Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhtasar

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    Alıntı CANAL Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar siz yine düzeltme sebebini biliyorsunuz.Öğleden sonra maliyeden bir telefon geldi mükellefinizin 2009/4 muhtasar bey.düzeltme vermeniz gerekiyor diye.Sebep dedim.Onu ben bilemem maliye bakanlığından mail geldi dedi.Artık siz hatayı bulup düzelteceksiniz dedi.
    MEMUR BUNUDA BİLMEYECEKSE (bi merak edip bakabilir) NE İŞE YARIYOR MEMURLAR. SADECE DOSYALAMA YAPACAKLAR GALİBA. İİ OZAMAN BİZDE MEMURA TELEFONDA TAMAM DÜZELTTİK DİYELİM OLSUN BİTSİN)
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Memurlar sadece ve sadece işin gereğini yapıyorlar. Dosyaya kaldırmak!
    SMMM, Özcan Bayram

Kıdemli Üye
    Bende dün vergi dairesine gittim.. Bütün memurların elinde bir 2009 yılına ait bir liste herkese telefon açacaklarını söylediler.. Ama sadece yanlış yazılmış olanlar dediler.. tabi bu da ne kadar doğrudur bilinmez... 8 ay geçmiş bu nee oluyor anlamadım...madem bunları istiyorsunuz sisteme bloke koyun bilgileri eksik olan beyanı onaylamayın.. Memurlar ellerinde kahve ve çayları ile arkadaşlarıyla güzel sohbetler ediyorlar.. mükellefle ilgilendikleri yokk.. ha birde sigara molasına giden ne zaman gelir bilinmiuyor...
    Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir. Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır. (Hz.Mevlana)

Üye
    Nereden
    İZMİR

e- beyanname uygulamasından önce beyannameleri elden vergi idaresine verdiğimizde bu bilgilerin çogunu memurlar yazmıyordu. e-beyandan sonra ise bizden beyannameleri internet ortamında yollamamızı istediler. vergi memururun yapacagı işi bize yüklediler.Beyannamelerden alınan damga vergileri binevi işlem ücreti ise bu işlem ücretini niye vergi idaresi yerine meslektaşlar almıyor. ayrıca bazı zamanlarda ise bilgilerimiz tam oldugu halde paketleme yaparken karşımıza saçma sapan uyarılar çıkardılar. peki bu bilgiler gerekli ise bu sistem bize neden uyarı vermedi. Maliye bakanının birinden kurtulduk rahat ederiz derken başka bi işgüzar karşımıza çıktı hayırlısı olsun hepimize.
    Sabır ve zaman, şiddet ve öfkenin yapabileceğinden daha çok iş başarır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    S.M.M.M
    vergi dairesi memurlarının işlerini bize yüklüyorlar harunve ruhiye arkadaşıma kesnilikle katılıyorum. bunun düzeltme beyannamesiyle değil bir dilekçeyle düzeltile biliyor olması lazım sonuçta beyannamelerde bu alanlar zorunlu alan değil. bu durumda beyannamede herhangi bir eksiklik yok. bu tamamiyle bilgi istemeye giriyor bence bununda dilekçe ile yapıla biliyor olması gerek.
    maliye vergi alarak bütçeyi düzeltemeyeceğini anladı kriz ortamında kimse kazanmıyor ki vergi ödesin. ee ne olacak açık... bu tarz düzeltmelerle cezalarla kapatılacak.
    olan kime olacak bize .devlet adına vergi belirlermemizin mükafatı olması gerekirken hem maddi olarak hemde manevi olarak cezalandırılıyoruz.
    bu meslek bu gidişle hak ettiği yeri bulamayacak.

bütün meslektaşlarıma kolay gelsin diyorum. Allah yardımıcımız olsun..

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

bu uygulamaya müstahsille yapılan alışlarda dahil mi acaba, nerden bulacağız köylü amcamı da tc numarasını alacağız

Yeni Üye
    Nereden
    Samsun
    arkadaşlar dünde bize 5.ay için telefon geldi vergi beyannamenin muhtasarın arkasındaki vergşi numara yanlış yazılmışDüzeltme istiyolar.Usulsüzlük kesmiceklermiş sadece 16,90 ödenecek ayrıca 2008 yılı stopaj listeleri ile ilgili bir çalışmada yoldaymış.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı veroptin Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar dünde bize 5.ay için telefon geldi vergi beyannamenin muhtasarın arkasındaki vergşi numara yanlış yazılmışDüzeltme istiyolar.Usulsüzlük kesmiceklermiş sadece 16,90 ödenecek ayrıca 2008 yılı stopaj listeleri ile ilgili bir çalışmada yoldaymış.
    2008'e dönerlerse seyredin düzeltmelerden doğan 16,90 TL damga vergilerinin sonucunu

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Ya birde hala tc kimlik numarası nvi.gov.tr adresinde doğrulama bölümünü niye kaldrıklarını hala analmış değilim...Şimdi müşterini ara"yer sahibinin tc numarasını öğrenip bize bildir"diye...Yer sahibi haliyle bi nem kapacak mırın kırın edecek...verecek eksik hatalı bi numara.O numara bir zaman da müşteri de durur o da telefonda eksik veya hatalı verecek...Ben bu gibi durumlar için eğer şahsın ssk veya bağkur kaydı varsa tespit kaydı tespitinden bulmaya veya işe girişi yapıyormuşum gibi yapıyorum da anca teyit edebiliyoruz tc numaralarını....

Kıdemli Üye
    VERGİ USUL KANUNU MÜKERRER MADDE 355 DE YAPILAN DEĞİŞKLİK..
    (5904 sayılı Kanunun 22 inci maddesiyle eklenen fıkra. Yürürlük; 01.08.2009)
    Ancak, bu ödevlerin yerine getirilmesine ilişkin usul ve esasların
    Maliye Bakanlığınca yapılan düzenleyici idari işlemlerle duyurulması
    halinde, ilgililere ayrıca yazılı olarak bildirilme şartı aranmaz.

Bu değişikliğe istinaden 01.08.2009 tarihinden önceki tespitlerde yazılı bildirim olmadan düzeltme yapılmamasının bir sakıncası olabilir mi?
    </span></span></font></font>