Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: haciz bildirisi acillll

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul

2009 nisan ayına kadar çalışmış oldugumuz bir firma var idi bu firmadan dolayı vergi dairesi haciz bildirisi yaptı ben bu bildirime istinaden ne yapmalıyım

Kıdemli Üye
    89/1 sanırım .. İlgili Mercii ye Herhangi bir alacağı olmadığını belirtir cevabi yazı ile yanıt veriniz.Buradaki 7 günlük süre hak düşürücü süredir dikkat ediniz .

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    peki ben almış oldugum mal/mallara ait fatura fotokopisi ve banka dekontu çek fotokopisi gibi resmi evraklarımı dilekçem ile birlikte ibra etmek zorundamıyım

Kıdemli Üye
    Size gelen yazıyı görmediğim için faraza yanıt vermek istemiyorum ancak 89/1 üçüncü kişi olarak hacze muhatap olma durumu sözkonusu anladığım kadarı ile ; eğer durum böyle ise ilgili İdare ye haczin asıl muhatabına herhangi bir borcunuz olmadığını , daha önceden (yazı tebliğinden önce) emrettiği banka hesabına ödeme yaptığınızı yahut yedinizde mevcut herhangi bir mal bulunmadığını bildirmeniz yeterlidir.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    ok tşk ederim haciz bildirisi HB1 bakalım nelerle karşılattıracak bizi

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Eğer, borcunuz veya alacağınız var ise bu hususu dilekçenizde özellikle belirtiniz.
    SMMM, Özcan Bayram

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    EVET ALACAGIM VAR

Kıdemli Üye

Üçüncü kişi olarak hacze muhatap olmanın dayanağı 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Yasa 'dır. Dolayısı ile sizin alacağınız olup olmaması Alacaklı İdareyi ilgilendirmez.Siz haricen takip yoluna gitmelisiniz.Başka bir söyleyişle ; Alacaklı idare üçüncü kişilerde olan alacaklarını hacze muhatap olan firmaya ödemeyeceksin bana ödeyeceksin diyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Dilekçenizde, "..... şti.'nin şirketimizden herhengi bir alacağı olmayıp, şirketimize .....TL borcu bulunmaktadır. " ibaresini ekleyin. Vergi Dairesine gidip verin. Borç kapandığında ise Haciz Kaldırma yazısını da alın.
    SMMM, Özcan Bayram