Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hurda Satışlarında Kdv.

Hybrid View

Ziyaretci
    Herkese merhaba, makina imalatı yapan şirket kullanmış olduğu malzemeden kalan atıkları hurda olarak satmış faturadüzenlemesi gerekiyor düzenlenen faturada kdv hesaplanacak mı? ben kdv'den muaf diye biliyorum ancak emin olmakiçin sizlere soruyorum. Düzenlenecek faturanında muhasebe kaydı konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    NEVŞEHİR
    kdv hesaplanmayacak.
    muhasebe kaydı ise ;
    100 (yada ilgili hesap) borçlu
    602 ...... alacaklı

Ya rüzgar olursun ; savrulan yaprağa yön veren,yada yaprak olursun ;hayatın içinde savrulan.Tercih senin,ister rüzgar ol fırtınalar yaşatan,ister yaprak ol fırtınalar altında yaşayan...

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    sayın gül hurda satışlarında kdv yok.muhasebe kaydına gelince uygulamada 649 a atan meslekdaşlarımız var ama benim düşüncem hurdada ana faaliyet konusu dahilinde olağan bi satışdır.yani elde edilen hurdalar ana faaliyet konusu dışında bi satış deildir ve bence 600 hesapta izlenmesi gerekir.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın gül bende sayın naz hanıma katılıyorum yani bu hurda satışı firmanın üretim artıklarının satışı olduğu için bir kere 602 hesap olmaz 649 hesabada uygun değil ve en uygun hesap 600 lü hesaplardır,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''