Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: maaş bağlama katsayı oranları

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    herkeze kolaylıklar diliyorum yoğunluk içinde olduğumuz gün malum.

öğrenmek istediğim bi konu var ama cevap bulamıyorum.

sigorta ile bağkurun emekli maaşı bağlama katsayı oranları nedir.
    aynı gün ve yıl prim yatırıldığı zaman sigorta ve bağkurun maaşı farkedermi.

Uzman Mali Müşavirlik

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Katsayılarla ilgili herhangi bir bilgim yok ancak ssk ve bağkur maaşlarının birbirinden farklılık arzettiğinden eminim. Zira herkes son 3,5 yıl kala ssk ya geçmek için boşuna can atmasa gerek.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    böyle karmaşık bi olay alamaz. neyi neyle çarpıyorlar anlamadım gitti. o kadar prim yatırdık ne nereye ne kadar hiçbişe anlaşılmıyor.şeffaflıktan çok uzak bu emeklilik konuları.maaşı bağlıyorlar ama gerisi muallak.
    Uzman Mali Müşavirlik

Yeni Üye
    Maaş bağlanma katsayıları şu şekilde hesaplanıyor

2000 kadar olanlar %65
    2008 kadar olanlar %60
    2008 den sonrası için %35

yani sizin prim ödeme gününüz ne kadar eski ise maaşsınız o kadar yüksek oluyor toplam prim ödeme gününüz ayni olsa dahi kimi 600 alırken kimi 680 alabiliyorburda ona dikkat edeceksiniz. Mümkün olduğu kadar 2008 sonra prim günü az olmsına özen göstermekte fayda var tabii günleri dolmuşsa yoksa bu işin kavgasıçokuzun süre devam edecek. Ya da mahkemeye gitmek lazım. Şu anda çok ortalıkta olmayan bir konu çünkü maaşlarda ciddi rakam farklılıkları çıkmıyor. Ama zaman ilerledikçe aradaki makas ta artacak...