Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bagkurlunun sigortalı olması

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    naz76 süpersiniz ne dıyım , her seyı ıspatlıyorsunuz üstadem
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    BE ŞU DEMEK ANLAMINA GELMİYOR AMA SADECE GV VEYA DV YATACAK DEMEK DEĞİL.SONUÇTA PRİMİ YATICAK KABUL EDİLMESEDE YATICAK. EĞER ÖYLE YAPARSAK GÖZBOYAMAYA GİRER.İŞÇİNİN BAŞINA BİŞE GELDİĞİ ZAMAN NE OLUCAK PEKİ.BAĞKURUNU YATIRMIYOR SAĞLIĞI YOK.PRİMİ MUHAKKAK YATMALI HA KABUL EDİLMEZ O AYRI. O EMEKLİLİK HESABI YAPILIRKEN İPTAL EDİLİR AMA SAĞLIKTAN FAYDALANIR.
    Uzman Mali Müşavirlik

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    Alıntı ZAKİRİ Nickli Üyeden Alıntı
    BE ŞU DEMEK ANLAMINA GELMİYOR AMA SADECE GV VEYA DV YATACAK DEMEK DEĞİL.SONUÇTA PRİMİ YATICAK KABUL EDİLMESEDE YATICAK. EĞER ÖYLE YAPARSAK GÖZBOYAMAYA GİRER.İŞÇİNİN BAŞINA BİŞE GELDİĞİ ZAMAN NE OLUCAK PEKİ.BAĞKURUNU YATIRMIYOR SAĞLIĞI YOK.PRİMİ MUHAKKAK YATMALI HA KABUL EDİLMEZ O AYRI. O EMEKLİLİK HESABI YAPILIRKEN İPTAL EDİLİR AMA SAĞLIKTAN FAYDALANIR.
    aynı durum benim de başımda var... şirket 4 tane okulun öğrenci taşıma işini alıyor. 4 okulla sözleşme yapıyor ve part tıme çalışacak şöförlerin isimleri sözleşmede var. 3 tanesi ayda 4 gün çalışacak burada sıkıntı yok. ( saat hesabından 4 güne denk geliyor.) fakat işçinin bir tanesi esnaf bağkuru. kurum ile görüşmem sonucunda bize esnaf bağkuru olan kişinin ssksını bildirmenize gerek yok diyor. hemen benim de aklıma iş kazası geldi tabi. ama tam netice elde edemedik henüz. hala araştırmaya devam ediyorum...
    SMMM OSMAN ARSLAN