. % 80 lere varan kamuoyu desteği ile AB maceramız çok geçte olsa başladı. Herkes bu hükümetin neden AB sevdalısı olduğunu sorguladı durdu tabi bende. Acaba dedim acaba farazi mi şüphelerim. Sonra ekonomik bir gelişme, büyüme, kriz sonrasında hızlı bir canlanma yaşadık ki tabi bunda özelleştirmelerin payı yüksekte olsa yolsuzlukların ortadan kalkması en büyük etkendi. Şimdi, zaten önümüze geleceği en başından belli olan limanlar sorunu ile kamuoyunun AB' yi isteme oranı % 40 lara ve hatta daha aşağılara geriledi. Ben farklı düşünüyorum bu konuda belki bunu iki kelime ile anlatmak doğru değil ama AB bitirme tezimdi, önemli olan da AB değil aslında kurulan ekonomik, sosyal işbirlik. Dünya ticaretinin % 40 ına sahip AB' nin dışında kalmak işte bu beni ürkütüyor. Sadece ihtiyacımız olan bu süreci etkin olarak yürtebilecek bir iktidar, niyeti açık olacak, Ab önemli deyip te popülist kestirip atmalar yerine geçen zamanda çözüm arayıp bulacak iktidarlar. Ben AB' nin hayal olması ile kederlenmiyorum ama kahve muhabbetinden çok çok öte bir konunun da bu kadar kolay bir kenara atılmasını doğru bulmuyorum. Geride ne mi kaldı, maneviyatı ticarete çeviren ve manevi yolsuzluklar yapan geniş bir kitle, geçici olarak yediğimiz etin, sütün tadı ve yine hayallere mahkum ülkem ....

Saygılarımla...
    İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk İstiklal ve Cumhuriyetini korumaktır....

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya

hulya hanım
    YAZDIKLARINIZA KATILMAMAK ELDE DEĞİL
    EKLEYECEK 1 HARFİM DAHİ YOK.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Üye
    Nereden
    Ankara
    muhteşem bir yazı hülya hanım
    HEPİMİZ T Ü R K \'ÜZ.
    Bu memleket, Tarihte TÜRK\'TÜ, Halde TÜRK\'TÜR ve ebediyyen TÜRK kalacaktır. M.Kemal ATATÜRK

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Alıntı smmmozyer Nickli Üyeden Alıntı
    Şimdi en başa dönelim. % 80 lere varan kamuoyu desteği ile AB maceramız çok geçte olsa başladı. Herkes bu hükümetin neden AB sevdalısı olduğunu sorguladı durdu tabi bende. Acaba dedim acaba farazi mi şüphelerim. Sonra ekonomik bir gelişme, büyüme, kriz sonrasında hızlı bir canlanma yaşadık ki tabi bunda özelleştirmelerin payı yüksekte olsa yolsuzlukların ortadan kalkması en büyük etkendi. Şimdi, zaten önümüze geleceği en başından belli olan limanlar sorunu ile kamuoyunun AB' yi isteme oranı % 40 lara ve hatta daha aşağılara geriledi. Ben farklı düşünüyorum bu konuda belki bunu iki kelime ile anlatmak doğru değil ama AB bitirme tezimdi, önemli olan da AB değil aslında kurulan ekonomik, sosyal işbirlik. Dünya ticaretinin % 40 ına sahip AB' nin dışında kalmak işte bu beni ürkütüyor. Sadece ihtiyacımız olan bu süreci etkin olarak yürtebilecek bir iktidar, niyeti açık olacak, Ab önemli deyip te popülist kestirip atmalar yerine geçen zamanda çözüm arayıp bulacak iktidarlar. Ben AB' nin hayal olması ile kederlenmiyorum ama kahve muhabbetinden çok çok öte bir konunun da bu kadar kolay bir kenara atılmasını doğru bulmuyorum. Geride ne mi kaldı, maneviyatı ticarete çeviren ve manevi yolsuzluklar yapan geniş bir kitle, geçici olarak yediğimiz etin, sütün tadı ve yine hayallere mahkum ülkem ....

Saygılarımla...
    Aslında çok haklısınız ekonomomik düşünüldüğünde öyle ama AB bizi ekonomik düşünümüyor. AB Türkiye yi niye istiyor bunun farklı nedenleri var amaçları AB nimetlerini Türkiyeye sunmadan Türkiyeyi İslama karşı kalkan yapmak ve Türkiyenin askeri gücünü (Ama Sadece asker sayısı olarak teknoloji ve silah olarak deği)l kullanmak.

Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    Alper bey hepimizin kafasında bir sürü soru işareti var, bir çok konuda şüphelerimizle hareket edersek bir bakmışız ki yerimizden kıpırdayamamış olduğumuz yerde saymışız. Bu birliğin kurulma amaçları, kanunları her şeyi yazılı. Limanlar konusu diyoruz bu havadan gelmedi, sevmesek te hatta kin de duysak Ab üyesi bir ülkeye karşı birlik yapması gerekeni yapıyor aksi düşünülemezdi zaten. Burda Rum kesiminin art niyeti mevcut Birliğin değil ve bu da aniden karşımıza çıkmış değil. Benim anlam veremediğim bu durumlar bilinmesine rağmen % 80 desteklerken şimdi önümüze gelince % 40 lara düşmüş olmak. Sürecin hep istediğimiz şekilde gideceğini sandık belki ya da iktidarın oyununa geldik ama bir şekilde kamuoyu olarak AB' den koptuk ve bunun bize ne faydası olacak ben merak ediyorum .....

AB' nin bizi ekonomik düşündüğünden endişeniz olmasın. Ekonomi ile sosyal durumun birebir ilişkili olduğunu onlar biliyor bizde bunun ekonomi ile ilişkili olduğunu anlayalım. Hadlerini aşmıyorlar mı evet aşıyorlar, üye ülkeler sınırlarını da aşıyor ama süreç zaten bunların yönetimi ile ilgili kolay olmayacak ama olmaması daha iyi değildir. Maastricht kriterleri tamamen ekonomik göstergelerdir ve olmazsa olmaz şartlardır bunlar, biz bunları tamamladık hemen hemen, istenirse limanlar sorunu da aşılır sosyal reformlarda yapılır....

Bu ülkeyi kimse bölemez, kimse manevi duygular üzerinden siyaset yapamaz, laik ve sosyal hukuk devleti düzenini, Cumhuriyet rejimini kimse yıkamaz. Bunlardan endişe duymayı bir kenara bırakalım o zaman daha rasyonel düşünebiliriz ....

Saygılarımla,
    İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk İstiklal ve Cumhuriyetini korumaktır....

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    Bu arada hülya hanımın yazdıklarına ek olsun ......

bİR akıl hastanesine yeni bir başhekim atanmış. Başhekim, hastaneyi dolaşırken, aşağıdaki mutfağa da inmiş.
    Bir de bakmış ki, mutfağın ortasında yere tebeşirle çizilmiş koskocaman beyaz bir daire: dairenin de içinde yere yatmış yüzükoyun, sırtüstü kıvranıp duran 7 - 8 deli...
    Bir başka deli de, yemek masasına tek başına oturmuş; reçeli, tereyağı, zeytini, peyniri, rafadan yumurtasıyla, yerde kıvrananlara bakıp bakıp gülerek bir güzel kahvaltı ediyor.
    Başhekim, masada oturana sormuş:
    - Yerdeki beyaz dairenin içinde; bir yüzükoyun, bir sırtüstü uzana döne, ne yapıyor bunlar?
    Masadaki deli:
    - Tebeşirle o beyaz daireyi ben çizdim, demiş. İçindekilere de dedim ki:
    "- O beyaz dairenin altından geçerseniz, ancak kahvaltı edebilirsiniz benim gibi...
    - Neden öyle kıvranıyorlar ki?
    - Yere çizilmiş dairenin altından geçmeye çalışıyorlar da, ondan.
    Başhekimin gözleri hayretle açılmış ve yine sormuş masadaki deliye:
    - Senin adın ne?
    Hiç beklemediği bir yanıt gelmiş:
    - Günter Verheugen...

Müdavim Üye
    <TABLE height=3188 width=740>
    <T>
    <TR>
    <TD =#0000a0 height=40>
    AVRUPA BİRLİĞİ DEMOKRASİ VE MEŞRUİYET AÇIĞI</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#808080 height=25></TD>
    <TD =#e6e6e6 height=25>Avrupa Birliği'nin uluslararası antlaşmalara dayanarak kurulmuş fakat uluslarüstü SÜPERDEVLET yetkilerine sahip bir uluslararası kuruluş olduğunu biliyormusunuz? </TD></TR>
    <TR>
    <TD =#808080 height=24></TD>
    <TD =#e6e6e6 height=24><STR&#079;NG style="FONT-WEIGHT: 400">Bu kuruluşun Avrupa'nın tarihini, değerlerini, ideallerini, kurumlarını, kurum adlarını zimmetine geçirdiğinin farkındamısınız?[/b]</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=24>Bir Avrupalı "Demos" varmıdır? yok ise "Demos" u olmayan bir demokrasiden nasıl sözedilebilir?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=24>Sizce ulusüstü bir Avrupa vatandaşlığı ve Avrupalı "Demos" mümkünmüdür?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#808080 height=34></TD>
    <TD =#e6e6e6 height=34>AB nin demokratik bir kuruluş olmadığı konusunda çeşitli otoritelerin uyarı, tartışma ve çözüm arayışları dikkatinizi çekmiyormu?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=34>Avrupa Birliği'nin hukuki temelini oluşturan Roma, Maastricht, Amsterdam, Nice Antlaşmalarından herhangi birini okudunuzmu?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=34>Avrupa Birliği'ni politik birliğe çeviren anlaşmaların Avrupa halklarının iradesinden anlaşma, ratifikasyon ve referandum oyunları ile kaçırıldığının farkındamısınız?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=34>AB üye devletleri halklarını yarısının Birliğin ne olduğunu bilmediklerini, bilenlerin ise ağır bir propaganda bombardımanı ile şartlandırıldığını biliyormusunuz?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#808080 height=35></TD>
    <TD =#e6e6e6 height=35>AB nin yeryüzünde hukuk üretme kapasitesine sahip tek uluslararası kuruluş olduğunu ve AB hukukunun kapalı kapılar ardında gizlilik içinde üretildiği dikkatinizi çekmiyormu?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=24>AB Süperdevletinin Sakat Hukuki Altyapısı ve Demokratik Açığı Sizce Sorun Değilmi?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#808080 height=36></TD>
    <TD =#e6e6e6 height=36>Brükseldeki yirmi atanmış bürokratın (Komisyon) hukuk üretmesi sizce ulusal iradeye dayanan çağdaş demokratik hukuk üretme sistematiği ile uyumlumu?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=36>AB hukukunu üretenlerin hiç bir iradeye karşı sorumlu olmadığı ve hesap verme durumunda olmaması sizce demokratikmidir? </TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=36>AB Komisyonunun hesaplarındaki usulsüzlükler nedeni ile daha önce bir komisyonun lağvedildiğini, bu komisyonun da soruşturma altında olduğunu biliyormusunuz?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=36>AB yönetim organlarına ülkesel kimliklerin yansımadığını ve ulusal konularda veto yetkisinin olmadığı sizce kabul edilebilrimi?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=36>İrlanda halkı tarafından referandumla reddedilen NICE Antlaşması sizce kabul edilinceye kadar referanduma mı götürülmelidir? yoksa kadük mü olmalıdır?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=24>NICE Antlaşması kadük olursa AB genişleme süreci nasıl etkilenecektir?</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#e6e6e6 height=36>Yeni katılacak aday ülkeler için serbest dolaşma hakkının uzun bir süre (7-10 yıl) için ertelenmesi Birliğin temel ilkelerine aykırı değilmi?</TD></TR></T></TABLE>
    yıldızlar kadar uzak