Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Plastik Borularda Kdv OranıKaç?

Yeni Üye
    Plastik Boru ve Malzemelerinde Kdv oranı kaç arkadaşlar.? Biraz araştırdım Püskürtme cihazları ile püskürtme sulama malzemeleri % 8 ama diğerleri % 18 diye biliyorum. Mükellefim ve kooperatif % 18 kdv ödeyerek malı alıyor. Ama Mükellefim % 18 den malı satıyor. Kooperatif % 8 den satıyor. Piyasada haksız rekabet oluşturuyor. Soruyoruz kooperatife: eğer çiftçiliğe şahıs yeni başlıyorsa ve takım halinde alıyorsa % 8 diyor ve bana bu saçma geliyor. Çiftçiliğe ne zaman başladığının veya eski yeni olduğuna kim karar verir. Ayrıca bu plastik boruları devlet 5 yıl faizsiz ödemeli yapıyor. Daireye alış ve satışımızı, bir de kooperatifin faturasını verdim. Ama hiç ses seda yok. Burda mükellefi hangi yasa veya hangi makam korur. Size soruyorum.

Sizce kdv oranı kaç?

Yeni Üye
    cevap

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    gelier.gov.tr de tüm kdv lstesi mevcut olması lazım
    www.gelirler.gov.tr
    kolay gelsin
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Yeni Üye
    veli bey,
    ankaraya da sordum. Bu konuda mükteza isteyin diyorlar. Neden böyle bi konu açtım. Kdv oranları bazen çok sıkıcı olmaya başladı. Mükellefler diyorki kooperatifin kdv oranı farklımuhasebecilerin ki farklı. bu ne böyle diyor. Siz ne dersiniz. Oran kaç sizce.

Ziyaretci
    Plastik boru ve malzemelerde kdv %18 dir. Yukarıda bahsettiğiniz konu ise biraz gülünç geldi canının istediğine %8 istemediğine % 18 KDV uygulanmaz. Daire ile yeniden görüşün üstelerseniz bişeyler olur...