Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BAYRAM ŞEKERİ....

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    BAYRAM ŞEKERİ ….<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Selam tüm dostlara….
    Camia olarak bayramı tamamen beyan sürelerinin uzamasına endekslemiş olmamıza rağmen unutmamız , sahip çıkmamız gereken değerler olduğunu unutmayalım.
    Ramazan bayramı birlik beraberliğimizin bütünlüğümüzün kardeşliğimiz göstergesi olan önemli manevi değerlerimizdendir.Hepiniz diyeceksiniz şimdi “Nerede o eski bayramlar”, evet haklısınız çocukluğumuzun bayramları çok heyecanlı ve güzel idi,
    Peki şimdi ne değişti?
    Teknoloji hayatımızın % 100 ele geçirdi , artık bayram şekerinin resmini koplaya yapıştır işlemini yaptığınızda 100 arkadaşına aynı anda Bayram Kutlaması adı altında gönderebiliyorsunuz.Sıcak iletişim sıfır.
    Bizim mesleğimiz için beyan verme süreleri ve akabinde kabusumuz olan cezalar ile bayramı düşünmez hale getirdi.
    Bayram tatilini zaman problemini öne sürerek ,hafta sonu yada yıllık izin günü şeklinde değerlendiren bir toplum olmaya başladık.
    Eskiden hepimiz az da olsa uzaktaki tanıdıklarımızdan bayram kartı alırdık ,mutlu olurduk , dün kırtasiyede bayram kartının tedavülde olup olmadığını sordum ,paradan 6 sıfır atıldıgından haberiniz varmı diye takıldı işyeri sahibi …
    Ben mi çok nostalji takılıyorum devir mi değişti çözemedim…
    Sebepleri bu şekilde çoğaltabilirsiniz…

Bir şeker firmasının televizyonda sık sık bayramlardan önce çıkan bir reklamı vardı , biliyorum ki şimdi hepinizin hafızasında canlandı bu renklam.
    Bu reklamda ,yaşlı bir çiftin bayram günü kapıya bakıp çocuklarını bekledikleri hüzünlü bir sahne vardı , herkesin içi acırdı onları gördüğünde , bu resim sadece reklam filminde yok sevgili arkadaşlar ,inanın bayram günü kapıda evlatlarını bekleyen bir çok büyüğümüz mevcut,ya da hayatta olmayıp evlatlarından bir dua bekleyen büyüklerimiz…
    Bayramda, şekerin baklavanın resmi yerine , mahallenin bakkalından (gerçi oda tarih oldu ) almış olduğunuz yenilebilir cinsten şekerlerle büyüklerimizin sıcacık ellerini öpmek suretiyle kutlayalım , Unutmayın bizde bir gün kapılara camlara bakarak çocuklarımızı bekleyebiliriz.
    Bayramlarına , manevi değerlerine örf adet ananelerine sahip çıkan nesiller yetiştirmenin haklı gururunu duyalım ,Unutmayalım ki ne ekersek onu biçeceğiz.

Bu bayramda bayram şekeri yerine 191 ,baklava yerine 391 ikram etmeyelim…

Bu vesile ile öncelikle Ev sahibimiz Sayın Mustafa Gülşen Beyefendi ve ailesinin ,Sayın Hüseyin Uray kardeşimizin , tüm meslek camiamızın , tüm forumdaşların, tüm dostlarımın RAMAZAN BAYRAMINI en içten dileklerimle kutlar,esenlikler dilerim.
    SİZİ VE MG FORUMU ÇOK SEVEN MESLEKTAŞINIZ…..
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Bu güzel bayram mesajınız için öncelikle teşekkür ederim. Sizin ve ailenizin ve tüm arkadaşların bayramını kutlarım. Saygılarımla,
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Aslı Hanım sabah sabah bu güzel mesajınız inanın acaip duygulandırdı.Evet artık bir çok güzel değerlerimizi kaybediyoruz galiba.

Tüm herkesin Bayramını kutlarım , güzel ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle.

Saygılarımla.

SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye

Çok güzel ifade etmişsiniz ellerinize yüreginize sağlık...

Bütün arkadaşların Ramazan Bayramını şimdiden kutlarım mutlu, huzurlu ve sağlık lı bi şekilde geçirmelerini dilerim... Herkese İYİ BAYRAMLAR...
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Ziyaretci
    Evet çok güzel bir konu olmuş,,
    Aslı hanım Sizin ve sevdiklerinizin ayrıca bütüm meslektaşlar ile bu işe gönül verenlerin bayramını kutlar nice eski bayramlar geçirmemizi dilerim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Edirne
    Geçekten çok anlamlı ve güzel bir mesaj olmuş; eline ,yüreğine sağlık. Her cümlesine tamamen katılıyorum. Ama umut verici olan Aslı gibi düşünenlerin de olması...
    Tüm forum büyüklerimiz ve arkadaşlarımızın bayramı kutlu olsun, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirilmesi dileği ile.

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Güzel mesajınız için teşekkür ediyorum
    Tüm meslek camiasının ve ailelerinin ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlar, beyannamesiz,cezasız ve vergisiz mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi dilerim.

Hayırlı Bayramlar.

Hüseyin URAY.

Edited by: Hüseyin URAY
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    canım arkadaşım yüreğine emeğine kalemine sağlık.bende senin nezninde tüm forum üyelerimizin ve senin bayramını kutlarım ve umarım gelecek bayramlar yazındaki gibi olur ve hiçbizaman değerlerimizi kaybetmeyiz.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Aslı Hn. çok teşekkür ederiz. Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Hergününüzün bayram coşkusu ile (çocukluğumuzdaki coşkular gibi ) geçmesi dileğiyle başta Mustafa Bey olmak üzere tüm forumdaşların bayramı mübarek olsun.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA

Güzel ve anlamlı mesaj için teşekkür ediyorum Aslı.Ben de senin ve tüm meslektaşlarımın bayramını kutlarım.Umarım hepimiz3 gün de olsa beyanname ,bildirge, formlar ve cezaları düşünmeden, düşünecek birşey yaşamadan huzurlu bir bayram geçiririz.
    herkese selamlar...