Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 678
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 78 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV VERME SÜRELERİ UZAR MI?

Üye

bu saatten sonra uzamaz arkadaşlar

Ziyaretci
    ......................... anlayan anladı daha yeni üye oldum atılmayalım bari))

Müdavim Üye
    Nereden
    MANİSA
    ARKADAŞLAR BEN ALLAHA ŞÜKÜR BİTİRDİM.....BİTMEYEN ARKADAŞLARA KOLAY GELSİN.
    Gittin şimdi bir mevsim değil,koca bir hayat girdi aramıza ,biliyorum ne sen dönebilirsin artık,ne de ben kapıyı açabilirim sana.

Kıdemli Üye

ALLAHIM SONUNDA BİTİRDİMMM

Kıdemli Üye
    Nereden
    smmm
    Mesai bittiğine göre artık yapacak 2 şey var.

1- Evrakı gelip de çok fatura ile karşı karşıya iseniz paket programlara girmek uzun zaman alacaksa ; excel de bir sayfa açıpdöküm ile tutarları belirleyip beyannameyi girin.

2- Evrakın gelmeyen ve kdv ödemesi çıkmayan mükellefiniz varsa ortalama bir matrah ve kdv yazın aradaki farkı düzeltme verin. (matrahı yüksek tutmanız yararınıza )

Bir kdv son günü daha bitti demek isterdim ama benimki henüz bitmedi.1-2 saatyeter sanırım.
    İnşallah bundan sonrakilerde böyle sıkıntılarımız olmaz.

Müdavim Üye
    Alıntı ishaklevent Nickli Üyeden Alıntı
    2- Evrakın gelmeyen ve kdv ödemesi çıkmayan mükellefiniz varsa ortalama bir matrah ve kdv yazın aradaki farkı düzeltme verin. (matrahı yüksek tutmanız yararınıza )
    Bence boş beyanname verin, yarın vereceğiniz düzeltme beyannamesi gerekçesine de; "Bdp programında "Beyan Edilecek Bilgim Yoktur" kutucuğunun sehven işaretlenmiş olması sebebiyle" deyin.

Matrahı olduğu halde düzeltilenbeyannamelerde denetim esnasında işkillenebiliyorlar, fatura ticareti mi yaptınız diyede sorabiliyorlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Çok iyibir tecrübe oldu...Bundan sonra ne sel,ne zelzele,ne de dini bayram...Maliye için bunların hiç bir ehemmiyeti yokmuş demek.Bundan sonra da artık beyanname uzatma diye bir tabir kullanmak artık hayalden öte bişey...Unutalım artık beyanname uzarmı uzamaz mı,açmayalım artık sitelerde böyle forum konuları,İsmmmo'sının web sayfasına takılıp kalmayalım "gerekli girişimlerde bulunulmuşmudur acaba",gelen her sms'de "Evet beklediğimizi sms nihayet geldi"diye...Anca ömrümüz olursa şayet gelecek nesil muhasebeci arkadaşlarımıza kardeşlerimize bahsedriz"2007-2008'li yılarda maliyebakanlığı beyanname verme süresini insiyatifini kullanarak bir kaç günde olsa uzatyırdı"diye...

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş
    GÜNAYDIN SEVGİLİ DOSTLAR DÜNGECE HAYATIMDA İLK DEFA BAŞIMA GELEN Bİ OLAYI ANLATMAK İSTİYORUM.SON 48 SAATTA 6 SAAT UYKUM VARDI DÜN BÜTÜN KDV LERİ BİTİRDİM.ONAYLADIK FAKAT ONAYDAN SONRA ÇIKTI ALIP KONTROL ETMEYE MACELİM KALMAMIŞ 20,30 SIRALARINDAUYKUYA DALMIŞIM. SABAH BİR KALKTIM SAAT 7,05 SIRALARI AMA RUYAMDA KONTROLU YAPTIM BİR TANE ATIL FİRMA BEYANNAMESİ BOŞ YAPILMAMIŞ GÖRDÜM. SABAH KALKTIM EVE GİDİP Bİ DUŞ ALIP GELDİM KONT. YAPIYORDUM GERÇEKTEN DE BİR KDV BEYANNAMESİ GÖNDERİLMEMİŞ 74,67 BU CEZAYI MALİYE BAKANINA POSTO İLE GÖNDERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. BİZİ BÖYLE MASA BAŞINDA UYUTUYOLAR AYIP İNSAN Bİ BAYRAM VARDI BU İNSANLARINDA DİNLENMEYE SOSYAL HAYATA İHİTYACI VAR DEMİYORLAR.A DAN Z YE BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMI SAYGI VE SEVGİ İLESELAM EDERİM.