Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HIRSIZLIK UYARISI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üye
    Nereden
    ANTALYA

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI UYARMAK İSTERİM;

SON BİR KAÇ GÜN İÇERİSİNDE, BÜROMUZA EMLAK KOMİSYONCULUĞU, TEMİZLİK TAŞERONLUĞU GİBİ İŞ KURACAKLARI BAHANESİYLE, HİÇ BİR REFERANS GÖSTERMEKSİZİN TANIMADIĞIMIZ VE TİPLERİ DE HİÇ İŞ KURACAĞA BENZEMEYEN İNSANLAR GELEREK, BİZDEN BİLGİ ALMAK İSTEDİKLERİNİ BELİRTMİŞLERDİR.

DAHA ÖNCE DE BUNA BENZER BİR TECRÜBE YAŞADIĞIMIZ İÇİN ,BİLİYORUM Kİ BU İNSANLAR MUHTEMELEN HIRSIZLIK İÇİN ÖNCÜ KEŞİF YAPIYORLAR, ÖZELLİKLE BAYRAMDAKİ 3-4 GÜNLÜK TATİLİ DE BU ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEKLER.

EĞER MÜMKÜNSE, SOSYAL GÜVENCENİZ FALAN VAR MI BİR KONTROL EDELİM GİBİ BİR BAHANEYLE KİMLİKLERİNİ GÖRÜNÜZ!!!!!!!!!! VE NOT EDİNİZ.

AYRICA ,

MESLEKTAŞLARIMIZDAN KAMERA VE GÜVENLİK SİSTEMİ OLANLARIN SİSTEMLERİNİ ÖZELLİKLE ÇALIŞIR BIRAKMALARINI, YEDEKLERİNİ ALMALARINI, MÜMKÜNSE DE ANA MAKİNA KASALARINI EVLERİNE GÖTÜRMELERİNİ TAVSİYE EDERİM.

KDV ÖNCESİ KÖTÜ BİR SÜRPRİZ HİÇ DE HOŞ OLMAZ HERHALDE.
    AYRICA KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Buna benzer bir olay Bursa'da bir meslek mensubu arkadaşımın başına gelmişti.

Önemli bir tespit, dikkat edilmesi gerek bence de...

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    İsmet bey , bu uyarınız için teşekkür ederim.Herseksin çok dikkat etmesi gerekiyor.2005 kasım ayının 26 sında bu üzücü duurm başıma geldi ve ne yazıkki tüm pcleri alıp gittiler.İşin ilginç olanı ise o güne kadar akşamları yıl sonu işlemleri nedeni ile büroda kontrol ve kayıt incelmesi yapıyordum.Çıkış saatlerim geri dönüş saatlerim belli değildir.Bazen akşam 2-3 defa büroya gider gelirdim.26 sı gecesi bir müşterimin kayıtlarını teyit için tüm pcler ve ışıklar açık bir şekilde bırakarak kapıları kilitledim.Müşteirmin yanına 2 saatliğine gittim geldiğimde büro ve üsteki 2 işyerini daha soymuşlar.Bu 2 saat içinde tüm işyerlerindeki kasaları yere yatırıp açmışlar.Kısacası olaydan sonra anladımki bu ani bir olay değil planlı takipli bir olay muhtemelen beni takip etmişler.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Ziyaretci
    uyarınız için çok teşekkur ederim iş telaşından hiç aklımıza gelmedi, en azından ana kasayı alıp eve gitmek gerek bizim başımıza gelmedi ama geçen yıllarda 2 değişik büro komşumuzun başına geldi hemde bayram tatilinde allah korusun hepimizi bu sıkıntılı zamanlarımızda birde böyle talihsizlik yaşamayalım...

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    günaydın arkadaşlar...
    sıkıntı ya bak... mükelelfin işlerinin kötü olduğu tahsilatın sıkıntılı olduğu bir dönemde... inşallah kimsenin başına gelemez...
    SMMM OSMAN ARSLAN

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Arkadaşlar istenmeyen misafirler için bürolarınıza alarm taktırmayı ihmal etmeyin...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM
    ARKADAŞLAR YEDEK ALIN VE BÜROLARINIZA HIRSIZLIK POLİÇESİ YAPTIRIN YILLIK MALİYETİ ÇOK DÜŞÜK 100 - 150 TL CİVARI BUNUDA 6 YA BÖLÜYORLAR BEN YAPTIRDIM BÜROMA.

Ziyaretci
    Uyarılar için teşekkürler.Şu sorunlu günlerde bir de şu sorunlarla uğraşmamak dileğiyle...Yazık İnsalığını kaybetmiş bu kişiler emekleri alıp götürmekten başka çözüm bulamayanlar

Müdavim Üye
    teşekkür ederiz
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Teşekkürler
    SMMM, Özcan Bayram