Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK'DA İŞ BİTİMİ

Müdavim Üye

Herkese iyi günler...

Bir mükellefimiz ihale ile yaptığı işi 7. ayın 12'sinde bitirmiş ve ihaleyi yapan kurumdan iş bitiş tutanağını bize uğramadan SGK müdürlüğüne vermiş. Bizde iş devam ediyor diye Temmuz bildirgesini 30 gün olarak verdik ve işçi çıkışlarını vermedik. işçi çıkışlarının 10 gün geriye verme yükümlülüğü Temmuz ayı içinde geçerlimi..?

Bununla ilgili nasıl bir düzeltme yoluna gidebiliriz..?
    Biz de bilirdik sevgiliye karanfil almasini lakin ac idik yedik karanfil parasini
    Yilmaz Güney

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    İş iyice karışmış. Durumu öncelikle işverene bildirmenizi tavsiye ediyorum. 7 ay için yapacağınız düzeltme sizi sıkıntıya sokabilir. Hali hazırda Eylül ayındayız.
    SMMM, Özcan Bayram

Müdavim Üye

Sayın özcanbayram67 üstadım bunda bizim herhangi bir kabahatimiz yok ki.. adam işin bitimi ile ilgili bilgiyi bize vermemiş. Biz nerden bilelim iş bitmiş yada bitmemiş. iş bitimi ile ilgili dilekçe SGK yaverilmiş ama biz işçi çıkışlarını yapmamışız. Mükellef kabul ediyor bize bildirmediğini, şimdi en az zararla nasıl çıkacaz onu düşünüyoruz.. bu konuda yardımcı olacak fikirlerinizi bekliyoruz... Edited by: onuronur
    Biz de bilirdik sevgiliye karanfil almasini lakin ac idik yedik karanfil parasini
    Yilmaz Güney

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın onur bey 5838 sayılı kanunun 4.cü maddesi ile gelen yeni düzenleme 10 günlük süre 1 ağustosdan sonra geçerli olduğu için bu tarihten sonra uygulama başlayacağından siz şuan hangi aya ait olursa olsun vereceğiniz süre 10 günü geçtiği için 5510/102-j kapsamında her bir sigortalı için asgari ücret cezası yersiniz çünkü bu tarih dönem olarak değil çünkü zaten dönem diye bir şey olmaz giriş veya çıkışlarda bence siz iyi karar verin derim ve ayrıntılı şekil de şu kadar ceza çıkar diye mükellefe söyleyin,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    Nereden
    S.M.M.M
    sayın onur bey bu durumda bence gidip işveren servisinizle görüşmelisiniz ve çıkışlar için ceza alıcağınız konusunda hadisata katılıyorum. bence bildirimi yapıp fazla prim ödersiniz. fazla çalıştırmış olmanız işçilik oranı için sıkıntı yaratacaktır. böyle bir durumla karşılaştım ve işveren servisinden bana sakın geçmişe yönelik çıkış vermeyin fazla prim ödeyin bu pirimlerin askeri içilikte kullanılmasını istemediğinizi işinizin ihale makamının bilgisi dışında uzadığı şeklinde bir dilekçede vere bilrisiniz. sgk daki memurunuzla kaonuşmanızı tavsiye ederim. Allah kolaylık versin.

Müdavim Üye
    TEŞEKKÜR EDERİM...
    Yilmaz Güney