Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1998 ÖZEL BİNA İNŞAATI

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    ARKADAŞALR MRB.BİR MÜKELLEFİMİZ 1998 YILINDA ÖZEL BİNA İNŞATINI YAPTIRMIŞ.PRİMLEİRNİ ÖDEMİŞ.O DÖNEMDE İŞÇİLİĞİ TAMAMLAMIŞ.FAKAT OTURUM ALMAMIŞ.ŞİMDİ OTURUM ALMAK İSTİYOR.PRİM ÖDEMEDE ZAMANAŞIMI NEDİR.NASIL ALABİLİR OTURUMUNU.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    CEVAP YOKMU

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Benzer bir olay bende rastladım.Primler ödenmiş ptt ile bitiş bildirilmiş ama belediyeden yazı alınıp kurumdan cevap istenmemiş neden belki proje uygulamasında hata vardı belediye yık dedi belkide elektrik su bağlandığı oturabildiği için 2 nolu beyanname ile harç ödememek için ihtiyaç duymadı.Kat mülkiyetine geçip birini satmak istediğinde kuruma ben gittim 9 yıl 10 ay önce bitmiş şef arkadaşımız bu dosya iz olmuş bu güne kadar nerde idin diye ilişiksiz yazısı vermem dedi döndük geldik.Bittiği zaman belediyeden yazı alınmışsa duruyorsa sadece kuruma ibrazda gecikme var demektir.1998 göre bittiğini bildirdi ise zaten dosyası problem yoksa iz olmuştur sekaya gitmiştir.Bittiğini bildirmedi ise dosyası hala açık olabilir.Bu tip yarım işlerde ara verildiğinde yapılan inşaat seviyesini bildirmek her zaman iyi oluyor beyan yeterli oluyor yoksa memur bilemediği için bugünkü fiattan kıyaslama yapmak zorunda kalıyor.Çözüm işveren servisindeki dosya memurunda.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    ZAMANAŞIMI SÖZKONUSU OLMAZMI BU TÜR İŞLERDE.VARSA NE KADARDIR