Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YATIRIM HESABI ACİL FİKİR!!!

Ziyaretci
    KOLAY GELSİN HERKESE ACİL BİR FİKRE İHTİYACIM VAR. ŞİRKET BİR YER KİRALIYOR VE BU YER ÜZERİNDE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ YAPARAK BİR SÜRÜ HARCAMA YAPIYOR.KİRALADIĞI YERİN KİRA GİDERLERİNİ 258 HESAPTA KULLANABİLİRMİYİZ.DİĞER ÇEVRE DÜZENLEME GİDERLERİ ÖZEL MALİYET HESABINDA İZLENMİŞ . ACİL BİLGİYE İHTİYACIM VAR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN

Müdavim Üye hust59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul / Bolu
    Kiraladığı yerin kiralama giderleri direkt sonuç hesaplarına alınmalı.
    Diğer harcamaları 258 de takip edip daha sonra 264 ÖZEL MALİYETLER'e aktifleştirebilirsiniz.
    Hüseyin ÜST
    S.M.M.M. İstanbul

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    kira gideri 258 hesapta değil ilgili gider hesabında takip edilmelidir.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    258 hesap bence sizinle hiç bi alakası yok.258 hesab yapımı süren ve bittiğinde maddi duran varlık hesabına aktarılacak olan her türlü malzeme işçilik ve giderlerdir.siz yer kiralamışsınız.kiranızeğer o yeri niçin kullanıyosanız ilgili gider hesabına diğer çevre düzenlemeler ise 264 hesapta izlenir.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA

258. YAPILMAKTA OLAN YATIRIMLAR

İşletmede, yapımı süren ve tamamlandığında ilgili maddi duran varlık hesabına aktarılacak olan, her türlü madde ve malzeme ile işçilik ve genel giderlerle ilgili harcamaların izlendiği hesaptır.
    Hesabın 25 li grup içine olması ve açıklaması itibariyle , 264 e atılacak bir maliyet burada toplanamaz.

Ancak Yapımı süren ve tamamlandığında 264 e atılacak bir maliyetin izleneceği hesabın olmamasıda eksikliktir.
    Örneğin ben şu an çatı yaptırıyorum ve sac,vida,işçilik vs gibi giderleri 264 e tek tek kaydetmek yerine bir hesapta biriktirerek tamamlandığında "çatı" olarak tek kalemde 264 e kaydetmek istiyorum ama mümkün değil.
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

Ziyaretci
    herkese teşekkür ederim bende 258 hesabın içeriğini biliyorum aslında ama çelişkide kaldım.direkt gider olarak göstermek çok işime gelmiyor çünkü rakam yüksek büyük bir zarar çıkıyo.başka hangi hesaba atabilirim zarar göstermemek için.