Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DERNEK DEFTERLERİ

Kıdemli Üye
    Nereden
    Aydın

Selam arkadaşlar,

Beni bir derneğe üye yaptılar. Tabii hayır olsun diye defterlerini de tutuver dediler. Kıramadık tabii... Ancak daha önce dernek defteri tutmamıştım. Biraz araştırdım; ama üyelerden çok bilen (!) bir dernek üyesi "Defterleri notere değil dernekler masasına tasdik ettirelim, orası bedava" dedi. Ama ildeki dernekler masasına mı yoksa ilçedeki dernekler masasına mı tasdik ettireceğiz, ilçede yoksa en yakın ilçedeki dernekler masasına mı tasdik ettireceğiz bilmiyorum tabii. Mali müşavirim diye o vatandaşa da soramadım. Bilen var mı arkadaşlar??

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Üye doğru söylemiş,dernek defterlerini Valillik Dernekler Masası'da onaylamakta.Ayreten her yıl yeniden defter yapılacak diye bir zorunluluk da yok.Defter bitene kadar aynı defteri kullanabilirsiniz.Bende dernek üyesi ve muhasibi olduğum için biliyorum

Kıdemli Üye
    il vilayette dernekler masası var oraya bir sormanızı tavsiye ederim. yılda 1 kezmayıs sonuna kadar beyanname vermeniz gerekir. dernekler müdürlüğünden size ya da dernek müdürüne bir şifre vercekler ve o şifre ile dernekler in sitesinden beyanınınızı verceksiniz. bildiklerim bu kadar...

Ziyaretci
    Alıntı sevilay Nickli Üyeden Alıntı
    il vilayette dernekler masası var oraya bir sormanızı tavsiye ederim. yılda 1 kezmayıs sonuna kadar beyanname vermeniz gerekir. dernekler müdürlüğünden size ya da dernek müdürüne bir şifre vercekler ve o şifre ile dernekler in sitesinden beyanınınızı verceksiniz. bildiklerim bu kadar...

Mayıs değil nisan sonuna kadar

Kıdemli Üye
    evet sayın ulutürk düzeltti. nisan sonuna kadar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Dernek önceden faalse tip beyannameyi şifresini disket ile vermişlerdir 17 sayfa kadar 3 nüsha çıktı alınıyor gelir açılımı gider açılmı üye sayısı gibi bilgiler veriliyor.Dernekler gov.tr adresinden faydalanabilirsiniz.