Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhtasar Kesintilerinde Yazılmayan Tc Vd nol hak.

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Arkadaşlar muhtasarda yapılan kesintilerde belirtilen kişilerin T.C ve V.D nolarının yazılmamasından dolayı 1-3 4-6 donemlerine ait düzeltme istenmekte.ANTALYA da
    1-SORUM her ne kadar yazılmamış olsada tc ve vd nolarının e-beyan sistemi nedenkabul etmekte.
    2.SORUM Bu kesinti, yapılan kişilerin tc ve vergi dairesi nolarından dolayı bilgi istenmekte aslında revamıdır bundan dolayı düzeltme beyanı verilmesi bunun yerine bir dilekçe ile vermiş olsa bu bilgiler hem egt.katkılardan kurtulmuş olunacak hemde iş ve zaman kaybından kurtulunacak bu konu hakkında düşüncesi olanların yazmasını temenni eder bayramınızı kutlarım
    ns

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Merhabalar,
    Aynı uygulama konyadada yapılmaya başlanıyor sanırım bazı meslektaşlarımızın müşterilerine muhtasar düzeltmesi için yazı gönderilmiş vergi dairesinden alınan bilgiye göre bu yazı ankaradan direk geldiği için bağlı olduğunuz dairenin pek etkisi olmuyormuş.

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    nevşehirdede başlamış diye duydum,kahretsin kötü olacak. evet düzeltme yerine,aylara göre liste verilse daha iyi olur,ama zor kabul etmeleri.
    Tek DİL,Tek DEVLET,Tek ÖNDER
    ŞEREF,ONUR,FANATİZM,GÜÇ,İNANÇ
    Osttürkischen Waffen-Verbände der SS

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Bu uygulama ıle ılgılı daha önce yapılmış bir uygulama odaların konuya bakış açısı yardım imkanı nedir acaba sanırım bu olay il il devam edecek diye düşünüyorum bayram sonrası oda ile konuyu görüşecegim
    ns

Ziyaretci
    samsun'da da başladı.

Müdavim Üye

Arkadaşlar Muhtasa beyannamede mal veya hizmet aldığımız kişilerin eskiden vergi numarası almamış vs. ciddi sorun oluyordu fakat artık adı soyadı gibi TC kimlik numarası var. başlangıçtan sıkı tutup TC kimlik numarası sahıslarda alınmalı.
    Fakat arkadaşın dediğine katılıyorm e beyan sitsteminde numarasız kabul ediyor bundan sonra bilgi veya yeni beyan istenmesi doğru değil. Fakat bu şekilde eksik bilginin isteniceğinin forumda dahai belirtmesi meslektaşlarımızın işe özenini ilgisini artıracak.

Daha dikkatli olmanızı sağlayacaktır.
    İyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Zonguldak

maşesef zonguldak çaycuma vd. ndede başladı.perşembe günü x mükkelfin beynnamesinde serbest meslek ödemesindeki listede tc numarası yok düzeltme verin dendi,dilekçe ile düzeltmenin söz konuusu olmadığı yazının ankara bakanlıktan geldiğini söyledirler.buzamana kadar yoktu şimdi başladı bu uygulama hayret....
    malum bütce acığını nasıl kapatacaklarının hesabındalar.güleriz ağlanacak halimize
    tameryigit

Müdavim Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    afyonda bayramdan önce aradılar üç mükellefin ismini ve bazı dönemlerini zikrettiler. Genelde bütün bilgileri tam yazarım. Muhtasar beyannamelerinsöyledikleri dönemlerini kontrol ettim, birinin kimlik numarasında bir rakam hatalı olmuş hemen düzeltme verdim. diğer ikisinde hiç bir hata olmadığı halde listede çıkmış. Götürdüm beyannameleri ilgili memura gösterdim. Memur hata olmadığını fakat listede yer aldığını bunu yazı ile bildireceklerini ifade etti. Ertesi gün tekrar aradılar listelerin güncellendiğini ve diğer iki mükellefin isimlerinin yeni gelen listede gözükmediğini söylediler...

tavsiyem söylenen dönemleri dikkatlice kontrol etmeniz.. hatalı olmayanlarda çıkabiliyor listede.... Edited by: SMMM Ahmet BARLAK

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Desenize biz bu düzeltmeleri mecburen verecegiz biraz daha yayılsın bakalım diger illere ne olacak eeee memlekete para lazım düşünün egtime katkıları bir daha ödendiğini emin değilim ancak dava açılsa kazanılacak bir uygulama işine geldiğinde beyannamenin su bölümü eksik uyarısı geliyor o bölümü doldurmadan beyanı gönderemiyorsak bu bölümle ilgilide bu uygulama yanlış diyor veya resmen tuzak diyorum
    ns

Ziyaretci
    malesef giresundada başladı terk eden 2 mükellef için istediler