Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DERNEK ARAÇLARININ MTV.si

Hybrid View

Ziyaretci
    ARKADAŞLAR SABAH BİR MÜŞTERİMİZ DERNEKLERİNE AİT ARAÇLARI(KAMYON,KAMYONET) NIN MTV DEN MUAF OLUP OLMADIĞINI SORDU?BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM...............

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Türkiye Kızılay Derneği, Türk Hava Kurumu, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirge-
    me Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Yardım Sevenler Derneği ve resmi darülaceze
    kurumları ile Darüşşafaka Cemiyeti ve Yeşilay Derneği kendilerine terettüp eden
    vergi, harç ve resim mükellefiyetinin kurumlara ait olduğu hallerde bütün vergi-
    lerden, harçlardan, resimlerden, hisse ve fonlardan muaftır.
    SMMM, Özcan Bayram

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Ziyaretci
    SORDUĞUM DERNEK KÖY KALKINMA VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİNE AİR ARAÇLAR

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın akbaş 197 sayılı MTVK.nunun 4.cü maddesinde istisnalar belirlenmiş ve bu madde kapsamında sizin derneğinizle ilgili istisna yoktur ve istisnalar 197 sayılı kanunla belirlendiği için diğer kanunlardaki istisnaların bu kanuna hükmü yani etkisi yoktur ve bu açıdan MTV'ye tabidir,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci
    teşekkür ederim arkadaşlar

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    siteye yeni üyeyim yeni konu açılımıyla ilgili pek bilgim yok smmm stajyeriyim. Stajyer olup bir takım zorluklarla karşılaşan arkadaşlar var mı ? onu merak ediyorum. Ben sınavı kazandım. Fakat iş arayıp stajı başlatması sınavı kazanmasından bin kat daha zor malesef bu mesleği yapan kişiler gençlere şans tanımıyor bu konuda bana katılan ve sorun yaşayan arkadaşlar varsa sıkıntılıranı paylaşırlarsa sevinirim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Cleamatis kardeş,siteye yeni üye olduğun belli.Senin geçtiğin yollardan büyük bir çoğunluk geçti.Sana yardımcı olabilmem için bulunduğun ili ve ilçeyi bilmem gerekir.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Ben İstanbul, Kadıkoy de bulunuyorum. Teğcrübemde yok değil 2,5 sene genel muhasebe tecrübem olmasına rağmen iş bulamıyorum. gelin bedava çalışın diyorlar bugün kim kime bedava iş yapıyor 1000tl piyasada emekğin karşılığıdır bugün 1000 tl altı emek somürüsüdür. Malesef gorüşmeye gittiğim yerde genelde emeği somürmek istiyorlar. 25 yıl once iş ararken once tecrübe sorarlardı muhasebe konusunda ne biliyorsunuz diye şuan oyle değil ne kadar ücret istiyorsunuz diye soruyorlar tecrübenin bi onemi kalmamış gordüğüm kadarıyla,O yüzdende iş bulamıyorum. Ama pes etmedim mutlaka allah korkusu olan emeğe emektara hakkını veren bir meslektaş çıkacaktır.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Allah yardımcın olsun arkadaşım yalnız şu konumda senin paradan çok mesleğine yatırım yapman gerekiyor. tabiki parasız çalışmayacaksın ancak senin konumunda bir kaç arkadaşım 700-800 e çalışıyorlar..1000 Tl den aşağı çalışmam diye de diretmeyeceksin..başarılar...