Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merkez başka yerde,çalışanlar başka yerde?

Müdavim Üye

Arkadaşlar;

Bir mükellefimin (yeni geldi) merkez adresi bir yerde,ancak asıl çalışılan yer bambaşka bir yer.. Ve 20 kişi çalışıyor.. Yani işçilerin gerçekten çalıştığı yerle şirketin resmi adresi arasında nerden baksanız 30 km kadar bir yol var? Bu bir sorun doğurur mu? Yada ne yapmak gerekir? Görevlendirme yazısı yeterli olur mu?

Bonus:

20 işçisi olmasına rağmen işkurdan hiç bilgi verme anlamında bir yazı gelmediği için işkurada hiç aylık işgücü çizelgesi verilmemiş.. Kaldım iki arada bir derede..Şimdi vermeye başlasam öncekileri neden vermedin diye sormazlar mı? Azda işçi yok 20 kişi

Teşekkürler

Müdavim Üye
    Cevap?

Ziyaretci
    Sorun yaşanıyor, işçilerin adreslerinde olması gerekiyor.Bİr kez bu yüzden sorun yaşadım, ihtar aldım allahtan ceza kesmediler.Bana söylenen işçin nerdeyse orda sigortalı olacak.Diğer işgücü çizelgesi ile ilgili de verdim şimdiye kadar ne arayan oldu ne de ceza geldi.Sizin tercihiniz yani yapıp yapmamak

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli

Eğer üretim işletmesi iseniz, işçilerin ssk numarası aldığınız adreste çalışmak zorundadır. Çünkü iş kanununa tabisiniz. İş güvenliği yönetmeliklerine uymak zorundasınız. O mahalde meydana gelebilecek bir iş kazasını kimseye anlatamazsınız. Ne tür iş yaptığınızı yazmamışsınız.
    İşkur'a kayıtlı olmadığınız için bilgilendirme yazısı gelmemiştir. Önce kayıt olmanız, ardından işgücü çizelgelerini göndermeniz gerekmektedir.
    SMMM, Özcan Bayram

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Faaliyeti nedir bu firmanın?
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Alıntı Ümit Yüksel Nickli Üyeden Alıntı
    Faaliyeti nedir bu firmanın?
    Danışmanlık,büyük bir firmanın temizlik operasyon işleri

Müdavim Üye
    Alıntı Şengül Ulutürk Nickli Üyeden Alıntı
    Sorun yaşanıyor, işçilerin adreslerinde olması gerekiyor.Bİr kez bu yüzden sorun yaşadım, ihtar aldım allahtan ceza kesmediler.Bana söylenen işçin nerdeyse orda sigortalı olacak.Diğer işgücü çizelgesi ile ilgili de verdim şimdiye kadar ne arayan oldu ne de ceza geldi.Sizin tercihiniz yani yapıp yapmamak
    Peki tamam ama şirketimin merkez adresi x bir yerde..İtoda böyle kayıtlı vergi dairesindede... E peki ben ihale almadım taşeron olmadım sigorta adresimi nasıl taşıyacağım? Mümkün mü?

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Yapılan işle ilgili faturayı kime kesiyorsunuz? Ne olarak kesiyorsunuz?

Taşeron veya ihale almadınız o zaman kimin işini yapıyorsunuz?
    SMMM, Özcan Bayram

Ziyaretci
    Alıntı ozcanbayram67 Nickli Üyeden Alıntı
    Yapılan işle ilgili faturayı kime kesiyorsunuz? Ne olarak kesiyorsunuz?

Taşeron veya ihale almadınız o zaman kimin işini yapıyorsunuz?

Bence de ya da sisteminizi tam açıklayın?

Müdavim Üye
    Şöyle açıklayayım(bende firmayı yeni aldığım için tam içeriğini bilmiyorum)

Biz bir gökdelendeki temizlik işçilerinin işvereniyiz.. Yani gökdelende çalışan temizlik personeli bizim personelimiz.. Ve bu iş karşılığında fatura kesip ücretimizi alıyoruz.. Başka yerlerdede temizlik tarzında işler olduğu zaman işçilerimizi gönderiyoruz fatura kesip ücretimizi alıyoruz..