Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhtasar

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ
    2009 yılı için Muhtasar Beyannamesi arka yüzünde stopaj kesintisi yapılan mükelleflerin bilgileri eksikliği maliye tarafından tespit edilmiş olup maliye bunla ilgili dönemlere düzeltme beyannamesi istiyor?

Daire sorum şu oldu bunla ilgili dilekçe versek olmaz mı ? Neden düzeltme veriyoruz ki dedim bize gelen maliye bakanlığındaki yazı bu düzeltme istiyor bütün muhasebeciler vereceğini söyledi verilmediği taktir de ne olur bilemiyrm dedi belkide incelemeye alabilirler dedi? Sizin mükelleflerinizden istendimi istense ne yapardınız ?

Ziyaretci
    istendi düzeltme beyannamesi verilecek damga vergisi ödenecek

Müdavim Üye
    Nereden
    KOCAELİ
    peki bu istenen düzeltmeler iade talebinde bulunan müşteriler için mi arkadaşlar yoksa tüm müşteriler için mi geçerli
    E.R.C.

Ziyaretci
    ONU BİLEMİYORUM AMA BU MALİYENİN YAPTIGI RESMEN BÜTÇE AÇIGINI KAPATMA POLİTİKASIDIR.HELAL OLSUN BİZLERİ AYAKLAR ALTINA ALAN MAHALLİ İRADEYE

Kıdemli Üye
    Nereden
    S.M.M.M
    Alıntı SUEDA Nickli Üyeden Alıntı
    ONU BİLEMİYORUM AMA BU MALİYENİN YAPTIGI RESMEN BÜTÇE AÇIGINI KAPATMA POLİTİKASIDIR.HELAL OLSUN BİZLERİ AYAKLAR ALTINA ALAN MAHALLİ İRADEYE

Ziyaretci
    özel usulsuzluk cezasıda yenilirmi yoksa sadece dv ödenir burda nasıl bir yöntem yapılmalı 1-2-3-4-5-6-7 aylar için

saygılarımla

Üye

arkadaşlar ben 9 kişiye düzeltme verdim arka tarafında ayrıntıya sadace tc numaraları yazmadım die her birine sadece 16,90 damga kesti benim gibi yığınla kişiye bunu yaptırdı akp nin çok doğru yaptıgı şeyler var ama doğruları kadar yanlışlarıda var
    Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, Neye güldüğünden ise zekâsını ve seviyesini anlarsın [MEVLANA]

Ziyaretci
    kanuni süresinden sonrasına 2. derece özel usulsuzluk kesmiyormu

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ
    sadece 16,90 var . usulsuzluk kesmiyorlar amaç bilgi değil kasaya para girsin bakalım daha neler çıkartacaklar yapılır yanı kalmadı bu mesleğin...

Kıdemli Üye
    Bende sabah maliye ile görüştüm.Serbest meslek mart iadeleri için müşterilere verdiğimiz muhtasar beyannamelerinin arkasında T.C numaralarımız yazması gerekiyormuş.Düzeltme istediler ve aksi takdirde mart iadelerinde sorunlar karşılaşabileceğimizi söylediler.Damga vergisine katlanacağız artık dilekçe ile olmuyormuş malesef

Vergi vs çıkmadığı için ceza vs kesmiyor özel onay kısmındandüzeltme ve kss seçiyorsunuz,gerekçesine ise 022 vergi kodundaki bilgilerin sehven eksik yazılması diyorsunuz karşınıza sadece damga vergisi çıkıyor
    Herşeyi Bilmene Gerek Yok,Haddini Bil Yeter !