Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: stok bilinmiyor

Müdavim Üye
    yapı market firmasıyız kurumsallaşacağız artık ve hiç bir şubemizde ambarımızdaki inşaat malzemesinin stoğu doğru değil oğu eksi bakiye veriyor ve bugün itibarıyla stokda kaç tl lik mal olduğunu göremiyoruz 150 ticari mallara işeniyor alış satış yaptığımız için 150 ile işimiz yok ama genede stokların takibi açısından ve hesabımızı bilme açısından muhasebe müdürümüz smmm beyefendinin ambarcının ve partonların stok ayısını ve tl sinin bilmemesi beni şaşırttı gerekeni yapın dedi bana pek bu durum denetleme dururmunda bir sıkıntı meydana getirmez mi sorun yok mu ambardaki malları bilemememiz normal mi yasalar karşısındaki durumumuz nedir?

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA

Sayın Aday;

Mali müşaviriniz kar zarar dengesine ve kar marjlarına göre stok ayarlamanızı yapmıştır.Fakat sizin reel stoklara ulaşabilmeniz için sayım yapmanız şart.Bence sene sonunu milat sayarak gerçek envanterinizi çıkarınız.İyi çalışmalar dilerim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    fiili stoklarınızla kaydi stoklarınızın tutmaması sorun teşkil eder.

Sayın Aday;

Mali müşaviriniz kar zarar dengesine ve kar marjlarına göre stok ayarlamanızı yapmıştır.Fakat sizin reel stoklara ulaşabilmeniz için sayım yapmanız şart.Bence sene sonunu milat sayarak gerçek envanterinizi çıkarınız.İyi çalışmalar dilerim.
    dediği gibi tam bir envanter çıkarıp k/z olarak görün 2009 da 2010 dan itibaren düzenli olarak gidersiniz
    sayın smmm aslı hanımında bahsettiği gibi ben bu konuya bu şekilde 2. kez cevap verdim. umarım bir daha aynı konu için başlık açmazsınız.
    yine takıldığınız bir konu olursa özelden msj atarsanız yardımcı olurum
    2006 da yaptığım bir işlem idi
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.