Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İSKONTO FARK FATURASI HK.

Müdavim Üye
    Nereden
    TARSUS
    Alıntı Hakan Temurer Nickli Üyeden Alıntı
    Soruyu soran arkadaşımızın söylediği şu, mal alıyorsunuz, fiyatı 12-TL, kakat siz pazarlık yapıyorsunuz malı 10-TL'dan anlaşıyorsunuz.
    Satıcı size malın Faturasını keserken yine 12-TL'dan kesiyor ve 2-TL iskontoyu göstermiyor, sizde elinizde ki sözleşme gereği satıcıya 2-TL 'lık fiyat farkı faturası kesip fazla gösterilen fiyat farkını alıyorsunuz. İşletmenize malın maliyeti12-TL, ancak 2-TL sizin fiyat farkı geliriniz olmuş oluyor.
    ---------------- / -----------------

320.............xxx (b)
    602 veya 649.............(a)
    391.............(a)

Bu maddenin doğru olduğu iddasındayım.
    tabiki doğrusu bu hakan bey 602-649yerine 153 alacak çalıştırılabilir diye düşünüyorum yalnız diğer arkadaş tam tersi bir işlem yazmıştı bazen yardımcı olacağız diye insanları yanlış yönlendirmeyelim

Üye
    benim anlayamadığım alış faturasında iskonto yapılıyor deniyor, zaten iskonto yapılmış hali kadar borçlu oluyorsunuz.
    eğer karşı taraf sizden iskontosuz halini tahsil etmeye çalışıyorsa, zaten bu mümkün değil.

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    iskonto satış vaadinden sonra gerceklesen bır durum Hakan Beyın verdıgı ornekte , bence Hakan beyin açıklamasına katılıyorum.Saygılarımla.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.