Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VARLIK BARIŞI BEYAN

Üye
    Arkadaşlar kapanmış firmalarda varlık barışı uygulaması nasıl olacak?Bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama bulamadım

Üye
    Arkadaşlar Yorum yokmu

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    KAPANMIŞ OLAN İŞLETMENİZE VERGİ DAİRESİNDEN AÇILIŞ YAPTIRIN VARLIK BARIŞI BEYAN TUTARINIZI BANKAYA BLOKE ETTİRİN BEYANNAMENİZİ VEREREK VARLIK BARIŞI İŞEMİNİ YERİNE GETİRMİŞ OLABİLİRSİNİZ.BEYANNAME SEÇERKEN GELİR VERGİSİ MÜKELLEFİ OLMAYANLAR BEYANINI SEÇİN

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın SERACETTİN;

İlk kez böyle bir açıklama duyuyorum. Tasfiye olmuş bir şirketin tekrardan açılış yaptırılıp beyanname verecegini.Böyle bir uygulama yok.
    Arkadaşımızın yapacagı şey Tasfiye sonuçlandıgına göre 5811 sayılı kanunda ki Defter tutma yükümlülüğü bulunmayanlar bölümünde ki açıklamaya göre işlemlerini yapmasıdır. Yani beyan edilen taşınmazlar dışındaki varlıklarını banka veya aracı kurumlardaki hesaplara yatırmaları yeterlidir.kanuni temsilcilerinparayı bankaya yatırması ve vergi dairesine beyan edipvergiyi ödenmesi gerekmektedir.
    Aynı şekilde olan bir mükellefim var biz bu şekilde yaptık. Maliye danışma hattıda aynen bu uygulamayı söyledi.
    isteyenler için 0312 415 32 23-24-25

Saygılar....
    Allah\'a dayan, sa\'ye sarıl, hikmete ram ol. Yol varsa budur! Bilmiyorum başka çıkar yol!

Mehmet Akif Ersoy

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    arkadaşlar,
    Maliye Bakanlığı Varlık Barışı ile ilgili sorulara cevap vermek üzere özel bir büro kurmuş, direk arayarak konuyla ilgili sorularınıza cevap alabilirsiniz.

0.312.415 32 20 Ankara..