Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşyeri Bildirgesinde Yanlış Yazılan Tarih.

Ziyaretci
    inanın bu sgk yazıklar olsun biz bu kadar basit ekmek parası kazanamıyor ve kazanmıyoruz 40-50 alıp 1500 -2000 gibi ödüyoruz yazıklar olsun o kurumlara daha ne diyebilrim

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    <DIV align=center>KESİN ÇÖZÜM
    <DIV align=center>
    Vergi Dairesine işçi başlatıldığına dair dilekçeyi bir an önce verip yoklama tutanağının tutulmasını sağlayın. Hatta tutanakta çalışmaya başlayan işçi sayısını da yazdırın. Tutanağın bir fotokopisini tarihin yanlış yazıldığını belirten bir yazıya ekleyip SGK'ya verin. Komisyon kararı ileçok büyük ihtimalle cezayı kaldırırlar. Bu süre 3-7 ayı bulabilir. Benzer bir durum benim başıma gelmişti. Sizin hatalı bildirdiğinizi pek dikkate almazlar ancak vergi dairesinin düzenlediği tutanak çok önemli bir delildir. Yine de ceza kaldırılmazsa SGK'nu mahkemeye vermenizi öneririm.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mali Müşavir

Sehven tarihsel hata olduğuna hatalı düzelendiğine dair dilekçe verin. ve dosyanızın incelenmesi isteyin. Size müfettiş tayin edeceklerdir. Bu arada tabi işçnin girişini 11.09.2009 olarak yapın.Müfettiş incelemeye gelecektir işyerine orda işçi ben 11.09.2009 da işe başladım işyeri sahibide bu tarihten önce işçi çalışması olmadı derse büyük ihtimal ceza uygulanmaz.
    Bugün Neyin Son Günü??

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    size tavsiyem sigortalı personeller kendileri de sigortalı çalışmaya başladıkları tarihi form ile kuruma bildirsinler, savunma da elinizi kuvvetlendirir.
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Yeni Üye
    Yorumlar için çok teşekkürler. ben şu yolu izledim. önce sgk'ya tarih hatasını düzeltmeleri için itiraz dilekçesi yazdım. 11/09/2009 tarihine işçi girişini yaptım. 1386,00 TL ceza kesildi. işçilerin göndermiş oldukları işçi işe giriş bildirimlerini de posta ile gönderdim. Kurumdan teftişe gelceklerini söylediler. Artık tek çare beklemek.... eğer olumsuz sonuç alırsak cezayı mecburen ödemek zorunda kalıcaz.